پرداخت۳ میلیون ۲۰۰ هزارتومان به بازنشستگان با اجرای مرحله اول همسان سازی | مبلغ دقیق افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

بازنشستگان
11 دیدگاه
 

عضو هیات رئیسیه مجلس با بیان اینکه همسان سازی در مرحله آخر قرار گرفته است امیدواری خوبی درباره افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی داد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تفاهمات خوبی با دولت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در لایحه برنامه هفتم صورت گرفته است،گفت: این تفاهمات به صورت مصوبه در لایحه برنامه هفتم توسعه آورده می شود.

در نیمه اول اردیبهشت ماه وزیر رفاه اعلام کرد که پیشنهاد افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح درآمدی در هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی به تصویب رسیده و به هیئت دولت ارسال شود؛افزایش حقوق بازنشستگان به تصویب دولت رسید و ما به تفاوت حقوق بازنشستگان که در چند مرحله پرداخت شده است قرار است به زودی ما بقی این معوقات پرداخت شود.هرچند وعده‌هایی از سوی مسئولان مربوط برای تصویب و اعمال افزایش حقوق‌ بازنشستگان در پایان اردیبهشت ماه داده شده بود.اما این وعده ها تا کنون عملی نشده است و بسیاری از بازنشستگان برای معیشتشان دچار مشکل هستند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تفاهمات خوبی با دولت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در لایحه برنامه هفتم صورت گرفته است،گفت: این تفاهمات به صورت مصوبه در لایحه برنامه هفتم توسعه آورده می شود.

مجتبی یوسفی در مورد بحث همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان در لایحه برنامه هفتم توسعه،گفت: دولت در برنامه هفتم توسعه برای متناسب سازی و همسان سازی حقوق بازنشستگان پیشنهادی نداده بود و نهایتا باتعاملی که بین رئیس مجلس، اعضای کمیسیون تلفیق و رئیس سازمان برنامه صورت گرفت در دو بخش به حوزه بازنشستگی توجه شد.

میانگین حقوق بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۲ مشخص شد

براساس اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، میانگین حقوق بازنشستگان تا پایان شهریورماه امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل به میزان ۴۲ درصد افزایش داشته است.

مطابق آمار‌های منتشر شده از سوی صندوق بازنشستگی کشوری، تعداد حقوق‌بگیران صندوق در پایان شهریورماه امسال معادل یک میلیون و ۶۴۱ هزار و ۳۴۰ نفر بوده و این درحالیست که تعداد حقوق‌بگیران صندوق در پایان شهریورماه سال گذشته معادل یک میلیون و ۵۸۵ هزار و ۳۴۳ نفر بوده است.

به عبارتی تعداد کل حقوق‌بگیران صندوق تا پایان فصل تابستان سال ۱۴۰۲ نسبت به زمان مشابه سال قبل به میزان ۳.۵ درصد افزایش داشته است.

اما از میان این یک میلیون و ۶۴۱ هزار و ۳۴۰ نفر، یک میلیون و ۳۲۷ هزار و ۹۷۵ نفر بازنشسته، ۱۳ هزار و ۲۲۵ نفر از کارافتاده، ۶۱ هزار و ۹۹۱ نفر شاغل متوفی و ۲۳۸ هزار و ۱۴۹ نفر بازنشسته متوفی هستند.

در این میان به تفکیک استانی و براساس آخرین گزارش دریافتی از پایگاه اطلاعاتی صندوق بازنشستگی کشوری نیز، استان تهران با ۳۲۴ هزار و ۹۷۴ نفر بیشترین و استان ایلام با ۱۴ هزار و ۱۶ نفر کمترین تعداد حقوق‌بگیران را داراست.

۲ درصد از کارافتادگی‌ها ناشی از کار و ۹۸ درصد آن‌ها غیر از ناشی از کار بوده است. در حالت شاغل متوفی نیز ۱۰ درصد فوت شاغلان ناشی از کار و ۹۰ درصد فوت‌ها غیر ناشی از کار بوده است.

وضعیت حقوق‌بگیران به تفکیک جنسیت در پایان شهریورماه امسال نیز حاکی از آن است که ۶۶ درصد جامعه حقوق‌بگیران مرد و ۳۴ درصد زن هستند.

از سوی دیگر نیز، بررسی توزیع دستگاهی حقوق‌بگیران در پایان شهریورماه امسال نیز نشان می‌دهد که وزارت آموزش و پرورش با یک میلیون و ۲۲ هزار و ۳۷۶ حقوق‌بگیر، بزرگترین دستگاه مشترک صندوق بازنشستگی کشوری است که ۶۲.۲۹ درصد جامعه حقوق‌بگیران صندوق را تشکیل می‌دهند. همچنین وزارت بهداشت با ۱۳.۲۶ درصد (۲۱۷ هزار و ۷۰۵ نفر) در رتبه بعدی قرار دارد.

یکی از چالش‌های اصلی صندوق، کاهش پوشش حمایتی است و این درحالیست که براساس تجربیات بین‌المللی یک صندوق بازنشستگی پایدار دارای نسبت پشتیبانی حداقل ۳ و در سطح مطلوب ۶ تا ۷ است.

براساس این گزارش، بررسی میانگین حقوق حقوق‌بگیران در سال ۱۴۰۲ (برقراری‌های جدید) نیز نشان می‌دهد که میانگین اولین حقوق بازنشستگی معادل ۱۶ میلیون و ۳۳ هزار تومان و میانگین آخرین حقوق اشتغال معادل ۱۶ میلیون و ۹۶۶ هزارتومان بوده است.

اخباراقتصادجامعه
بازنشستگانپربازدید
 

11 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • چرا چرت وپرت میگید
  وزیر اردیبهشت سال 1402حرف زده شما الان دارید حرفشو تکرار میکنید که فروردین سال 1403هستیم واقعا تاسف باره

  پاسخ
 • بازنشسته
  29/03/2024 15:10

  این ۳میلیون ۲۰۰هزارتومان بابت چه هست برای فروردین ماه افزایش حقوقی دارد فقط برای تلمین اجتماعی میباشد تا زمانی بازنشستگان فیش حقوق اردیبهشت خود را نگیرند تعدادی هستند چرت وپرت زیادی بیان می‌کنند متاسفانه بازنشستگان چند سال منتظر چندین روزی هستند که فیش حقوقی همرا با همسانسازی دریافت نمایند

  پاسخ
 • مهدی
  29/03/2024 17:38

  هرآنچه شنیدیداصلاباورنکنید!!!

  پاسخ
 • محمدرضا مردصالح
  29/03/2024 18:49

  سلام آیادراین موقعیت میشود یک زن ویک مرد70ساله بیماربا2600هرارتومان مستمری زندگی کرد. لطفا پاسخ دهید والسام

  پاسخ
  • شلمچه
   30/03/2024 02:58

   بااین حقوق حتی نام ولوبیاهم نمیتوانخورد

   پاسخ
  • ناشناس
   30/03/2024 03:06

   باسلام والا این گرانی روز بروز باافزایش ۲۰درصدی ومتناسب سازی دردی ودوانمی کنه.خواهشافکری به حال این قشرضعیف بازنشسته بکنید.

   پاسخ
 • ناشناس
  30/03/2024 01:44

  یکماه بیشت سرکار میزارن دقت کنید

  پاسخ
 • علیرضا فرح آبادی
  30/03/2024 01:59

  سلام هرماه حقوق میگیریم عقب تراز ماه قبلیم سخت تر میشود

  پاسخ
 • یدالا
  31/03/2024 20:44

  من‌۱۳‌سال‌بیمه‌دارم‌۲۳۰۰‌میگیرم
  سرطان‌دارم‌اتروس‌دارم‌۶۶‌سالمه
  چه‌‌خاکی‌بسرم‌‌بریزم

  پاسخ
 • علی روزه
  02/04/2024 15:07

  یک مملکت چند تا قانون بازنشسته . بازنشسته است چه خدمات کشوری. و چه تامین اجتماعی چرا باید حقوق ها فرق کند این انصاف نیست؟!؟!؟!

  پاسخ
 • محمدبرزگری
  04/04/2024 21:13

  من با 16 سال بیمه 3900 حقوق با 68 سال سن وهمسر مریض قلبی چه خاکی برسرم بکنم امیدوارم خداوند مهربان خجالت سفره جلو بچه ها ونوه نصیب هیچکس نکند

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید