خبر مهم شبانه برای گندمکاران / نرخ خرید تضمینی گندم در سال 1403 بالاخره چقدر شد؟

بدون دیدگاه
 

خبر مهم شبانه برای گندمکاران / نرخ خرید تضمینی گندم در سال 1403 بالاخره چقدر شد؟

نحوه، قیمت و جداول خرید تضمینی گندم در سال ۱۴۰۳ پس از ابلاغ دستورالعمل آن توسط مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران برای اجرا به ادارات کل غله و خدمات بازرگانی استان‌ها ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نحوه قیمت و جداول خرید تضمینی گندم سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ پس از ابلاغ دستورالعمل آن توسط معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران برای اجرا به ادارات کل غله و خدمات بازرگانی استان‌های کشور ابلاغ شد تا مراکز خرید در استان‌ها بر اساس اصول و ضوابط تدوین شده و به صورت یکپارچه و هماهنگ، بزرگ‌ترین عملیات بازرگانی کشور را با وحدت رویه در عملکرد آغاز کنند.

بر اساس این ابلاغیه، قیمت پایه خرید تضمینی گندم در مراکز خرید، هر کیلوگرم معمولی بر مبنای ۴ درصد افت مفید و یک درصد افت غیر مفید، ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان و هر کیلو گرم گندم دوروم با همان اُفت، ۱۸ هزار تومان تعیین شده است.

همچنین دامنه افت مفید ۸ درصد و افت غیر مفید ۵ درصد است که به ازای هر درصد کاهش یا افزایش افت مفید و غیر مفید نسبت به قیمت پایه گندم معمولی، ۵۲۵ ریال و افت غیر مفید، ۲۱۰ تومان اعمال خواهد شد.

به موجب دستورالعمل ابلاغی، برای ایجاد هماهنگی و حُسن اجرای پروژه خرید تضمینی گندم در چهارچوب ابلاغیه، کارگروه تحت عنوان «کارگروه هماهنگی خرید تضمینی گندم استان» به ریاست استاندار هر استان و با عضویت رؤسای سازمان‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت، مدیر تعاون روستایی، مدیر برنامه‌ریزی، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، نیروی انتظامی، بانک عامل، بنیاد ملی گندم‌کاران، نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، اتاق کشاورزی استان در همه استان‌ها و متناظر با آن در شهرستان‌های هر استان تشکیل خواهد شد.

اخباراقتصاد
پربازدیدقیمت گندم
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید