کدام بانک‌ها سود سپرده 30 درصدی می‌دهند؟ | سود 100 میلیون سپرده چقدر می‌شود؟

بدون دیدگاه
 

کدام بانک‌ها سود سپرده 30 درصدی می‌دهند؟ | سود 100 میلیون سپرده چقدر می‌شود؟
مقایسه نرخ سود سپرده بانک‌ها/ کدام بانک تا 30 درصد سود پرداخت می‌کند؟

سود بانکی چقدر است؟ کدام بانک‌ها بالاترین نرخ سود بانکی را پرداخت می‌کنند؟. چندی پیش بانک مرکزی ایران در اطلاعیه‌ای، نرخ جدید سود بانکی و بهره بانکی را اعلام کرد. آمانرخ سود بانکی در کدام بانک بیشتر است ؟ جدول جدید سود بانکی در بانکهای مختلف را بخوانید و ببینید .

بانک مرکزی ایران با صدور یک اطلاعیه جدید، نرخ جدید انواع سود بانکی را اعلام کرد. آخرین اخبار بانکی و اطلاعیه‌ها بانک مرکزی ایران درباره وام بانکی، نرخ سود بانکی و بهره بین بانکی را در عرشه آنلاین بخوانید.

با وجود تاکید بانک مرکزی بر پایبندی به نرخ‌های مصوب، بانک‌ها نرخ سود سپرده‌های متنوعی به مشتریان خود پیشنهاد می‌کنند. اما کدام بانک بیشترین سود سپرده را پرداخت می‌کند؟

آخرین باری که بانک مرکزی نرخ‌ سود سپرده‌های بانکی را اعلام کرد بهمن‌ماه ۱۴۰۱ بود. با وجود این، پس از آن، برخی بانک‌ها همچنان سعی می‌کنند با پیشنهاد نرخ‌های بالاتر، سپرده‌های بیشتری جذب کنند. سقف سود ابلاغ‌شده از سوی بانک مرکزی ۲۲.۵ درصد است. اما در برخی مواقع، مشاهده می‌شود که بانک‌ها حتی سود‌های بالاتر از ۳۰ درصد را هم پیشنهاد می‌دهند.

بر اساس آخرین مصوبه شورای پول و اعتبار نرخ رسمی سود بانکی افزایش یافت. این تصمیم بر افزایش، در شامگاه دهم بهمن ماه 1401 رسانه‌ای و به بانک‌ها ابلاغ شد. اعداد جدید اعلامی به شرح زیر است:

سپرده کوتاه‌مدت عادی (کارت‌های بانکی): ۵ درصد
سپرده کوتاه مدت ویژه سه‌ماهه: ۱۲ درصد [بانک‌ها معمولا ارائه نمی‌دهند
سپرده کوتاه‌مدت ویژه شش‌ماهه: ۱۷ درصد [بانک‌ها معمولا ارائه نمی‌دهند
سپرده بلندمدت با سررسید یک‌سال: ۲۰/۵ درصد
سپرده بلندمدت با سررسید ۲ سال: ۲۱/۵ درصد
سپرده بلندمدت با سررسید ۳ سال: ۲۲/۵ درصد
با این حال، به نظر می‌رسد بانک مرکزی قصد دارد در مورد نرخ سود سپرده بانکی جدی‌تر عمل کند. اخیراً فرشاد محمدپور، معاون نظارت بانک مرکزی، در دیدار با هیات مدیره بانک‌ها بر ضرورت تعهد بانک‌ها به نرخ ابلاغ‌شده از سوی بانک مرکزی تاکید کرد. همچنین بانک مرکزی در ابلاغیه‌ای به بانک‌ها مهلتی دوهفته‌ای داد تا نرخ سود سپرده خود را اصلاح کنند و هشدار داد پس از اتمام این ضرب‌الاجبل دوهفته‌ای با بانک‌های متخلف و مدیران آنها برخورد خواهد شد.

اخباراقتصاد
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید