بازنشسته ها بالاخره سورپرایز شدند / پرداخت حقوق بازنشستگان با متناسب‌سازی ۴۰ درصدی قطعی شد

10 دیدگاه
 

بازنشسته ها بالاخره سورپرایز شدند / پرداخت حقوق بازنشستگان با متناسب‌سازی ۴۰ درصدی قطعی شد

حقوق بازنشستگان در سال 1403 با افزایش 20 درصدی مواجه می شود. افزایش 20 درصدی حقوق بازنشستگان در حالی اعمال شد که بازنشستگان در طول سال 1402 بارها از حقوق پایین خود گلایه داشتند.

منابع متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان

احسان قاضی زاده هاشمی نماینده مجلس در حاشیه نشست ارائه گزارش و رسالت صندوق‌های بازنشستگی کشوری در تحقق شعار سال در جمع خبرنگاران اظهارداشت: همسان سازی حقوق بازنشستگان منابع آن در بودجه لحاظ و در جداول نهایی سهم ۴۰ درصدی برای اجرا در سال جاری تصویب شد.

وی بیان داشت: این موضوع به شورای نگهبان جهت بررسی ارسال و تا قبل پایان اردیبهشت ان اشاالله نهایی و از خرداد اجرایی خواهد شد. ۴۰ درصد میزان افزایش است و سال ۱۴۰۴ و ۱۴۰۵ نیز دو مورد افزایش ۳۰ درصدی خواهیم داشت.

قاضی زاده هاشمی در پاسخ به این پرسش که چرا حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی بر اساس تورم نیست، گفت: مجلس در این زمینه ورود اولیه داشته ولی روزهای پایانی مجلس یازدهم است و اگر به سرانجام نرسید در مجلس جدید بعد ۷ خرداد در کمیسیون اجتماعی بررسی خواهد شد.

این نماینده مجلس بیان داشت: آنچه ما الان حکم قانونی داریم همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری است ولی در مورد حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در مجلس دوازدهم پیگیری خواهد شد که حکم قانون و مبنای مجلس میزان تورم است و اینکه چقدر تناسب سازی خواهد بود را مجلس پیگیری می‌کند.

مرتضوی درخصوص این‌که متناسب و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باتوجه به این که احکام برنامه هفتم ابلاغ نشده مانده است، چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد،

مرتضوی درخصوص این‌که متناسب و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باتوجه به این که احکام برنامه هفتم ابلاغ نشده مانده است، چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد، برای اطلاعات بیشترما را دنبال کنید

مرتضوی درخصوص این‌که متناسب و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باتوجه به این که احکام برنامه هفتم ابلاغ نشده مانده است، چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد، اظهار داشت: باید ابلاغ شود. همسان‌سازی زمانی که قانون ابلاغ شود اجرا خواهد شد اگر قانون برنامه هفتم ابلاغ شود حال با توجه به این که گفته می‌شود اصلاحیه آورده‌اند آن اصلاحیه هم اصلاح شود قطعا همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از تاریخ اجرای قانون انجام خواهد بود.

تاریخ واریز حقوق بازنشستگان کشوری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: تاریخ اجرایی برنامه هفتم از ابتدای سال ۱۴۰۳ یعنی از اول فرودین سال هزار چهارصد و سه خواهد بود، هرگونه اصلاحی در احکام بازنشستگان عزیز از اول فرودین هزار چهارصد و سه اعمال می‌شود.

حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان کشوری بانک صادرات با افزایش ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی همراه خواهد بود.

از ابتدای سال حقوق بازنشستگان کشوری بانک صادرات ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

طبق آخرین اخبار، حقوق بازنشستگان کشوری بانک صادرات در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ واریز خواهد شد.

واریز حقوق با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه و خزانه‌داری کل کشور و براساس مصوبه هیئت وزیران انجام شده است

حقوق فروردین ماه بازنشستگان کشوری بانک صادرات با افزایش ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی همراه بوده است.

وی درباره این‌که کمیسیون تلفیق ماده ۲۹ برنامه هفتم را تغییر داده و برخی معتقدند با این کار نگرانی در جامعه بازنشستگان تامین اجتماعی به وجود آمده چراکه گویا آن بندی که «دولت مکلف است دیون را تسویه کند» پاک شده است؛ جایگزین این مورد چیست، عنوان کرد: بر اساس ایراداتی که مجمع تشخیص مصلحت نظام در بعضی از موارد گرفته است؛ در مجلس متاسفانه چنین امری که می‌گویید محقق شد و بلافاصله مورد اعتراض ما قرار گرفت و ماموریتی هم به یک تیم از نمایندگان مجلس داده شده است چون قانون‌گذار به هیات رئیسه چنین اختیاراتی را تفویض کرده است. همکاران ما به شدت دنبال این هستند که همین را بازگردانند.

مرتضوی درخصوص این‌که آیا لایحه دیگری داده خواهد شد چراکه رئیس مجلس عنوان کرده حتما باید لایحه دیگری داده شود، بیان کرد: خیر؛ توجه داشته باشید بر اساس پیگیری و اخباری که من دارم مقرر شد که رئیس کمیسیون تلفیق و اجتماعی و یک نفر از نمایندگان مجلس و با حضور نمایندگان ما موضوع را بررسی کنند و اصلاحات را انجام دهند.

اخباراقتصاد
بازنشستگانپربازدید
 

10 دیدگاه. Leave new

 • فرهنگی
  11/06/2024 05:14

  پس چرابرای مارازنُتگان ۱۴۰۰حکم صادرنمی کنند اگه متناطب‌سا ی قطعی شده توسایت هزچی نییت کدوم روباورکنیم

  پاسخ
 • پرداخت حقوق ها با مبانی ریال می‌باشد و تمامی هزینه های زندگی با مبانی دلار می‌باشد مثل خرید اتومبیل خرید لوازم خانگی مثل….همیشه زیر خط فقر هستیم و شرمنده خانواده‌ها

  پاسخ
 • صباغی
  11/06/2024 14:52

  پس نود درصد بود چی شد فقط شعار میدین خودتون تو رفاین سیر خبر از کرسنه ها ندارین مردم شدن مرده متحرک با سیلی باید صورت مونو سرخ نگهداریم ی مهمان که میاد خونمون باید رو بیندازیم به یکی ازش پول قرض بگیریم سر ماه اون قرص پس میدیم د یگه باید باد هوا بخوریم وقتی حقوق میره برا اجاره خونه وقسط بارها درخواست کردم که به موظف بگیر مسمری بازنشستگی کمکی لطف کنید خونه های سازمانی در اختیارمون بزارید که حد اقل بتونیم هزینه دارو هامون پرداخت کنیم که مثل من که قندم رفته بوده بالا چشمم تار شده عمل میخواد پول ندارم چون دوسال دکتر نرفتم برا چکاپ چون پول نداشتم

  پاسخ
 • خسته نشدید هرروز یه پیام دروغ رو هزار بارتکرارمیکنید.بدبخت بازنشستگان ازدست دروغهای شما چی میکشند.فقط چرت وپرت تحویل مردم میدید.خواشا”این متن و پیامها و دروغهارو تحویل مردم ندید.گوش همه بازنشستگان ازاین دروغها پرشده.

  پاسخ
 • ناشناس
  11/06/2024 18:01

  لطفا دیگه سورپرایز نکنین از اصحاب کهف هم سورپرای،تر شدیم اونا یکبار تجربه کردن و بلافاصله خدا هم رفتن سر جای اولشون و مردن ما هرروز سورپرایز میشیم و چاره ای نداریم بجز اینکه منتظر سورپرایز بعدی باشیم و مرگ هم شاملمون نمیشه…..

  پاسخ
 • بی پول
  11/06/2024 19:05

  , بلاخره بازنشسته ها خر شدند نه

  پاسخ
 • ناشناس
  12/06/2024 04:08

  مگر نمیدانی همش دروغ پس آنی مطالب را نخوانی که روانی شودی خدا دادرس باشه

  پاسخ
 • چوپان دروغگو
  12/06/2024 11:22

  دروغگو ووعده دروغ اخرش شما را به چاه میاندازدی به امید خدابزودی

  پاسخ
 • الهام
  12/06/2024 18:22

  برای ویوو چقدر تیتر دروغ و متن بی‌سرو ته میذارید؟!!!!
  حقوقها واریز شد بدون یک ریال همسانسازی

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید