طارمی آبروی فوتبال ایران را برد!

بدون دیدگاه
 

مهاجم تیم ملی گفت: باید شرایطی باشد که رو به پیشرفت حرکت کنیم، اما فوتبال ایران در باشگاه‌ها رو به پسرفت است و این برای تیم ملی خوب نیست.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مهدی طارمی پس از برد 5 بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل ترکمنستان گفت: موقعیت‌های زیادی در هر دو نیمه داشتیم و می‌توانستیم گل‌های بیشتری هم بزنیم، اما به هر حال تمام توان‌مان را گذاشتیم که دل مردم را شاد کنیم. از همه هواداران تشکر می‌کنیم، آنها خیلی انگیزه دادند. خودمان هم فکر نمی‌کردیم و حمایت آنها نیز کمک کرد تا برد پرگلی داشته باشیم.

وی درباره توقع صعود از گروه در جام جهانی 2026 و در پاسخ به این سؤال که آیا این تیم ملی پتانسیل این موضوع را دارد یا نه؟ گفت: اینکه صعودمان به جام جهانی قطعی باشد، چنین چیزی نیست، چون الان شرایطی فراهم شده که نفرات زیادی تغییر کرده‌اند و این موضوع کار را خیلی سخت می‌کند. اینگونه که شما فکر می‌کنید، بازی‌ها آسان نیست و بازی‌های سختی پیش‌روی‌مان است. نمی‌توان گفت که قطعاً صعود کرده‌ایم، اما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که بهترین عملکرد را داشته باشیم. فعلاً به دیدار بعدی فکر می‌کنیم تا ببنیم چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

طارمی درباره کاپیتانی‌اش در بازی امروز عنوان کرد: ما گروهی هستیم که همه با هم آمدیم و کاپیتان هم جهانبخش است و من نیستم. من به عنوان یک بزرگتر تیم البته اگر بچه‌ها قبولم کنند، می‌گویم تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا همدل و متحد تا روزی که هستیم، پشت هم باشیم و بهترین عملکرد را داشته باشیم.

وی درباره نفرات جوانان که اخیراً به تیم ملی اضافه شده‌اند، گفت: آنها نفرات خوبی هستند. به هر حال ناهماهنگی‌هایی در تمرینات بود، اما عادی و طبیعی است. مربیان خیلی آنها را آنالیز کرده‌اند و با شناخت کامل و اینکه می‌توانند به تیم ملی کمک کنند، دعوت شده‌اند.

مهاجم تیم ملی درباره رقابت‌های جام ملت‌های آسیا تصریح کرد: خیلی راجع به گذشته فکر نمی‌کنم و سعی می‌کنم رو به جلو باشم. گذشته، گذشته است. شاید امروز هم می‌توانستیم 7 گل بزنیم، اما 5 گل زدیم و اتفاق خاصی نیفتاده است. فقط به فکر بازی بعدی هستم و دوست ندارم راجع به جام ملت‌ها صحبت کنم.

طارمی درباره حضور تماشاگران در بازی امشب گفت: تشکر می‌کنیم که در این سرما آمدند و تشویق کردند. آنها سرمایه‌های ما هستند و انرژی‌شان باعث شد که راحت‌تر بازی کنیم و گل بزنیم.

وی درخصوص اینکه صعود به جام جهانی با توجه به افزایش سهمیه‌ها راحت شده، اظهار داشت: ساده نیست. کره جنوبی را ببینید که امروز برابر تایلند مساوی کرد. تیم‌های جام ملت‌ها چقدر پیشرفت کرده‌اند و نتایجی رقم خورده که شما هم فکرش را نمی‌کردید، پس فوتبال الان ساده نیست، حتی با تیم‌هایی که کوچک‌تر هستند. ما هم تمام تلاش را می‌کنیم که بهترین عملکرد را داشته باشیم.

طارمی در پاسخ به این سؤال که چه امکاناتی برای تیم ملی نیاز است؟ گفت: امکانات لازم برای قهرمانی را هیچ وقت نداریم و این یک امتیاز خوب است که حداقل توقعات را کمتر می‌کند. نمی‌شود که همیشه با غیرت و جنگندگی شرایطی را رقم بزنیم و بگوییم با غیرت بازی کنیم. این موضوع یک بازی، دو بازی، سه بازی جواب می‌دهد و همه مسابقات جواب نمی‌دهد. باید شرایطی باشد که فوتبال ایران رو به پیشرفت باشد، اما فوتبال ایران در باشگاه‌ها رو به پسرفت است و این برای تیم ملی خوب نیست.

اخبارورزش
پربازدیدطارمی
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید