خبر خوش برای سربازان / حقوق سربازان ۱۲ برابر شد / سربازان سر از پا نمیشناسند / همه دلشان می خواه سرباز شوند!

خدمت سربازی
1 دیدگاه
 

خبر خوش برای سربازان / حقوق سربازان ۱۲ برابر شد / سربازان سر از پا نمیشناسند / همه دلشان می خواه سرباز شوند!

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه اصلاح قانون نظام وظیفه،آمار سربازان فراری را کاهش داد، گفت: در پی ورود مجلس به معیشت و افزایش قابل توجه میانگین دریافتی سربازان، آمار فرار از سربازی کاهش قابل توجهی یافته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محسن پیرهادی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، اصلاح قانون سربازی را یکی از دستاوردهای مجلس یازدهم دانست و گفت: در پی ورود مجلس به معیشت و افزایش قابل توجه میانگین دریافتی سربازان، آمار فرار از سربازی کاهش قابل توجهی یافته است.

بنابر گزارش تسنیم، وی ادامه داد: حقوق سربازان تا قبل از ورود مجلس به مطالبات سربازان ۴۵۰ هزار تومان بود اما با پیگیری‌های انجام شده در قریب به ۳ سال گذشته، میانگین دریافتی سربازان ۱۲ برابر شده و میزان دریافتی سربازان متاهل به حداقل دریافتی کارمندان رسیده است.

پیرهادی با بیان اینکه در سال‌های اخیر حقوق دریافتی سربازان پاسخگوی هزینه ایاب و ذهاب آنها هم نبود و شرایط سختی را تجربه می کردند، افزود: بروز رسانی قوانین بر اساس نیاز و شرایط کشور منجر به بهبود شرایط اجتماعی و اجرایی می‌شود،چنانکه توجه به معیشت سربازان سبب شد، بسیاری از مشمولانی که قصد فرار از خدمت سربازی داشتند، منصرف شوند و آمار فرار از سربازی و حتی غیبت مشمولان آن کاهش یابد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اصلاح قانون نظام وظیفه پس از گذشته ۴ دهه در اولویت اقدامات تقنینی مجلس یازدهم قرار گرفت، ادامه داد: در کنار افزایش حقوق سربازان، کاهش حداقل زمان خدمت سربازی از ۱۷ به ۱۴ ماه، ایجاد و استمرار کسورات ویژه برای مشمولان متاهل و…، اصلاح شرایط معافیت و گسترش دامنه مشمولان به دانشجویان خارج از کشور نیز از اقدامات موثر نمایندگان در پاسخ به مطالبه بخشی از جامعه برای اصلاح قانون نظام وظیفه محسوب می‌شود.

نماینده تهران با تاکید بر اینکه اصلاحات موثر مذکور در حوزه قانون نظام وظیفه با پیگیری‌های مستمر نمایندگان و رایزنی‌های رئیس مجلس با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح حاصل شد، افزود: گام بر داشتن به سمت سربازی حرفه‌ای ضرورتی اجتناب ناپذیر است که با ریل‌گذاری صحیح و متناسب با نیاز کشور در حوزه نظامی – امنیتی و انتظامی می توان بدان دست یافت.

اخبارجامعه
پربازدیدحقوق سربازان
 

1 دیدگاه. Leave new

 • نظام اربابی پور
  11/02/2024 05:13

  با سلام من اعزامی1\8\ 1402در آموزشی باغین کرمان.تاریخ تولدم26\9\1370
  ساکن استان کرمان شهرستان قلع گنج بخش چاه دادخدا.دهستان رمشک.محل سکونت من و خانواده ام تا کرمان ۵۶۰کیلومتر میباشد
  متاهل داری ۳ فرزنده
  ۲ماه اموزشی باغین کرمان کلا ۴میلیون
  ۱ماه بازم کرمان بخاطر امنیت از مراسم سردار قاسم سلیمانی گلزار شهدا منو ۱ ماه نگه داشتن حقوق بهم ۴میلیون۸۰۰دادن بعدش ۱ ماه در شهرستان قلع گنج خدمت کردم حقوق ۶میلیون.الان هم22\11\ 1402معلوم نیست چقدر بهم بدن از قلع گنج تا محل سکونت من و خانواده ام ۱۳۰کیلومتر فاصله هستش.کرایه رفت برگشتی برام حساب نکردن هیچ در محل سکونت خودم و خانواده ام نگذاشتن خدمت هم بکنم خدایش ظلم نیست در حق یه سرباز اونم قبلش یه کارگر ساده بدون داشتن شغل و درآمدی اومده اینطور بهش ظلم بشه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید