هادی چوپان قهرمان مسترالمپیا جهان که خیلی صمیمانه با مهمانان خود برخورد میکند.

عکس| خوش‌گذرانی هادی چوپان با همسر و فرزندان در دبی/ دیدار ...

هادی چوپان (Hadi Choopan) بدنساز حرفه ای و ورزشکار پرآوازه‌ کشورمان است که در 4 مهر 1366 در روستای ابنو شهرستان سپیدان استان فارس متولد شد. هادی چوپان عضو باسابقه تیم ملی ایران است و افتخارآفرینی های ملی چشمگیری را در کارنامه ورزشی اش دارد. او مدیریت یک باشگاه مجهز بدنسازی را در شهر شیراز بر عهده دارد. هادی چوپان تا مقطع دیپلم تحصیل کرده است. قهرمانی‌های وافر و متعدد هادی چوپان موجب شده که به او لقب گرگ ایرانی یا پارسی را بدهند.

شاید جالب باشد که بدانید یکی از بزرگترین ضعف‌های هادی چوپان گوش‌هایش بود. او ضعف شنوایی داشت اما هرگز اجازه نداد که این ضعف مانع تلاش های او در زندگی شود. هادی چوپان پیش از شروع حرفه‌ای بدنسازی برای مدتی به ورزش کشتی و بوکس مشغول بود و ضرباتی که در این ورزش‌ها به سرش وارد شد موجب کاهش شنوایی او به 20 درصد شد.

عکس هادی چوپان

خانواده هادی چوپان

هادی چوپان در یک خانواده پرجمعیت 7 نفره زندگی کرده است. به گفته خودش خانواده او از خانواده‌های فقیر بودند و چوپان با ترک تحصیل در مقطع دیپلم مجبور شد همراه با برادر بزرگترش حسن از همان دوران نوجوانی به گچکاری بپردازد. البته همین برادرش از مشوقان اصلی هادی در راه رسیدن به قهرمانی بود.

هادی چوپان

آغاز بدنسازی هادی چوپان

هادی چوپان 13 ساله بود که بدنسازی و پرورش اندام را در سال 1379 آغاز کرد. او از سال 1390 تا 1395 عضو ثابت تیم ملی بدنسازی ایران بود. هادی چوپان در چندین دوره مسابقات فدراسیون جهانی بدنسازی و تناسب‌اندام نیز شرکت کرد و عناوین ملی و بین‌المللی مختلفی را به دست آورد. هادی او در سال 1384 یعنی 3 سال پس از شروع فعالیت حرفه‌ای موفق شد قهرمانی بزرگسالان را در استان فارس و مقام سوم کشوری را به دست آورد. چوپان پس از چندین سال فعالیت حرفه‌ای در رشته پرورش اندام از سال 1390 تا 1395 به عضویت ثابت تیم ملی بدنسازی ایران در آمد.

چوپان

ازدواج هادی چوپان

هادی چوپان از ورزشکاران متاهل است و عشق و احترام بسیاری را برای همسرش قائل است. او همیشه به نقش پررنگ همسرش در زندگی اشاره کرده است و تنها دلیلی که مانع مهاجرت او به کشورهای دیگر می شود خانواده به ویژه همسرش هستند. این قهرمان کشورمان بارها در مصاحبه‌هایش 2 نفر را به عنوان عوامل اصلی موفقیت‌هایش نام می‌برد؛ برادرش حسین که مشوق اصلی هادی برای ورود به بدنسازی بود و همسرش که همواره در کنار او بوده  و پشتیبانی اش می‌کند.

همسر هادی چوپان

هادی چوپان با انتشار عکس زیر در اینستاگرامش نوشت:

«اگر در بهترین زمان دنیا و در بهترین مکان خوشبختی در بهترین نقطه دنیا باشید اما اگر در کنار خانواده نباشید هیچ لذتی وجود ندارد. دلتنگی خیلی سخته بانوی من بهترین همراه زندگی من است. دوستت دارم عزیزم. بابت تمام زحمات و همه چیز شما متشکرم. صبر و تلاش شما برای زندگی بهتر شما قهرمان زندگی من هستید بانو»

فرزندان هادی چوپان

فرزندان هادی چوپان

هادی چوپان 2 فرزند دارد؛ یک دختر به نام نادیا و یک پسر به نام حافظ که علاقه ای به حضور فرزندانش در رشته بدنسازی ندارد.