آغاز ثبت نام وام بدون بهره 100 میلیون تومانی بانک مهر ایران برای بانوان | وام 100 میلیونی برای زنان با بازپرداخت 3 ساله

وام
بدون دیدگاه
 

آغاز ثبت نام وام بدون بهره 100 میلیون تومانی بانک مهر ایران برای بانوان | وام 100 میلیونی برای زنان با بازپرداخت 3 ساله
بانک قرض الحسنه مهر ایران به منظور آسایش بانوانی که در این مجموعه سپرده قرض الحسنه دارند، طرح وامی به نام «اندوخته بانوان» را تدارک دیده است.

بانک مهر ایران برای خانم‌های دارای حساب مخصوص طرح اندوخته بانوان در هر یک از شعب خود، وام 100 میلیون تومانی را تدارک دیده است. البته بانوان به منظور درخواست این تسهیلات باید حداقل 800 هزار تومان به مدت چهار ماه در حساب خود نگهداری کنند. به منظور پرداخت این تسهیلات بانک اعتبارسنجی لازم را از متقاضیان انجام می‌دهد.

این وام با کارمزد چهار درصدی به بانوان پرداخت می‌شود. پس از دریافت این وام، بانوان این امکان را دارند ظرف مدت 36 ماه اقساط آن را بپردازند.

با توجه به شرایط مذکور، متقاضیان این وام پس از دریافت آن باید هر ماهه 3 میلیون و 30 هزار و 303 تومان قسط بدهند. کل سود این وام به 8 میلیون تومان می‌رسد. جمع رقم تسهیلات و سود آن نیز 108 میلیون و 300 هزار تومان اعلام شده است.

لازم به ذکر است بانوان سرپرست خانوار علاوه بر دریافت این وام، امکان مراجعه به استانداردی استان محل زندگی خود به منظور دریافت امتیازات ویژه مالی را دارند.

بانک قرض الحسنه مهر ایران به منظور ترویج وام دهی قرض الحسنه شکل گرفت و تاکنون توانسته در این راستا خدمات مفیدی و قابل توجهی را به مشتریان خود ارائه بدهد.

این بانک طی سال‌های فعالیت خود توانسته جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام، رتبه برتری در زمینه بانکداری اسلامی، رتبه اول برترین موسسات مالی اسلامی سال 2018 و … را به دست آورد.

بانک مهر ایران طرح تسهیلاتی جدیدی به نام «پیشبرد» را تدارک دیده که سقف آن به 300 میلیون تومان می‌رسد. این وام طبق قانون داخلی بانک مهر ایران بدون هیچ سودی بوده و قرض الحسنه است.

افرادی که در بانک قرض الحسنه مهر ایران سپرده دارند و در حساب خود میزان 10 میلیون تومان دارند، با نگهداری آن به مدت یک تا سه ماه، امکان درخواست برای تسهیلات 300 میلیون تومانی طرح پیشبرد را دارند. ضمانت اصلی برای دریافت این وام اعتبارسنجی از مشتریان است. در صورتی که مشتری رتبه اعتباری آ یا بی داشته باشد، این تسهیلات به وی تعلق می‌گیرد. این تسهیلات باید طی شش ماه تسویه شود.

لازم به ذکر است که این طرح تسهیلاتی برای اشخاص حقوقی نیز تعریف شده و سقف وام برای آن‌ها تا 750 میلیون تومان قابل افزایش است. اشخاص حقوقی برای دریافت این تسهیلات علاوه بر اعتبار شغلی باید، پروانه یا جواز کسب و کار خود را نیز ارائه بدهند. از لحاظ زمان بازپرداخت حقوقی‌ها نیز مانند حقیقی‌ها تنها شش ماه فرصت دارند.

با توجه به مبلغ وام و مدت زمان بازپرداخت این وام برای اشخاص حقیقی، میزان هر قسط 50 میلیون تومان خواهد بود.

بانک قرض الحسنه مهر ایران با سرمایه اولیه ۱۵ هزار ميليارد ريال و با مشارکت بانکهاي دولتي توسط رياست محترم جمهوري وقت در مورخ ۱۳۸۶/۰۹/۲۲ افتتاح و با گسترش و توزيع موزون شعب خود در سراسر كشور آغاز به كار كرده است. بانك قرض الحسنه مهرايران باصدور مجوز رسمي بانك مركزي ج.ا.ا. در تاريخ ۱۳۸۷/۰۶/۰۶ و براساس برنامه هاي تدوين شده ، ضمن انجام امور مربوطه به اعطاي تسهيلات قرض الحسنه در ارتباط با فعاليتهاي حساب قرض الحسنه جاري و بانكداري الكترونيكي اقدام مي نمايد . در حال حاضر سرمایه این بانک 5000 میلیارد تومان می باشد.
بانک قرض الحسنه مهر ایران در بدو امر با ۲۰۰۰ واحد بانکی متشکل از ۳۰۰ شعبه واگذاری از بانكهاي سهامدار و ۱۷۰۰ واحد بانكي ( باجه) مستقر در شعب بانكهاي سهامدار شروع به كار نمود . كه پس از تشكيل ساختار و سازمان اين بانك به دليل توسعه كيفيت شعب بانكي كليه شعب آن بانك به صورت مستقل شروع به كار نمود كه هم اكنون با بيش از 530شعبه فعال به صورت Online در حال فعاليت هستند .

اخباراقتصاد
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید