خبر خوش برای دارندگان تاکسی‌های فرسوده

بدون دیدگاه
 

خبر خوش برای دارندگان تاکسی‌های فرسوده
طبق تفاهم منعقد شده شهرداری‌ تهران با یک گروه خودروسازی، مقرر است که ٢٠٠٠ دستگاه خودروی برقی به ناوگان حمل‌ونقل عمومی تزریق شود که امروز (دوشنبه) ١٠٠٠ دستگاه تاکسی آن تحویل شهرداری تهران شد؛ این درحالیست که در گام نخست، ٢٠٠ دستگاه تاکسی برقی به دارندگان تاکسی‌های فرسوده تحویل شد.
گروه صنعتی خودروسازی کرمان موتور، ظهر امروز (دوشنبه ٢١ خرداد ماه) در محل این شرکت، ١٠٠٠ دستگاه تاکسی برقی را به شهرداری تهران تحویل داد؛ براین اساس از امروز که آیین ورود این ١٠٠٠ دستگاه تاکسی برقی با نشان فیروزه ای رنگ به ناوگان حمل ونقل عمومی شهر تهران انجام شد.

طبق توافق شهرداری تهران و گروه صنعتی کرمان موتور عقد قرارداد برای تحویل ٢٠٠٠ دستگاه تاکسی برقی منعقد شده که امروز ١٠٠٠ دستگاه آن تحویل شهرداری شد تا نوید این باشد که در شهر تهران با هوای پاک، کاهش ترافیک و افزایش ایمنی و… را در سال های پیش رو داشته باشیم.

٢٧ هزار تاکسی برقی تا پایان سال به ناوگان حمل ونقل عمومی شهر و خدمت رسانی به مردم تزریق خواهد شد.

همچنین در این مراسم در گام نخست، ٢٠٠ تاکسی برقی به دارندگان تاکسی های فرسوده تحویل شد.

طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سال،۵۵ هزار تاکسی و ۱۰ هزار ون برقی وارد ناوگان حمل ونقل خواهد شد که بخشی از این تاکسی ها ذیل تفاهم نامه با شرکت های خودروساز بوده که پس از دریافت استانداردها و پلاک گذاری خودروها، وارد مدار خواهد شد. برای استفاده از این خودروها، شهرداری تهران ۳۰۰ میلیون تومان وام با بازپرداخت هشت درصد با همکاری صندوق کارآفرینی امید و خودروساز، پرداخت خواهد کرد.

با همت دولت سیزدهم و وزارت صنعت، معدن و تجارت، خودروسازها متعهد به تامین و ورود تاکسی های برقی شده که در قالب آن همانطور که اشاره شد، کرمان موتور متعهد به ورود ۲۰۰۰ دستگاه تاکسی برقی شد که ١٠٠٠ دستگاه آن امروز تحویل شد.

همچنین قرارداد خرید و ورود ۲۵ هزار دستگاه تاکسی برقی با چین نیز بسته شده است؛ ضمن اینکه همزمان در حوزه مطالعات احداث جایگاه شارژ هم اقداماتی انجام گرفته و تاکنون ۷۴ جایگاه شارژ احداث شده این درحالیست که خودروها قابلیت شارژ خانگی نیز دارند. در گام نخست، مقرر شده است که این تاکسی های برقی در مسیر محدوده های خاص تردد داشته باشند.

طبق آماربا ۱۱ خودروساز برای واردات ۲۷ هزار تاکسی برقی تا پایان سال قرارداد منعقد شده است.

اخبارجامعه
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید