واریزی جدید 400 میلیونی به حساب دو دهک اول | ثبت نام وام یارانه 300 و 400 میلیونی بدون ضامن با کارمزد 2 درصدی

بدون دیدگاه
 

واریزی جدید 400 میلیونی به حساب دو دهک اول | ثبت نام وام یارانه 300 و 400 میلیونی بدون ضامن با کارمزد 2 درصدی
مدیرعامل هیات عامل صندوق ملی مسکن گفت: امسال ۲ هزار میلیارد تومان از منابع این صندوق برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به دهک‌های یک تا چهار در نظر گرفته شده است.

محمدرضا مهدیار اسماعیلی» در گفت‌وگویی با بیان اینکه صندوق ملی مسکن به متقاضیان مسکن دهک‌های یک تا چهار تسهیلات قرض‌الحسنه مسکن پرداخت می‌کند، افزود: مشمولان دهک‌های یک تا چهار که در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند، علاوه بر بهره‌مندی از تسهیلات مسکن این طرح، از صندوق ملی مسکن هم تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت می‌کنند.

رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن، میزان تسهیلات پرداختی به دهک‌های یک و ۲ را چهار میلیارد ریال و میزان تسهیلات متقاضیان دهک‌های ۳ و ۴ را سه میلیارد ریال اعلام کرد.

وی ادامه‌داد: بازپرداخت این تسهیلات به صورت ۱۵ ساله و فقط با پرداخت ۲ درصد کارمزد به بانک خواهد بود و صندوق ملی مسکن، از دریافت‌کنندگان تسهیلات، سود یا کارمزدی دریافت نخواهد کرد.

مهدیار اسماعیلی با بیان اینکه امسال مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان از منابع این صندوق برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به دهک‌های یک تا چهار در نظر گرفته شده است، گفت: بانک عامل پرداخت تسهیلات مذکور، بانک مسکن است و در آینده سایر بانک‌ها نیز به چرخه پرداخت این تسهیلات وارد خواهند شد.

وی از اجرای مرحله نخست این طرح با پرداخت هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه در استان مرکزی خبر داد و خاطرنشان‌کرد: با پرداخت این تسهیلات که با معرفی واجدان شرایط از سوی نهادهای ذی ربط انجام می‌شود، تامین مسکن دهک‌های یک تا چهار و اجرای طرح نهضت ملی مسکن سرعت خواهد گرفت.

گفتنی است، صندوق ملی مسکن با هدف هم‌افزایی، تقویت توان حمایتی و تخصیص بهینه منابع مالی بخش مسکن در سال ۱۴۰۱ راه اندازی شده است.

بانک مرکزی آیین نامه اعطای تسهیلات مسکن محرومین با سقف فردی ۴۰۰ میلیون تومان را به بانک‌های عامل ابلاغ کرد.

بانک مرکزی تسهیلات مسکن محرومین با سقف فردی ۴۰۰ میلیون تومان را به بانک‌های تجارت، رفاه کارگران، صادرات، سپه، ملی ایران، مسکن، ملت، پارسیان و کشاورزی ابلاغ کرد.

مشمولان این تسهیلات دهک‌های اول تا سوم درآمدی هستند و در مجموع ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به تسهیلات ویژه مسکن محرومین، وام ازدواج و تسهیلات فرزندآوری اختصاص پیدا می‌کند.

به نقل از اقتصادآنلاین، بانک مرکزی ضمن این ابلاغیه تاکید کرد که حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ وصول این نامه، موضوع به واحدهای اجرایی ذیربط در سراسر کشور ابلاغ شده و یک نسخه از ابلاغیه نیز به بانک مرکزی ارسال شود.

اخباراقتصاد
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید