نظر جدید کارشناسان داوری درباره گل جنجالی پرسپولیس

2 دیدگاه
 

نظر جدید کارشناسان داوری درباره گل جنجالی پرسپولیس
انتشار تصاویر جدید از صحنه گل جنجالی پرسپولیس نظرات تازه را از کارشناسان به دنبال داشته است.

گل مشکوک به آفساید گئورگی گولسیانی که در نهایت منجر به کسب سه امتیاز برای پرسپولیس و قهرمانی این تیم در لیگ بیست و سوم شد، به شدت از سوی هواداران تیم رقیب پرسپولیس مورد نقد و اعتراض قرار گرفت.

این گل که در موقعیت شبیه به آفساید به ثمر رسید، بلافاصله با نظر کارشناسان داوری همراه بود که دوربین تلویزیونی را برای کارشناسی این صحنه مناسب ندانسته و اغلب نظرات دقیقی در این مورد نداشتند.

با این حال اکنون زاویه جدید ارسالی، آنها را متقاعد کرده که در این باره نظر قطعی داده و به این سوال پاسخ بدهند: آیا در لحظه ارسال سانتر از سوی وحید امیری، گئورگی گولسیانی در آفساید قرار داشت؟

نظر جدید کارشناسان داوری درباره گل جنجالی پرسپولیس

نظرات کارشناسان داوری را در ادامه بخوانید:

*محمدرضا ابوالفضلی: با توجه به فیلم و زاویه جدیدی که از خط آفساید دریافت شد، می‌توان نظریه دقیق‌تری ارائه داد و آن اینکه؛ مهاجمی که در نهایت گل را به ثمر رساند هنگام لمس توپ توسط همدسته، کمی جلوتر و نزدیک به خط دروازه قرار دارد، لذا این‌گل آفساید و مردود می‌باشد.

ذکر این‌ نکته هم ضروری است، که کمک‌داور با توجه به سختی زیادِ این صحنه، به‌عنوان یک انسان، در کسری از ثانیه، تصمیم به ادامه بازی گرفت و انتقاد زیادی نمی‌توان به ایشان گرفت و وجود تکنولوژی است که می‌تواند این قبیل خطاهای انسانی را کاهش دهد. از طرفی، چون زاویه دیگری تا آن لحظه وجود نداشت، باعث شده بود حتی کارشناسان نیز با بازبینی چندباره صحنه، به نظر یکسان و واحدی نرسند. (تأیید دیگری بر سخت بودن موقعیت) اما با این تفاسیر و فیلم جدید از زاویه مناسب، می‌توان به آفساید بودن گل، پِی بُرد.

*محمدحسین ترابیان: با توجه به کلیپ و تصویر جدید که ساعتی پیش به‌دستمان رسید، دوربین روی خط آفساید و کمک داور قرار دارد، نشان می‌دهد بازیکن مهاجم در زمان تماس توپ توسط همدسته (قبل از ارسال توپ) در موقعیت آفساید قرار دارد که همان مهاجم گل به‌ثمر رساند. کمک داور باید اعلام آفساید می‌کرد و گل را مردود. لازم به‌ذکر است تشخیص اینجور صحنه‌ها برای هر کمک داوری بسیار سخت است و بازهم تاکید می‌کنم نیاز به سیستم VAR برای لیگ فوتبال ما امر واجبی است.

*مهدی عالیقدر: همان نظر قبلی – تا وقتی وی ای آر نباشد در این صحنه‌ها باید به نظر داور احترام گذاشت.

*سعید علینژادیان: با این فیلم جدید می‌توانیم تشخیص بهتری داشته باشیم. در لحظه ارسال توپ، پای بازیکن تیم قرمز در وضعیت آفساید قرار دارد و کمک داور بازی که یکی از بهترین کمک داوران لیگ برتر هستند با اینکه جای‌گیری بسیار خوبی داشت ولی متاسفانه دچار اشتباه شد.

*تورج حق وردی: نظر من همچنان روی آفساید است.
بازی تموم شد رفت اما لنگیا بازم بگید افساید نبود تیم لنگ پانزده تا هجده امتیاز از گل‌های افساید گرفت نصف همین امتیاز هارو اگر بهشون نداده بودن الان سوم یا چهارم جدول بودن نه قهرمان

اخبارورزش
پربازدیدپرسپولیس
 

2 دیدگاه. Leave new

 • حسین
  03/06/2024 00:22

  خخخخخ…اگه این گل راداور نمیگرفت 1دقیقه بعد ارتش سرخ گل میزد ….

  پاسخ
 • حسین
  03/06/2024 00:23

  خخخخخ…اگه این گل راداور نمیگرفت 1دقیقه بعد ارتش سرخ گل میزد ….اولین بار نوشتم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید