خبر خوش دولت درباره مسکن مددجویی | واگذاری مسکن رایگان به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد +لینک ثبتنام

بدون دیدگاه
 

خبر خوش دولت درباره مسکن مددجویی | واگذاری مسکن رایگان به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد +لینک ثبتنام
مدیرکل کمیته امداد امام‌خمینی (ره) استان قزوین بابیان اینکه از جمله خدمات دولت سیزدهم به محرومین ساخت ۵۱۵ مسکن مددجویی است،‌ گفت: تمامی این واحدها احداث و تحویل مددجویان شد. باتوجه به اینکه تأمین زیرساخت مسکن مددجویان از اولویت‌های استان است،‌ در راستای تکمیل و ارائه خدمات مسکن به مددجویان، برای تعداد ۵۹۸ واحد مسکونی مددجویی لوله‌کشی گاز صورت گرفته است.

ناصر ظاهری اظهار کرد: تکمیل زیرساخت‌های لازم برای تأمین مسکن،‌ یکی از موضوعاتی بود که در دولت سیزدهم همواره مورد توجه قرار داشت. در همین راستا،‌ در سفر پر خیروبرکت شهید آیت‌الله رئیسی،‌ مبلغ پنج میلیارد تومان،‌ برای گازکشی به منازل مددجویان کمیته امداد امام‌خمینی (ره) اختصاص یافت.

وی بابیان اینکه از جمله خدمات دولت سیزدهم به محرومین ساخت ۵۱۵ مسکن مددجویی است،‌ افزود: تمامی این واحدها احداث و تحویل مددجویان شد. باتوجه به اینکه تأمین زیرساخت مسکن مددجویان از اولویت‌های استان است،‌ در راستای تکمیل و ارائه خدمات مسکن به مددجویان، برای تعداد ۵۹۸ واحد مسکونی مددجویی لوله‌کشی گاز صورت گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد امام‌خمینی (ره) تصریح کرد: در راستای سیاست‌های دولت سیزدهم برای محرومیت‌زدایی در مناطق محروم و روستاهای کم‌برخوردار برای انجام این لوله‌کشی‌ها مبلغی بالغ‌بر ۳۵ میلیارد و هشتصد میلیون ریال از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان قزوین هزینه شده است.

وی همچنین در خصوص توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) ‌افزود: توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد،‌ از دغدغه‌های اصلی رئیس‌جمهور شهید، آیت‌الله رئیسی بود. بر همین اساس در دولت سیزدهم تاکنون ۱۸۴ نیروگاه انرژی خورشیدی برای خانواده‌های تحت حمایت ایجاد و به شبکه برق کشور متصل شده است که نزدیک به یک مگابایت برق تولید می‌کند.

ظاهری در ادامه خاطرنشان کرد: ‌اجرای طرح انرژی خورشیدی از لحاظ پدافند غیرعامل نیز برای کشور مفید است، چراکه این برق از انرژی پاک خورشید تأمین می‌گردد و هیچ‌گونه آلایندگی برای محیط‌زیست را ندارد.

وی بیان کرد: علاوه بر ویژگی‌های خوبی که اجرا و احداث نیروگاه انرژی خورشیدی برای دولت و محیط‌زیست دارد،‌ منجر به درآمد پایدار نیز می‌شود. به‌طوری‌که در طی یک دوره تولید برق که توسط این نیروگاه‌های خانگی تولید برق صورت می‌گیرد به‌طور میانگین و بستگی به فصل و تابش نور خورشید مبلغی بالغ‌بر ۳ تا ۱۰ میلیون تومان به‌حساب مددجویان واریز می‌شود.

این مسئول در پایان اظهار کرد: اختصاص مبلغ ۳۸۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و همچنین اختصاص تسهیلات اشتغال برای زنان سرپرست خانوار و اختصاص مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای رسیدگی به درخواست‌های مردمی از دیگر دستاوردهای سفر رئیس‌جمهور به قزوین بوده است.

سامانه ثبت نام مسکن بهزیستی 1403، سایتی است که در نظر دارد، با وام کمک بلاعوض، مددجویان سازمان بهزیستی را در هدف خانه دار شدن و تامین مسکن مورد نیاز خود، یاری نماید. تاهل و عدم مالکیت زمین و مسکن، از مهم ترین شرایط ثبت نام در این طرح بوده و کارت ملی، شناسنامه و گواهی سرپرستی از مدارک لازم برای ثبت نام می باشد.

یکی از اهداف سازمان بهزیستی در سال های اخیر، تامین مسکن مددجویان این سازمان می باشد. بدین منظور، این نهاد دولتی، سعی نموده تا با فراهم کردن تسهیلات با شرایط مناسب بازپرداختی و کمک های مالی بلاعوض، برای مددجویان خود، آن ها را در تامین مسکن مناسب، یاری نماید.

این سازمان، هم زمان با اعلام وزارت راه و شهرسازی، مبنی بر امکان ثبت نام اقشار کم درآمد در سامانه نهضت ملی مسکن، به آدرس saman.mrud.ir، طی اطلاعیه ای به مددجویان خود، توصیه نمود که با ثبت نام در این سامانه، برای دریافت تسهیلات دولتی مسکن اقدام نمایند. با توجه به اینکه ثبت نام در سامانه ثبت نام مسکن بهزیستی، مستلزم اطلاع از جزئیات و نحوه و شرایط ثبت نام در آن می باشد، لازم است تا افراد واجد الشرایط برای ثبت نام، از این شرایط و جزئیات آن مطلع گردند.

بنابراین، در این مقاله، ابتدا به معرفی سامانه ثبت نام مسکن بهزیستی ۱۴۰۳ پرداخته؛ سپس، شرایط و مدارک ثبت نام و سپس، نحوه ثبت نام وام کمک بلاعوض بهزیستی و اسامی شهرهای کشور برای ثبت نام و زمان مقرر برای آن را توضیح خواهیم داد.

سامانه ثبت نام مسکن بهزیستی 1403
در هرکشوری، به طور معمول، مجموعه ای از نهادهای دولتی، عمومی غیر دولتی و خصوصی، با هدف حمایت از اقشار ضعیف آن کشور، همچون معلولان ذهنی-حرکتی، کودکان بی سرپرست، معتادان و افراد بی خانمان، تشکیل می گردد. این نهادها و تشکل ها سعی دارند با تامین نیازهای مالی و غیرمالی گروه های هدف، به حمایت از این گروه های آسیب پذیر پرداخته و آن ها را برای ورود به یک زندگی عادی در میان افراد جامعه، آماده نمایند.

در کشور ما نیز تشکل های دولتی و غیر دولتی مختلفی، با هدف حمایت از اقشار آسیب پذیر و گروه های نیازمند، ایجاد گردیده و تلاش داشته، با حمایت از این گروه ها، به حل بخشی از مشکلات اجتماعی در این رابطه بپردازند. اما، شاید به جرات بتوان گفت که بزرگ ترین نهاد حمایت کننده گروه های آسیب پذیر در کشور ما، بهزیستی بوده که یک نهاد دولتی می باشد.

سازمان بهزیستی کشور که یک سازمان دولتی و از زیرمجموعه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران بوده، در سال 1359 و در اجرای اصل 29 قانون اساسی تشکیل گردید. این سازمان، در سال های گذشته، خدمات متنوع و گسترده ای را به گروه های آسیب پذیر و اقشار نیازمند، ارائه نموده است.

از مهم ترین خدمات این سازمان، می توان به حمایت مادی و معنوی از معلولین، تامین خانه امن برای زنان تحت خشونت خانگی، ارائه مشاوره خانواده به منظور کاهش طلاق، شناسایی و سامان دهی کودکان کار، کمک به تامین مبلغ ودیعه خانواده های مددجویان و پیشگیری و درمان اعتیاد در سطح کشور اشاره نمود.

یکی از اهدافی که در سال های اخیر و به ویژه با افزایش ناگهانی و سرسام آور مسکن، به طور جدی از سوی سازمان بهزیستی دنبال گردیده و دغدغه این سازمان بوده، تامین مسکن مددجویان این سازمان می باشد. بدین منظور، این نهاد دولتی، سعی نموده تا با فراهم کردن تسهیلاتی، همچون وام مسکن روستایی با شراط مناسب بازپرداختی و کمک های مالی بلاعوض برای مددجویان خود، آن ها را در تامین مسکن مناسب، یاری نماید.

در همین راستا و در چند سال اخیر، سازمان بهزیستی نیز کوشیده است تا با هدایت مددجویان خود به ثبت نام در این طرح ها و تسهیل شرایط لازم برای ثبت نام آن ها، به تامین مسکن برای این اقشار پرداخته و بدین ترتیب، بخشی از اهداف خود را عملی سازد.

به همین دلیل است که هم زمان با اعلام وزارت راه و شهرسازی، در شهریور ماه سال گذشته، مبنی بر امکان ثبت نام اقشار کم درآمد در سامانه ثبت نام مسکن اولی ها، به آدرس saman.mrud.ir، سازمان بهزیستی نیز در اطلاعیه ای به مددجویان خود، توصیه نمود که با ثبت نام در این سامانه، برای دریافت تسهیلات دولتی مسکن و برخورداری از حمایت های این سازمان، اقدام نمایند.

اخباراقتصاد
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید