مهتاب ثروتی از بازیگران دهه هفتادی سینمای ایران است. او در مدت حضورش در سینما  و تصویر، سعی کرده که نقش‌های متنوعی بازی کند و خود را در موقعیت‌های گوناگونی محک بزند. اگر از مخاطبان سریال‌های معروف تلویزیونی باشید، حتما مهتاب را در سریال کیمیا به‌خاطر می‌آورید. او در این مجموعه معروف در نقش دختری جنوبی به‌خوبی ظاهر شده بود. از آثار دیگری که ثروتی در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته، باید به مجموعه پرطرفدار خاتون اشاره کنیم. او در این سریال در کنار اشکان خطیبی و نگار جواهریان در نقش ماری بازی کرد و حضور اثرگذاری داشت.
بیوگرافی مهتاب ثروتی/ زندگی شخصی و هنری از ستایش تا سریال مترجم !!

چهره شیرین و دوست‌داشتنی مهتاب ثروتی و توانایی‌های مطلوبش در اجرای نقش‌هایی با کیفیت‌های مختلف، نوید ظرفیت بالای او در بازیگری را می‌دهد. باید دید که مسیرش در ادامه به چه سمت‌وسویی در حرکت خواهد بود. یکی از جدیدترین کارهای مهتاب ثروتی، بازی در سریال شریک جرم است که به‌تازگی از پلتفرم نماوا پخش می‌شود. این اثر معمایی هم مخاطبان بسیاری داشت و مانند سریال‌های دیگر مازیار میری از کیفیت قابل‌قبولی برخوردار بود. به بهانه این حضور از مهتاب ثروتی در سریالی جدید در این مقاله، به‌سراغ بررسی استایلش می‌رویم و می‌خواهیم ببینیم که چه می‌پوشد و چه نکاتی در تیپ و پوشش او دیده می‌شود. با ما همراه باشید.

استفاده از لباس‌هایی با طراحی گشاد و آزاد

مهتاب ثروتی

مهتاب قامت بلندی دارد و اندامی متناسب؛ همین ویژگی‌های طبیعی باعث می‌شوند که در پوشیدن لباس‌هایی گشاد و رها مطلوب جلوه کند. او به شنل‌ها و پانچوها علاقه‌مند است و از مدل‌های رها و گشاد در دوخت استقبال زیادی می‌کند. البته لازم است، دقت کنید که اگر فردی بلندقد و درشت‌اندام است، باید در انتخاب چنین مواردی بیشتر دقت به‌خرج بدهد. مهتاب بلندقد است اما به‌دلیل توازن و تناسب اندامش، با لباس‌های گشاد و شنل‌دار درشت و ناموزون دیده نمی‌شود. این سبک از لباس‌ها باعث می‌شوند که نوعی شکوه و ابهت در استایل هر فرد دیده شود و درباره مهتاب هم چنین چیزی به ذهن متبادر می‌‌شود.

علاقه به طیف رنگی قهوه‌ای

مهتاب ثروتی

در بسیاری از مواقع، ثروتی از رنگ قهوه‌ای در تیپ و استایل خودش بهره می‌برد. به‌نظر می‌رسد که این رنگ از موارد دوست‌داشتنی و دلخواه برای او است و در بسیاری از مواقع با چنین طیف رنگی دیده می‌شود. در تصویر بالا هم او را با رویه‌ای قهوه‌ای‌رنگ می‌بینید که به‌خوبی با رنگ‌های دیگر سِت شده است. مهتاب از ترکیب رنگ قهوه‌ای رویه با شلوار جین آبی استفاده کرده که بسیار چشم‌نواز و مناسب است. سفید هم در کنار این‌ها به تکمیل استایلی مناسب کمک می‌کند. یادتان باشد که در هر استایل، نباید بیشتر از ۳ رنگ متفاوت استفاده کنید. در غیر این صورت، خروجی تیپ و پوششتان بسیار مخدوش و بی‌نظم خواهد شد. این استایل برای شرکت در موقعیتی غیررسمی مناسب است اما اگر بنا به حضور در مراسمی مهم باشد، نمره قبولی نمی‌گیرد.

انتخاب‌های متفاوت و رعایت تنوع

مهتاب ثروتی

نگاهی به استایل مهتاب ثروتی نشان می‌دهد که به مقوله تنوع توجه دارد. او با تیپ‌های مختلف و لباس‌هایی در شکل و مدل‌های گوناگون بهره می‌برد. رعایت تنوع در استایلینگ می‌تواند شخصیتی پرنشاط از شما نشان بدهد. چنین چیزی درباره مهتاب هم صدق می‌کند و با انتخاب پوشش‌هایی متنوع از نقطه‌نظر رنگ و مدل توانسته ظاهری پرنشاط و بشاش از خود به تصویر بکشد. در عکس بالا هم او را در استایلی متفاوت و مشکی‌رنگ می‌بینید که نقاط قوت زیادی دارد. مونوکروم‌بودن استایل باعث شده که کشیده و جذاب به‌نظر برسد. مدل دامن شلواری و شومیز هم هماهنگ است و با اندامش هم تناسب دارد. شاید اگر کفش‌ها و کیف از یک رنگ انتخاب می‌شدند، خروجی این استایل بهتر از کار درمی‌آمد.

توجه به تضاد رنگی

مهتاب ثروتی

مهتاب ثروتی در انتخاب رنگ بخش‌های مختلف استایل به‌خوبی عمل می‌کند. او در بیشتر مواقع از روش کنتراست رنگی بهره می‌برد. یعنی اجزای مختلف استایلش از رنگ‌هایی در طیف‌های متضاد انتخاب می‌شوند. در تصویر بالا هم او را با کتی مشکی و شلواری سفید می‌بینید. این تضاد میان دو رنگ تیره و روشن باعث می‌شوند که استایل زیباتر از همیشه جلوه کند و چشم‌نواز باشد. در این استایل، انتخاب رنگ مناسب بوده اما شاید باید درباره مدل کت تجدیدنظرهایی صورت می‌گرفته است برش‌های دال‌بری و گرد دوخت کت باعث شده‌اند که اندام مهتاب درشت‌تر جلوه کند و از ظرافت به‌دور باشد. شاید باید در انتخاب مدل این کت بیشتر دقت می‌کرد. نظر شما چیست؟

پررنگ‌کردن نقاط قوت طبیعی در استایل

مهتاب ثروتی

مهتاب موهایی فِر دارد و از این موضوع در آرایش ظاهرش به‌خوبی بهره می‌برد. یکی از اهداف آرایش صحیح، همین است که نکات جذاب طبیعی بدن و صورت را بارزتر کنید. ثروتی از این تکنیک زیاد استفاده می‌کند و با رسیدگی به موهایش و حفظ حالت آن‌ها زیبا ظاهر می‌شود. در تصویر بالا هم او را با رنگ مویی مناسب با رنگ پوست صورتش مشاهده می‌کنید و مدل بسیار جذاب آن هم حفظ شده است. این استایل مهتاب هم نمره قبولی می‌گیرد چون از نظر رنگ و جنس اجزا در تناسب و توازنی مطلوب قرار دارد.

چند تصمیم اشتباه

مهتاب ثروتی

از نقاط مثبت استایل مهتاب ثروتی گفتیم، خوب است که اشاراتی به ایرادات او هم داشته باشیم. در تصویر بالا که عکسی از حضور مهتاب در جشنواره برلین است، او را با دامنی کلوش و قرمزرنگ می‌بینیم. شومیز او هم تافته و مشکی است. باز هم مهتاب به‌سراغ عناصر دوست‌داشتنی و محبوبش یعنی لباس‌هایی با دوخت آزاد و گشاد رفته است. تضاد رنگی منتخب در استایل هم که مطلوب است اما شاید بهتر بود که میان سطح گشادی و آزادبودن دامن و بلوز تناسبی در نظر گرفته می‌شد. اگر بلوز مدلی اندامی داشت یا چسب‌تر بود، این ترکیب بسیار بهتر از کار درمی‌آمد.

مهتاب ثروتی

این پیراهن هم دوخت خوبی دارد و مدل مناسبی برای شرکت در بخش رسمی جشنواره‌ای مهم، اما در بخش دامن و پایین‌تنه، مشکلاتی از نظر تناسب میان اندام و مدل لباس دیده می‌شود. این مدل باعث شده که بخش پایینی بدن حجیم‌تر و خارج از توازن با بخش بالایی به‌نظر برسد. در کل، این‌طور گفته می‌شود که مدل این لباس برای اندام مهتاب آنچنان مناسب نیست. انتخاب سایر بخش‌ها مانند دستکش، کیف و اکسسوری‌ها درست و چشم‌نواز است.

در آخر

مهتاب ثروتی از بازیگرانی است که تازه در حال شناخته‌شدن و ورود به شهرتی عام است. او انتخاب‌های خوبی داشته و برای ایفای نقش‌هایی مطلوب تلاشش را کرده است. از نظر استایل و ظاهر هم انتخاب‌های عموما مطلوبی دارد و به‌نظر می‌رسد که آداب حرفه‌ای‌شدن را می‌داند. نمره شما به استایل او چند است؟