واریز کمک هزینه 2 میلیون و 100 هزار تومانی برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد | چگونه کمک هزینه جدید 2 میلیون تومانی دریافت کنیم؟

مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی
بدون دیدگاه
 

مستمری حق پرستاری اردیبهشت ماه معلولان بسترگرا واریز شد.

کمک هزینه دولت
کمک هزینه حق پرستاری اردیبهشت ماه معلولان شدید و خیلی شدید بسترگرا به مبلغ ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان واریز شد.

گفتنی است حق پرستاری اردیبهشت معلولان آسیب نخاعی ماه گذشته واریز شده بود. کمک‌هزینه لوازم بهداشتی معلولان نیز به‌زودی واریز خواهد شد.

اگر تاکنون واریز حق پرستاری نداشته‌اید، عملیات واریز وجه تا ۴۸ ساعت آینده ادامه خواهد داشت.

افزایش ۴۰ درصدی پرداخت مستمری به مددجویان تحت پوشش، افزایش هشت برابری حق پرستاری، حذف نوبت خدمات دهی برای معلولان ضایعه نخاعی، حذف نوبت برای پرداخت مستمری، افزایش سرانه پرداختی مستمری ، افزایش ۵۰۰ درصدی خرید تجهیزات توانبخشی، تهیه آخرین دستاوردهای شرکت های دانش بنیان برای مددجویان، تقویت بخش خصوصی با افزایش یارانه مستقیم و قرار گرفتن تمام زنان سرپرست خانوار زیر چتر حمایتی بهزیستی از جمله خدمات دولت سیزدهم در البرز و سایر مناطق کشور به شمار می رود.

نگاه دولت سیزدهم به جامعه معلولان احترام‌آمیز و فاقد هرگونه ترحم همراه با ایجاد روحیه امیدآفرینی بوده و به واسطه میدانی بودن رییس جمهور شهید هیچ مشکلی از چشم دولتمردان پنهان نماند بطوریکه برای جامعه هدف بهزیستی استان البرز سنگ تمام گذاشته شد .

مدیرکل بهزیستی البرز به خدمات گسترده دولت سیزدهم در بخش مددجویی اشاره ه کرد و گفت: بررسی آمار و اطلاعات نشان می دهد که خدمات این دولت با سایر ادوار قابل مقایسه نیست؛ تا قبل از این دولت شمار معلولان تحت پوشش بهزیستی البرز ۱۶ هزارنفر بود که اکنون این تعداد به حدود ۲۶ هزار نفر افزایش یافته است؛ بنابراین رشد بیش از ۴۰ درصدی را نسبت به دولت‌ قبل داشته‌ایم.

“وجیهه محمدی فلاح” افزود: برخی از افراد دارای معلولیت علاوه بر مستمری، از حق پرستاری خانواده‌ محور برخوردار هستند که در ابتدای دولت سیزدهم این مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بود اما اکنون با افزایش هشت برابری به ۲۱میلیون ریال رسیده است ؛ همچنین تعداد افرادی که از حق پرستاری ضایعه نخاعی برخوردار می‌شدند در ابتدای دولت سیزدهم ۸۷۵ نفر بودند که در زمان حاضر یک هزار و ۵۹ نفر هستند.

وی اضافه کرد: برای اولین بار در دولت سیزدهم معلولان ضایعه نخاعی افزون برحق پرستاری توانستند از کمک هزینه لوازم بهداشتی به مبلغ ۶ میلیون ریال استفاده کنند.

محمدی فلاح با اشاره به اینکه مستمری معلولان براساس جمعیت خانوار آنان پرداخت می شود، افزود: در دولت آیت الله رئیسی برای اولین بار تعداد افراد دارای معلولیت پشت نوبت بهزیستی البرز به صفر رسید و مبالغ مستمری درطول فعالیت دولت سیزدهم بین سه تا چهار برابر افزایش داشته است.

مدیرکل بهزیستی استان البرز بیان کرد: سرانه پرداختی برای خانواده‌های یک نفره درماه ۱۰میلیون ریال ، ۲ نفره ۱۴میلیون و ۲۰۰ هزارریال، سه نفره ۲۰میلیون ریال ، چهار نفره ۲۹میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و پنج نفره ۳۱میلیون و ۵۰۰ هرار ریال در نظر گرفته شده است.

مدیرکل بهزیستی استان البرز یادآورشد: اعتبارات خرید تجهیزات توانبخشی شامل انواع ویلچر، سمعک،واکر، توالت فرنگی، عصا و ساعت نابینایان در ابتدی دولت سیزدهم ۲۰میلیارد ریال بود که در زمان حاضر با رشد ۵۰۰ درصدی به مبلغ ۱۵۰میلیارد ریال رسیده است.

محمدی فلاح اظهار کرد: برای اولین بار در کشور ۲۰ ویلچرکربنی فوق سبک با صرف ۱۱میلیارد ریال برای افراد با معلولیت جسمی، حرکتی و ضایعه نخاعی تولید شرکت های دانش بنیان در استان البرز تامین شده است.

فلاح با اشاره به افزایش یارانه مرتبط با مراکز شبانه‌روزی از ابتدای دولت سیزدهم بیان کرد: به ازای هر توانخواه نیازمند مقیم در مراکزشبانه روزی توانبخشی براساس درجه ارزشیابی مرکز، ماهانه ۳۷میلیون و ۸۰۰ هزار ریال تا ۴۰میلیون ریال برای گروه هدف دارای خانواده پرداخت می شود ؛ این مبلغ برای افراد مجهول الهویه و فاقد سرپرست از ۴۶میلیون و ۲۰۰ هزار ریال تا ۵۴ میلیون ریال است که از سوی سازمان بهزیستی به عنوان کمک هزینه پرداخت می شود.

اخباراقتصادجامعه
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید