فوری/سامانه حمایتی از ثبتنام و دریافت یارانه جدید+لینک | پرداخت یارانه جدیدی 1 میلیون و 200 هزار تومانی دولت از شنبه؟

بدون دیدگاه
 

فوری/سامانه حمایتی از ثبتنام و دریافت یارانه جدید+لینک | پرداخت یارانه جدیدی 1 میلیون و 200 هزار تومانی دولت از شنبه؟
یارانه جدید طرح یسنا به مادران دارای فرزند زیر دو سال تعلق می‌گیرد. اما مبلغ این یارانه چقدر است و شرایط دریافت آن چیست؟

اهمیت انکارنشدنی تغذیه کودکان شیرخوار باعث شد دولت در راستای اجرای ماده 24 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و در قالب یارانه طرح یسنا، به خانواده‌های دارای فرزند شیرخوار یارانه‌ای مضاعف پرداخت کند.

در ابتدا، این طرح به طور آزمایشی و در هشت استان ایلام، لرستان، هرمزگان، گلستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی و شمالی اجرا شد و خانوارهای دارای فرزند زیر دو سالی که در دهک اول درآمدی حضور داشتند، از یارانه طرح یسنا به مبلغ 400 هزار تومان برخوردار شدند.

با این حال یارانه طرح یسنا از ابتدای اردیبهشت‌ماه به صورت کشوری اجرا شد تا همه مادران دارای فرزند زیر دو سال و حاضر در سه دهک اول درآمدی در کل کشور، از این یارانه برخوردار شوند. مبلغ یارانه طرح یسنا نیز از 400 هزار تومان به 600 هزار تومان افزایش یافت.

مشمولان یارانه طرح یسنا که در پایان هر ماه واریز می‌شود، می‌توانند بسته‌های حمایتی شامل لبنیات، پروتئین، حبوبات، روغن، غلات، مغزی‌جات، میوه‌جات و سبزی‌ها و بسته بهداشتی شامل پوشک، شامپو، صابون و شوینده‌های بهداشتی برای کودک و مادر را تا مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به صورت رایگان و از فروشگاه‌های طرف قرارداد خریداری کنند.

همچنین مادران سه دهک اول درآمدی برای اطلاع از اینکه مشمول طرح هستند یا نه می‌توانند با ورود به اپلیکیشن «شما» و وارد کردن کد ملی سرپرست خانوار، از وضعیت خود مطلع شوند.

معرفی سامانه حمایت معیشتی hemayat.mcls.gov.ir
با توجه به بالا رفتن نرخ تورم و مشکلات اقتصادی مردم، دولت به منظور کاهش مشکلات اقتصادی افراد، اقدام به روی کار آوردن طرح پرداخت یارانه نقدی کرده است. اگرچه طرح یارانه معیشتی نقدی سال ها است که در کشور اجرا می شود، اما در سال های گذشته با توجه به هدفمندی یارانه ها، بعضی از اشخاص دیگر یارانه دریافت نکردند و در واقع، یارانه آن ها قطع شد.

از طرفی به غیر از یارانه نقدی که ماهانه به اشخاص پرداخت می شود، یارانه ای تحت عنوان یارانه کمک معیشتی نیز از سوی دولت روی کار آمد که اشخاص واجد شرایط مجاز به دریافت این یارانه می باشند.

با توجه به لزوم شناسایی اشخاص برای ارائه یارانه های نقدی، سامانه ای به نام سامانه حمایت معیشتی راه اندازی شد تا مردم بتوانند از طریق این سایت درخواست های خود را مبنی بر استفاده از خدمات کمک معیشتی دولت ثبت کنند و پس از ثبت درخواست منتظر نتیجه درخواست خود باشند.

سامانه حمایت معیشتی از طریق نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir برای عموم مردم قابل دسترس می باشد و اشخاص می توانند از طریق این سایت اقدام به ثبت درخواست های خود به صورت آنلاین کنند. این سامانه مدت هاست که فعال می باشد اما به تازگی به روز رسانی شده است. در سامانه جدید امکانات بیشتری ارائه می گردد که شامل مواردی از قبیل اعتراض به بخش های مختلف مانند خودرو و تراکنش های بانکی می باشد که در سامانه قبلی ممکن نبود.

چرا یارانه من قطع شد؟

از اصلی‌ترین دلایل قطع یارانه، دهک دهم بودن درامد خانوار است. البته این اتفاق ممکن است گاهی به اشتباه رخ دهد . به همین علت، سرپرست خانوار می‌تواند به سایت hemayatmcls.gove.ir مراجعه کرده و اعتراض خود را ثبت کند. ستاد هدفمندی یارانه نیز موظف است دوباره به بررسی منابع درآمدی خانواده پرداخته و در صورت رخ دادن اشتباه، دهک جدید خانوار را اعلام کند.

گروه دیگری نیز در دوره‌های قبل به هر دلیلی یارانه دریافت نمی‌کردند یا به طور خودخواسته یارانه خود را قطع کرده‌اند. این افراد نیز به قطع یارانه معیشتی اعتراض داشتند و درحال حاضر خواستار دریافت یارانه هستند. این افراد که جاماندگان از یارانه محسوب می‎شوند ، برای ثبت نام یارانه لازم است به سایت my.gov.ir مراجعه کنند.

پیگیری اعتراض به دهک بندی یارانه

برای پیگیری اعتراض به دهک بندی یارانه ، خانواده هایی که به این نوع دهک بندی اعتراض داشته اند و یا هنوز نمی‌دانند جزو کدام دهک محسوب می‌شوند می‌توانند با استفاده از کد ملی، با شماره تلفن گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس بگیرند.

بعد از تماس با این شماره تلفن و وارد کردن کد ملی سرپرست خانوار، شما می‌توانید استعلام یارانه معیشتی با کدملی سرپرست خانوار خود را دریافت کنید. پس از این استعلام، شما می‌فهمید علت قطع یارانه معیشتی شما چیست .

از آن جایی که یارانه افراد زیادی در مراحل مختلف حذف گروه های ثروتمند و دهک های بالا به اشتباه قطع شده، این افراد در ادامه واجد شرایط یارانه معیشتی هم شناخته نشده و این یارانه هم به آن ها تعلق نگرفته است. همان طور که گفتیم، سایت طرح حمایت معیشتی به صورت اختصاصی برای این افراد تعریف شده است. یعنی امکان مراجعه به سامانه حمایت معیشتی و انجام اعتراض از این طریق برای همه کسانی که فکر می کنند به اشتباه از طرح هدفمندی یارانه ها حذف شده و یا در واجدین شرایط یارانه معیشتی قرار نگرفته اند، وجود دارد. از آن جایی که این شرایط برای بسیاری از هم وطنان رخ داده و آن ها را از دریافت یارانه معیشتی محروم کرده است، در این بخش روش ورود به سامانه حمایت معیشتی را برای شما توضیح می دهیم. در ادامه هم نحوه ثبت نام جاماندگان در این سامانه را بیان خواهیم کرد تا برای انجام این کار هم با مشکلی مواجه نباشید.لازم به ذکر است امکان استعلام دهک خانوار با کد ملی نیز وجود دارد.

جهت ورود به سایت طرح کمک حمایت معیشتی لازم است کاربران یک سری مراحل ساده را طی کنند که در این جا آن ها را به صورت گام به گام بیان کرده ایم. این مراحل مورد نیاز جهت انجام ثبت نام در سامانه مذکور شامل موارد زیر می شوند:

۱در اولین قدم باید نشانی اینترنتی این سایت یعنی hemayat.mcls.gov.ir را در مرورگر خود قرار داده و به آن وارد شوید. در صورتی که در ادامه قصد انجام ثبت نام در این سامانه را دارید، بهتر است از رایانه یا لپ تاپ برای ورود استفاده کرده تا در حین ثبت نام با مشکلی رو به رو نشوید.
۲بعد از این که آدرس اینترنتی بالا را جست و جو کردید، باید اولین سامانه بالا آمده در لیست نتایج گوگل با عنوان «معیشتی – وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» را انتخاب نموده و بر روی آن کلیک کنید.

۳در ادامه به سایت مذکور وارد شده و صفحه اصلی آن را به شکل زیر مشاهده می کنید. امکان ورود به بخش مربوط به ثبت نام جاماندگان طرح حمایت معیشتی از این طریق برای شما فراهم شده است.

ورود به سایت حمایت معیشتی hemayat.mcls.gov.ir با کد ملی

در توضیح نحوه ورود به سایت حمایت معیشتی hemayat.mcls.gov.ir با کد ملی ، باید گفت، این امر، مستلزم جستجوی آدرس سایت و کلیک برروی گزینه “ورود به سامانه حمایت” می باشد

پس از آن، باید، کد ملی سرپرست خانوار و اعدا تصویر امنیتی، در کادرهای مربوطه، درج گردند.

در این مرحله باید، رمز عبور سرپرست خانوار در سایت و سامانه جدید حمایت دهک بندی یارانه hemayat.mcls.gov.ir، وارد گردد.

متقاضیانی که قصد دارند، از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند وارد پورتال شخصی خود در سامانه حمایت دهک بندی hemayat.mcls.gov.ir گردند، کافی است، پس از جستجوی آدرس سایت hemayat.mcls.gov.ir، برروی گزینه “ورود از طریق پنجره ملی خدمات هوشمند” کلیک کنند.

در این مرحله، سرپرست خانوار باید، شماره همراه خود را (شماره همراهی که پیش از این با آن، در پنجره ملی خدمات هوشمند احراز هویت نموده)، در کادر مربوطه درج کند و پس از وارد کردن اعداد امنیتی، گزینه “ارسال رمز یکبار مصرف”، را انتخاب نماید.

در این گام، فرد باید، رمز ارسالی به تلفن همراه خود را در کادر مربوطه، درج کند.

با طی مراحل فوق الذکر، شخص می تواند، وار پورتال خود در سامانه جدید حمایت دهک بندی یارانه hemayat.mcls.gov.ir شده و از امکانات و خدمات غیر حضوری آن، بهره مند گردد. در ادامه، نحوه ثبت نام در سایت hemayat.mcls.gov.ir، توضیح داده خواهد شد.

خلاصه ای از پیگیری یارانه معیشتی با کد ملی
۱. ابتدا وارد سامانه حمایت معیشتی شوید. (ورود به سامانه دهک بندی)

۲. پس از وارد شدن به صفحه اصلی سایت طرح حمایت معیشتی، گزینه «ورود به سامانه» را در انتهای این صفحه بزنید تا پنجره ورودی برای تان نمایش داده شود.

۳. حالا با توجه به این که خانواده تان تک نفره یا چند نفره است، گزینه مربوطه را انتخاب کرده و اطلاعات لازم را وارد نمایید. کد ملی سرپرست و شماره حساب یارانه برای هر دو نوع خانواده الزامی است. اما خانواده‌های چند نفره باید در این بخش شمار ملی یک عضو دیگر را هم وارد کنند.

۴. هم اکنون کد امنیتی موجود را هم قرار داده و گزینه «ورود» را بزنید.

۵. حالا به حساب کاربری خود در این سامانه وارد می شوید. در صورتی که نتیجه ثبت نام سامانه حمایت معیشتی شما مشخص شده باشد، می توانید شناسنامه اقتصادی و اجتماعی خانواده را در این سایت مشاهده کنید. هم چنین وضعیت قبولی یا رد درخواست هم تعیین گردیده و قابل مشاهده است. اما در صورتی که هنوز شناسنامه اقتصادی قرار نگرفته و نتیجه مشخص نشده یعنی بررسی های اطلاعاتی تان تکمیل نشده است.

اخباراقتصاد
پربازدیدیارانه
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید