محمدرضا شریفی نیا جزء بازیگران نام آشنایی ایران است. محمدرضا شریفی نیا  در سینما ،تئاتر وتلویزیون فعالیت  دارد. محمدرضا شریفی نیا دو بار ازدواج کرده است. رز رضوی همسر دوم محمدرضا شریفی نیااست. محمدرضاشریفی نیا بازیگردان سینماست.

رز رضوی بازیگر ایرانی ۳۹ ساله شد .او با بازی در سریال ملکوت کاملا شناخته شد،از دیگر آثار او میتوان به مختار نامه. کلاه پهلوی،و تبریز در مه و موچین اشاره کرد. در ادامه عکس جدید رز رضوی در روز تولدش را مشاهده می کنید .

محمدرضاشریفی نیا + رز رضوی

رز رضوی بازیگر ایرانی ۳۹ ساله شد .او با بازی در سریال ملکوت کاملا شناخته شد،از دیگر آثار او میتوان به مختار نامه. کلاه پهلوی،و تبریز در مه و موچین اشاره کرد. در ادامه عکس جدید رز رضوی در روز تولدش را مشاهده می کنید .رُز رضوی (زادهٔ ۱۴ فروردین ۱۳۶۱ تهران) بازیگر اهل ایران است.وی با بازی در سریال ملکوت کاملا شناخته شد، از دیگر آثار او می‌توان به مختار نامه. کلاه پهلوی، و تبریز در مه و موچین اشاره کرد.

رُز رضوی (زادهٔ ۱۴ فروردین ۱۳۶۱ تهران) بازیگر اهل ایران است.وی با بازی در سریال ملکوت کاملا شناخته شد، از دیگر آثار او می‌توان به مختار نامه. کلاه پهلوی، و تبریز در مه و موچین اشاره کرد.

زندگی‌نامه

فعالیت هنری خود را با فیلم سینمایی ملودی به کارگردانی جهانگیر جهانگیری آغاز کرد بعد از آن در چند فیلم و سریال ایفای نقش کرد تا اینکه در نهایت با بازی در سریال ملکوت به کارگردانی محمدرضا آهنج دیده شد. وی یک دوره‌های بازیگری زیر نظر حمید سمندریان گذرانده‌است.

عمده کارهای شناخته شده وی سریال‌های مختارنامه، خط قرمز، کلاه پهلوی، ملکوت، تبریز در مه و فیلم‌های بیداری رؤیاها، ملودی و دعوت است.

ماجرای ازدواج

در خبر‌ها و محافل رسانه ای پخش شده بود که رز رضوی با محمدرضا شریفی‌نیا ازدواج کرده، شریفی نیا در این باره توضیحاتی را در برنامه دورهمی داد:در سفر حج معمول بود باید زنان با محارم به حج بروند و در این سفر، نام هر بازیگر مرد در کنار یک بازیگر زن عنوان شد و اسم خانم رز رضوی در کنار من آمده بود و شیطنت یک روزنامه در تهران بود که با تیتری نوشت:ماه عسل محمدرضا شریفی‌نیا و رز رضوی در مکه… اما من و خانم رضوی بارها و بارها این موضوع را تکذیب کرده‌ایم.

منبع: مه شو