برگزاری نخستین رودیداد ملی احیاگران واحدهای اقتصادی و تولیدی در مرداد ماه

بدون دیدگاه

سیدامیرحسین مدنی، نماینده معاون اول رئیس جمهور در نهضت احیای واحدهای اقتصادی از برگزاری نخستین رویداد ملی احیاگران واحدهای اقتصادی و تولیدی در مرداد ماه خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی نهضت احیا، وی افزود : هدف این رویداد که با حضور و سخنرانی معاون اول رییس جمهور و تعدادی از وزرا و مسئولین ارشد کشور برگزار می شود، معرفی اهداف دولت در نهضت احیای واحدهای اقتصادی و شناسایی و به هم رسانی بازیگران فعال در حوزه احیای واحدهای اقتصادی با تمرکز بر بخش خصوصی توانمند و مردم می باشد.

مدنی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۸۳۰ واحد راکد و نیمه فعال در کشور احیا شده است، موضوع احیای واحدهای اقتصادی را نزدیکترین راه حل تحقق هدف توسعه اشتغال، افزایش بهره وری و رشد اقتصادی در کشور دانست، چرا که در بسیاری از این واحدها زیرساخت فیزیکی، ماشین آلات و حتی منابع انسانی توانمند موجود بوده و با حل مشکلات مدیریتی و مالی شرکت، می توان این واحدها را به چرخه اقتصادی کشور بازگرداند.

وی با بیان اینکه واحدهای بسیاری وجود دارند که به دلایل متعدد از جمله اشباع بازار یا منسوخ شدن فن آوری، تولید آنها اقتصادی نبوده و ناگزیر می بایست زیرساخت های تولید آنها در زمینه های دیگری به کار گرفته شوند افزود: در پاسخ به راهکار دولت در احیای این واحدها به نقش حیاتی احیاگران شامل شرکت های پیشران اقتصادی، شرکت های مشاوره مدیریت، شرکت های دانش بنیان، صندوق های سرمایه گذاری خصوصی و خطرپذیر، شرکت های سرمایه گذاری، بانک ها و نهادهای مالی می توان اشاره کرد و نقش دولت به هم رسانی هوشمند بازیگران این حوزه و حمایت هدفمند از زوج احیاگر و احیاجو(شرکت نیمه فعال و غیرفعال) در قالب حمایت های مالی و قانونی است.

نماینده معاون اول رئیس جمهور در نهضت احیای واحدهای اقتصادی در پایان ضمن دعوت از همه فعالان اقتصادی کشور به پیوستن به نهضت احیا واحدهای اقتصادی غیرفعال و نیمه فعال، ابراز امیدواری کرد با تشکیل و رشد نهضت احیای واحدهای اقتصادی کشور، ظرفیت های بی انتهای مردم در حل مسائل و چالش های کلان کشور بار دیگر نمایان خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی نهضت احیای واحدهای اقتصادی، علاقه مندان برای حضور در این رویداد می توانند از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایند.
HTTPS://EVENT.NEHZATEHYA.COM/

انتهای پیام

اخبارسیاسی
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید