فوری / مرحله دوم توزیع 4 حلقه لاستیک دولتی رایگان با کدملی به همه

لاستیک دولتی
65 دیدگاه
 

از ۲۶ دی ماه شرایط فروش لاستیک دولتی تغییر کرده و پس از این تاریخ، ثبت اسناد تنها از طریق منوی انتقال مالکیت و مکان و نرم افزار تلفن همراه با درج شماره شاسی و موتور امکان پذیر خواهد بود.

طبق ابلاغیه وزارت صمت، برای تایرهای رینگ ۱۳ و ۱۴، فقط در سال، چهار حلقه تایر با یک کد ملی، شماره شاسی و موتور امکان خرید وجود دارد.

دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری وزارت صمت در نامه‌ای به مرکز فناوری داده و اطلاعات و امنیت فضای مجازی، موضوع موارد مربوط به نظارت بر توزیع لاستیک سواری در سامانه جامع تجارت را ابلاغ کرد.

در این نامه آمده است:

«عطف به ابلاغ شماره ۱۹۶۰۴۵۰ مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ با موضوع صورتجلسه تنظیم بازار تایرهای سبک و سنگین و بازگشت به نامه شماره ۲۰۲۹۳۹۳ مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ در خصوص موارد نظارتی مطرح شده در مکاتبه شماره ۱۳۵۵۰۳۵ مورخ ۱۴۰۳/۰۸/۰۹ اداره کل، صنعت معدن و تجارت استان کرمان مبنی بر مشکلات ناشی از امکان توزیع تایر سواری به مصرف کننده ثبت سند خرده فروشی به یک کد ملی به دفعات در استاد با شماره متفاوت و با عنایت به بررسی به عمل آمده از گزارش بازرسی تایر سواری اخذ شده از سامانه گزارشهای سفارشی تایر خواهشمند است دستور فرمایید موارد ذیل در سامانه اعمال گردد.

– برای تایر رینگ ۱۳ و ۱۴ ثبت سند خرده فروشی به یک کد ملی شماره شاسی شماره موتور، محدود به چهار حلقه به مدت یک سال شود.

– با توجه به اینکه به نظر می‌رسد پس از اعمال قاعده شفافیت ۸۰ درصد در طول یک هفته برای توزیع تایر توسط نقش عمده فروش برخی از فعالان برای برداشتن این مانع با نقش خرده فروش و یا فروشگاه اینترنتی در سامانه فعالیت می‌نمایند و مطابق با فایل پیوست از ثبت توزیع کالا در سامانه جامع خودداری می‌کنند، لازم است برای نقش خرده فروش و فروشگاه اینترنتی نیز قاعده مذکور (تبصره «ت» بند «ب»، بخش «ج» صورت‌جلسه) اعمال گردد.»

توزیع لاستیک دولتی رایگان بمناسبت اعیاد شعبان
سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران از عرضه لاستیک رایگان خبر داد. او گفت: در موضوع دریافت کرایه به صورت الکترونیکی، به ۴۰۰ راننده‌ای که بیشترین تراکنش و دریافت مبلغ کرایه از مسافران را در نرم افزار شهرزاد داشته باشند، لاستیک رایگان در نیمه شعبان اهدا خواهد شد.

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران از عرضه لاستیک رایگان خبر داد.

او گفت: در موضوع دریافت کرایه به صورت الکترونیکی، به ۴۰۰ راننده‌ای که بیشترین تراکنش و دریافت مبلغ کرایه از مسافران را در نرم افزار شهرزاد داشته باشند، لاستیک رایگان در نیمه شعبان اهدا خواهد شد. ­

با توجه اینکه بیشتر تراکنش‌ها از طریق عابر بانک‌ها انجام می‌شود و مردم دیگر کمتر پول نقد همراه دارند یکی از مشکلات عمده‌ای که رانندگان تاکسی و مسافران با آن مواجه هستند، پرداخت کرایه نقدی در تاکسی‌ها است. براین اساس با تدبیری که شهرداری تهران اندیشید از طریق نرم افزار کاربردی شهرزاد پرداخت الکترونیکی امانپذیر شده است.

او به رانندگان تاکسی درباره بازگشت کرایه مسافران در قالب پرداخت الکترونیکی به حساب آنها اطمینان خاطر داد.

شرط خاصی برای خرید لاستیک دولتی وجود ندارد و تمامی صاحبان خودروهای سنگین، نیمه سنگین و سواری می‌توانند در سال ۴ حلقه لاستیک دولتی برای خودروی خود خریداری نمایند.اگر چه لاستیک دولتی به کد ملی تعلق می‌گیرد اما برای خرید لاستیک دولتی باید حتما صاحب خودرو باشید و کارت ماشین و کارت سبز خودرو را تحویل دهید.

بنابراین شرط خاصی برای خرید لاستیک دولتی وجود ندارد و تمامی صاحبان خودروهای سنگین، نیمه سنگین و سواری می‌توانند در سال ۴ حلقه لاستیک دولتی برای خودروی خود خریداری نمایند.هر فرد در سال امکان خریداری ۴ حلقه لاستیک را دارد.

از آنجایی‌که ثبت نام لاستیک دولتی با شماره ملی هر فرد امکان‌پذیر است، تعداد حلقه‌های خریداری شده به‌طور خودکار روی سیستم ثبت خواهد شد و فرد نمی‌تواند بیش از ۴ حلقه لاستیک بخرد. البته عمر مفید لاستیک خودروهای سواری معمولا بیش از یک سال است و بعید است فردی به خرید بیش از ۴ حلقه لاستیک برای خودرویش نیاز پیدا کند.

قیمت لاستیک در سال ۱۴۰۲ با افزایش قابل توجهی همراه شده و در برهه‌ای کمبود لاستیک باعث شد صاحبان خودرو برای خرید لاستیک با مشکل مواجه شوند. از این رو تقاضا برای خرید لاستیک دولتی که با قیمت مقرون به صرفه‌تری توزیع می‌شود بیشتر شده است.

خرید لاستیک دولتی به دو روش حضوری و اینترنتی انجام می‌شود. در آذرماه امسال خبرهایی در خصوص توقف فروش اینترنتی لاستیک منتشر شد که رئیس جدید انجمن صنفی صنعت تایر ایران این تصمیم را موقتی اعلام کرد و گفت: چند روزی میزان خرید به اندازه‌ای بود که ظرفیت پست برای آن کافی نبود، بنابراین فروش اینترنتی بسته شد که بعد از جابه‌جایی خریدهای قبلی، سایت دوباره باز خواهد شد.

پیش از این اتاق اصناف ایران اعلام کرده بود تمامی فعالان صنف عمده و خرده فروشی لاستیک می ‌ایست کد نقش بگیرند. بر همین اساس در زمان فروش تایر سواری به مصرف‌کننده نیاز است شماره شاسی و شماره موتور خودرو نیز از خریدار دریافت و در سند خرده فروشی ثبت شود. کد نقش کد شناسایی است که به تمام واحدهای اقتصادی که در زنجیره تجارت فعالیت می‌کنند اختصاص داده می‌شود.

با وجود آنکه برخی برای اطمینان بیشتر سعی می‌کنند خرید خود را به صورت حضوری انجام دهند اما سختی‌های مراجعه حضوری باعث شده که بخش دیگری از افراد به خرید اینترنتی تمایل بیشتری نشان دهند.

روش ثبت‌نام اینترنت لاستیک دولتی سریع‌تر بوده و می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز برای این کار اقدام کنید. ثبت‌نام لاستیک دولتی کویر، بارز و… از طریق وب‌سایت رسمی هر تولیدکننده انجام می‌شود و اطلاعات بیشتر می‌توانید به ‌وب‌سایت‌های هر کدام از تولیدکنندگان تایر مراجعه کنید.

توزیع لاستیک دولتی رایگان
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در خصوص طرح تشویقی پرداخت الکترونیک گفت: طرح مذکور که با هدف ترویج فرهنگ پرداخت الکترونیکی و تشویق شهروندان به استفاده از دروازه پرداخت الکترونیکی به مرحله اجرا درآمده است، تاکسیرانانی که بیشترین تراکنش پرداخت در قالب لاگ هوشمند را ثبت کنند، شناسایی و به نفرات برتر لاستیک هدیه داده خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی در ادامه گفت: پس از پایان هر دوره لیست برندگان در کمیته فنی مشخص و اسامی اعلام خواهد شد.

مالکی در پایان گفت: هوشمندسازی و برنامه‌ریزی هدفمند شبکه تاکسیرانی از جمله مهم‌ترین رویکردهای سازمان در دوره جدید مدیریت شهری است و بر این اساس طرحی با نام «لاگ هوشمند» ویژه شناسایی ناوگان فعال در جهت افزایش سطح خدمات مناسب به شهروندان عزیز پایتخت آغاز شده است.

منبع:دیجی سرگرمی

اخباراقتصادجامعه
پربازدید
 

65 دیدگاه. Leave new

 • نصرالله هاشمی
  20/03/2024 19:34

  لاستیک پراید

  پاسخ
  • مهدی عبدالهی
   24/03/2024 03:16

   سلام ممنون میشم اگه واقعا مدارک مورد نیاز از مردم بگیرید که یکی چند بار نگیره و کار مردم راه اندازی کنید يا حق

   پاسخ
 • محسن حسینی
  20/03/2024 19:44

  سلام چرا لاستیک را به فروشگاه مستقیم نمی‌دهید مردم با سند برن مثل ادم بگیرن
  و دیگه مشکل ثبت نام اینترنتی نداشته باشن

  پاسخ
  • مشهود
   21/03/2024 11:48

   من نتوانستم ثبتنام هر کاری کردم نشد

   پاسخ
   • صدیقه سالخورده
    21/03/2024 14:34

    سلام سایناS. رینگ 13

    پاسخ
    • ناشناس
     21/03/2024 21:51

     یعنی شما لاستیک رایگان ب مردم میدین والا عجایبه

     پاسخ
     • ابراهیم
      22/03/2024 18:28

      ایرانشهر سعدی 4سمت چپ درب اول

   • علی سلگی
    21/03/2024 15:33

    سلام من رفتم ثبت نام کردم همه مدارک که ثبت شد شماره موتور راکه ثبت میکنی مینویسد شما قبلا لاستیک دریافت کرده اید درصورتی که بنده اصلا لاستیک نگرفتم

    پاسخ
   • حسین
    21/03/2024 16:35

    سلام چهار حلقه لاستیک پراید دولتی ۱۷۵یزد چند در میاد

    پاسخ
   • ناشناس
    23/03/2024 09:18

    متاسفانه خودرودنابنده توی گیلومتر۵۰۰۰۰ هرچهارحلقه لاستیکش خراب شده وکارشناسان نظرشون اینه که لاستیکها سیم پاره کردن وکویرتایرهم متاسفانه به بهانه های مختلف زیر بارنمیره وعلی رغم اینکه خودم افسر کارشناس خودرو هستش بازهم باکویر تایر متاسفانه مشکل دارم وفقط حرف خودشان رک می زنن واکتفا به حرف یک آپاراتی بی سواد میکنن وچرخهای خودر موقع حرکت صدای موتور هواپیما دارن سایز لاستیکها ۲۰۵*۵۰*۱۶ هستش

    پاسخ
   • سیدسعید موسوی
    23/03/2024 18:21

    باسلام و وقت بخير بنده سیدسعید موسوی هستم ماشینم mvm550 رینگ ۱۹۵×۶۰_۱۵دوحلقه نیازمه

    پاسخ
  • مشهود حمزه لو
   21/03/2024 11:49

   من نتوانستم ثبتنام هر کاری کردم نشد

   پاسخ
   • کاظم
    21/03/2024 23:35

    ماشین به نام فرزند معلول هست تا بتوانند از پلاک معلولین استفاده کند خط تلفن به نامش نمی دهند چون هنوز به سن ۱۸سالگی نسیت چه کار باید کرد اگه نمی خواهید لاستیک بدهید چرا دنبال بهانه اید

    پاسخ
  • کاووس
   22/03/2024 01:37

   احسنت کاملا درست فرمایش دادی

   پاسخ
 • محسن ملا اکبری
  20/03/2024 20:29

  عالی

  پاسخ
  • علی مهبودی
   20/03/2024 21:26

   4 حلقه لاستیک ساینا

   پاسخ
   • بنیامین سرخانی زاده بندرعباسی
    21/03/2024 06:56

    عرض سلام^در بندر عباس فقط دو حلقه به متقاضی عرضه میگردد و لاستیک سایز ۱۵ توضیع لاستیک بهنام مرغیست که موجود نیست+سپاس فراوان جهت ارتقاع به چهارحلقه

    پاسخ
  • غلامرضا کبوتری
   20/03/2024 22:47

   منکه هرکاری کردم نتونستم ثبت نام کنم آزاد خریدم لطفا یکم ساده تر ثبت نام کنید

   پاسخ
   • نادر جوهری
    21/03/2024 06:56

    سلام عیدتان مبارک باشه لاستیک خاور یاهمون شماره سایز ۲۳۵دارید اگه دارید اقدام کنیم بگیریم نادرجوهری هستم ساکن تهران

    پاسخ
   • مهران مومنی
    21/03/2024 20:56

    ۳۱

    پاسخ
  • هاله
   21/03/2024 04:53

   چه لاستیک خوبی
   ماکه ازلاستیک سازها کاملا راضی هستیم و به آنها از۱۰۰نمره ۱۰۵میدهیم
   خودم تاحالا ۳۰۰حلقه لاستیک پراید بانرخ دولتی ازآنها گرفته ام
   اینقدرخوب وعالی هستن که هرلاستیک بالای ۱۵سال باحداقل پیمایش ۴۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰کیلومتر بدون هیچ مشکلی کار میکند

   پاسخ
  • ثبت‌نام‌نمیشه‌کرد‌مردم‌سر‌کار‌گذاشتند

   پاسخ
   • سارا سبزی
    22/03/2024 00:09

    ماهم ۲ماه بیشتره ثبت نام کردیم مبلغ ریختیم هنوز خبری نیست

    پاسخ
 • حافظ
  20/03/2024 21:12

  چگونه میتوانم لاستیک پراید بگیرم ؟نه میشود اینترنتی خرید کرد نه فروشگاه می لاستیک کرفت.

  پاسخ
 • چرا هر کاریو اینقدر میپیچونین مثل سالهای گذشته مردم هر که ماشین داره با سند خودروش بره سراغ لاستیک فروشانی که لاستیک دولتی عرضه می کنند 4 حلقه لاستیک بگیرن سندشنو مهر کنند تمام همه هم راضی به این طریق توضیع هستند البته اگه راست بگیین وسرکاری نباشه ،،!!

  پاسخ
 • علی مرانی
  20/03/2024 21:52

  خوزستان شوشتر روستای دلفیه

  پاسخ
 • ناشناس
  20/03/2024 22:06

  به به رایگاننننن

  پاسخ
 • ناشناس
  20/03/2024 22:35

  با عرض سلام ،
  اینجانب مدتی است ثبت نامه کردم ولی از دادن تایر خبری نیست ، فکر می‌کنم مثل بقیه مسائل سرکاری است

  پاسخ
 • مسعود هاوندی
  20/03/2024 22:43

  لاستیک پژو یارس

  پاسخ
 • ابوالفضل وحمدی
  20/03/2024 23:08

  ثبت نام اینترنتی سخته بدین به فروشگاهها باسند بریم بگیریم

  پاسخ
  • میتوانید ثبت نام منیم

   پاسخ
  • ناشناس
   21/03/2024 11:04

   کجا باید ثبت نام کرد من جای برای ثبت در این آگهی ندیده ام

   پاسخ
  • ناشناس
   21/03/2024 18:11

   من هم خواستم ثبت نام کنم تو مرحله ورود کد ملی خطا میداد و پیام اطلاعات کد ملی یافت نشد میداد که موفق به ثبت نام نشدم

   پاسخ
 • زرشک

  پاسخ
 • ناشناس
  21/03/2024 00:13

  چرا لاستیک۱۶نمیدهید برای سایپا

  پاسخ
 • فیض محمدهوتی
  21/03/2024 00:25

  سلام به سیستان وبلوچستان لاستیک دولتی تعلق میگیره یانه راهنمایی کنید ممنون میشم ازلطفتون

  پاسخ
  • هموطن
   21/03/2024 04:36

   ثبت نام کردم گفتن 20روز بیا تخویل بگیر الان 2ماه هست هر وقت میرم میام امروز و فردا میکنن بعدشم میگن نرخ آزاد داریم ولی دولتی نیست اینا میارن میفروشن یه سامانه چیزی اعلام کنین تا تخلف اینارو درجا گزارش کنیم

   پاسخ
  • بهرام صالحی
   21/03/2024 11:06

   کجا باید ثبت نام کرد من جای برای ثبت نام در این آگهی ندیدم

   پاسخ
 • مصطفی غضنفری
  21/03/2024 00:34

  این برنامه عالی هستش

  پاسخ
 • سیدجلال خورسند
  21/03/2024 00:59

  شخصی که دو خودرو دارد آیا می توان 2حلقه برای یک ماشین و 2 حلقه دیگر برای ماشین بعدی در اعضای هر کد ملی که به هر شخص 4حلقه درسال تعلق میگیرد دریافت نماید

  پاسخ
  • بیچاره
   21/03/2024 08:23

   تابخان چهارتا لاستیک به خودرو بدن صاحب خودرو باید چهارجفت کفش راپاره کنه چی فکر کردین تاحالا کی به نفع مابیچارهاکاری کردن که العان بکنند آن قدر بالاستیک کهنه بایدبری تاوقتی ازشراین دنیاراحت بشی

   پاسخ
 • کاظم دمرچلی
  21/03/2024 02:17

  من تهران هستم کجا باید بگیرم ماشین ۲۰۶لاستیک میخوام

  پاسخ
 • گودرزی
  21/03/2024 02:58

  به تاکسی اینترنتی ها هم تعلق میگیره

  پاسخ
 • هموطن
  21/03/2024 04:35

  ثبت نام کردم گفتن 20روز بیا تخویل بگیر الان 2ماه هست هر وقت میرم میام امروز و فردا میکنن بعدشم میگن نرخ آزاد داریم ولی دولتی نیست اینا میارن میفروشن یه سامانه چیزی اعلام کنین تا تخلف اینارو درجا گزارش کنیم

  پاسخ
 • امرالله ملکی
  21/03/2024 07:21

  لاستیک دولتی 175پراید

  پاسخ
 • ایوب مومنی
  21/03/2024 07:50

  من پدرم فوت کرده ماشین من برداشتم هنوز صند بنام نکردم مپچجوری میتونم لاستیک پراید بگیرم

  پاسخ
 • احمدحاجیاننژاد
  21/03/2024 08:40

  سلام یکسال دنبال لاستک هستم چرا به شهرستانها نمیدن تا مردم با مدار بگبرنر اینترنتی هم چند رار ثبت نام کردم هیچ پس به کجا بریم مگر یک جانباز چقدر رمق داره که همه اش دنبال لاستیک باشه شما به خدا حل کنید

  پاسخ
 • مهدی‌مرادی
  21/03/2024 11:45

  پراید

  پاسخ
 • ناشناس
  21/03/2024 13:43

  سلام لاستیک تیبا ۱

  پاسخ
  • مسعود شیخ علیان
   22/03/2024 00:19

   من اسنپ کار میکنم و قدرت خرید لاستیک ازاد رو ندارم چطور میتونم حضوری مراجعه کنم برای لاستیک کمک کنید که من الان زاپاس ندارم ممنون میشم.

   پاسخ
 • ناشناس
  21/03/2024 16:42

  اصلا سایتش باز نمیشه. اگه سرکاری هس یکی اعلام کنه محض رضای خدا

  پاسخ
 • ناشناس
  21/03/2024 19:02

  چهار جفت کفش باید پاره کنی تا بتونی یه جفت لاستیک بگیری

  پاسخ
 • ناشناس
  21/03/2024 20:49

  من تمام لاستیک فروشیهای شهر رفتم متاسفانه هیچ کدام با کد ملی لاستیک نداشتند یا قبول نکردند

  پاسخ
 • حسبن
  21/03/2024 22:17

  سلام چرا سایز ۱۵رو نمیدین فقط سایز ۱۴و۱۳نوشتین اونایی که سایز ۱۵استفاده میکنن چیکارکنن ودرضمن یه جای مشخصی مثل کافی نت ها تعیین کنید برای ثبت نام چرا اینقدر اذیت میکنید برای یه جفت لاستیک خداروخوش نمیاد

  پاسخ
 • می‌سر
  21/03/2024 22:31

  سلام‌همه‌اش‌دروغ‌هست‌۱۰بارثبت‌نام‌کردم‌گفتند‌سایت‌ها‌بسته‌شد‌وقت‌پول‌کافی‌نت‌بده‌.برو‌برو.

  پاسخ
 • بهزادشام
  21/03/2024 23:10

  لاستیک رینگ اسپورت ۱۶میخوام ۲۵۵دو حلقه و۲وحلقه۱۶__۲۵۰

  پاسخ
 • سید محمد عبدالهی موسوی
  21/03/2024 23:45

  لاستیک پراید بنزینی

  پاسخ
 • ابوالفضل
  22/03/2024 01:06

  سلام آدرس کجا هستش لاستیک برای پراید می خوام ۱۶۵

  پاسخ
 • اکبر
  22/03/2024 02:55

  سلام کی تحویل میگیریم

  پاسخ
 • بهمن سالاری
  22/03/2024 03:26

  سلام لاستیک ۱۵،،۲۰۵میخاستم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید