بازنشسته ها بالاخره سورپرایز شدند / پرداخت حقوق بازنشستگان با متناسب‌سازی ۴۰ درصدی قطعی شد

12 دیدگاه
 

بازنشسته ها بالاخره سورپرایز شدند / پرداخت حقوق بازنشستگان با متناسب‌سازی ۴۰ درصدی قطعی شد

حقوق بازنشستگان در سال 1403 با افزایش 20 درصدی مواجه می شود. افزایش 20 درصدی حقوق بازنشستگان در حالی اعمال شد که بازنشستگان در طول سال 1402 بارها از حقوق پایین خود گلایه داشتند.

منابع متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان

احسان قاضی زاده هاشمی نماینده مجلس در حاشیه نشست ارائه گزارش و رسالت صندوق‌های بازنشستگی کشوری در تحقق شعار سال در جمع خبرنگاران اظهارداشت: همسان سازی حقوق بازنشستگان منابع آن در بودجه لحاظ و در جداول نهایی سهم ۴۰ درصدی برای اجرا در سال جاری تصویب شد.

وی بیان داشت: این موضوع به شورای نگهبان جهت بررسی ارسال و تا قبل پایان اردیبهشت ان اشاالله نهایی و از خرداد اجرایی خواهد شد. ۴۰ درصد میزان افزایش است و سال ۱۴۰۴ و ۱۴۰۵ نیز دو مورد افزایش ۳۰ درصدی خواهیم داشت.

قاضی زاده هاشمی در پاسخ به این پرسش که چرا حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی بر اساس تورم نیست، گفت: مجلس در این زمینه ورود اولیه داشته ولی روزهای پایانی مجلس یازدهم است و اگر به سرانجام نرسید در مجلس جدید بعد ۷ خرداد در کمیسیون اجتماعی بررسی خواهد شد.

این نماینده مجلس بیان داشت: آنچه ما الان حکم قانونی داریم همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری است ولی در مورد حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در مجلس دوازدهم پیگیری خواهد شد که حکم قانون و مبنای مجلس میزان تورم است و اینکه چقدر تناسب سازی خواهد بود را مجلس پیگیری می‌کند.

مرتضوی درخصوص این‌که متناسب و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باتوجه به این که احکام برنامه هفتم ابلاغ نشده مانده است، چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد،

مرتضوی درخصوص این‌که متناسب و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باتوجه به این که احکام برنامه هفتم ابلاغ نشده مانده است، چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد، برای اطلاعات بیشترما را دنبال کنید

مرتضوی درخصوص این‌که متناسب و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باتوجه به این که احکام برنامه هفتم ابلاغ نشده مانده است، چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد، اظهار داشت: باید ابلاغ شود. همسان‌سازی زمانی که قانون ابلاغ شود اجرا خواهد شد اگر قانون برنامه هفتم ابلاغ شود حال با توجه به این که گفته می‌شود اصلاحیه آورده‌اند آن اصلاحیه هم اصلاح شود قطعا همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از تاریخ اجرای قانون انجام خواهد بود.

تاریخ واریز حقوق بازنشستگان کشوری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: تاریخ اجرایی برنامه هفتم از ابتدای سال ۱۴۰۳ یعنی از اول فرودین سال هزار چهارصد و سه خواهد بود، هرگونه اصلاحی در احکام بازنشستگان عزیز از اول فرودین هزار چهارصد و سه اعمال می‌شود.

حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان کشوری بانک صادرات با افزایش ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی همراه خواهد بود.

از ابتدای سال حقوق بازنشستگان کشوری بانک صادرات ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

طبق آخرین اخبار، حقوق بازنشستگان کشوری بانک صادرات در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ واریز خواهد شد.

واریز حقوق با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه و خزانه‌داری کل کشور و براساس مصوبه هیئت وزیران انجام شده است

حقوق فروردین ماه بازنشستگان کشوری بانک صادرات با افزایش ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی همراه بوده است.

وی درباره این‌که کمیسیون تلفیق ماده ۲۹ برنامه هفتم را تغییر داده و برخی معتقدند با این کار نگرانی در جامعه بازنشستگان تامین اجتماعی به وجود آمده چراکه گویا آن بندی که «دولت مکلف است دیون را تسویه کند» پاک شده است؛ جایگزین این مورد چیست، عنوان کرد: بر اساس ایراداتی که مجمع تشخیص مصلحت نظام در بعضی از موارد گرفته است؛ در مجلس متاسفانه چنین امری که می‌گویید محقق شد و بلافاصله مورد اعتراض ما قرار گرفت و ماموریتی هم به یک تیم از نمایندگان مجلس داده شده است چون قانون‌گذار به هیات رئیسه چنین اختیاراتی را تفویض کرده است. همکاران ما به شدت دنبال این هستند که همین را بازگردانند.

مرتضوی درخصوص این‌که آیا لایحه دیگری داده خواهد شد چراکه رئیس مجلس عنوان کرده حتما باید لایحه دیگری داده شود، بیان کرد: خیر؛ توجه داشته باشید بر اساس پیگیری و اخباری که من دارم مقرر شد که رئیس کمیسیون تلفیق و اجتماعی و یک نفر از نمایندگان مجلس و با حضور نمایندگان ما موضوع را بررسی کنند و اصلاحات را انجام دهند.

اخباراقتصاد
افزایش حقوق بازنشستگانبازنشستگان
 

12 دیدگاه. Leave new

 • هوشیار
  10/06/2024 01:00

  ایا اگر قانونی تصویب میشد که از بازنشسته ها مقداری کسر شود تا الان صبر کرده بودید۸

  پاسخ
 • بازنشسته لشگری
  10/06/2024 05:03

  خط فقر به ۳۵میلیون تومن رسیده ؛ قیمت اجناس سر به فلک کشیده ؛ اجاره خانه ها چند برابر شده ؛ شرم بر شما ؛ کدوم سوپرایز ؛ دو قرون حقوق اضافه میکنید ؛ از اون طرف قیمت اجناس چند برابر میشه

  پاسخ
 • بازنشسته فرهنگی ۹۹
  10/06/2024 05:28

  تکرار چرندیات .صد گفته چون نیم کردار نیست

  پاسخ
  • شرم نمیکنید اولا چیزی ندادند که باز نشسته خوشحال بشه پوما اگر هم اجرا بشه جواب تورکو نامیده سوما چرا حقی که گردن دولت هست سه ساله می خوان همتراز شاغلین بشیم .این عدالتتونه

   پاسخ
 • تا تصویب نشدن ماده ۹۶ و برنامه هفتم / روزهای یکشنبه با شعارهای در خور شما در کف خیابان حضور داریم/

  پاسخ
 • فهرجی
  10/06/2024 12:48

  برای متناسب سازی بازنشستگان کشوری ولشکری، حرف زدن کافیست بعدازچندین سال،لطفا عمل کنید بازنشسته های امروز،مسئولین ودست اندرکاران دیروز بودند که منشا تعییروتحولات زیادی بودند متاسفانتوتته شما قادر به پرداخت حق وحقوقشان نیستید فقط حرف حرف وحرف آقایون بزرگوار از ناتوانایی اتان،شرمنده تک تک مردم تبلیغات وشانتاژ بس است،وظیفه اتان راانجام دهید رسانه ها رابکارنگیرید بسه

  پاسخ
 • ناشناس
  10/06/2024 17:43

  فروردین چی شد افزایش

  پاسخ
 • ناشناس
  11/06/2024 08:09

  به فکر خود وبچه هاتون هستید نه به فکر ملت

  پاسخ
 • سهراب
  11/06/2024 10:59

  تامین اجتماعی آدم نیست

  پاسخ
 • پرداخت حقوق ها با مبانی ریال می‌باشد و تمامی هزینه های زندگی با مبانی دلار می‌باشد مثل خرید اتومبیل ،خرید لوازم خانگی مثل…. اختلاف این مبنا ما را فقیر کرده و شرمنده خانواده‌ها 😓

  پاسخ
 • ناشناس
  11/06/2024 21:24

  دزدی آشکار..تیترمی زنیدقطعی شدبازکه می کنی توضیحات الکی وقدیمی وتکراری..این کانال حلال نیست وحجمی که مصرف میشه حرامه واسه کانال شما چراتیترت باتوضیحاتت اصلاهمخوانی نداره؟انصاف داشته باشیدومردباشید اعتمادنمیشه کردبهتون.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید