دولت جلوی افزایش حقوق بازنشستگان را گرفته است

بدون دیدگاه

دولت جلوی افزایش حقوق بازنشستگان را گرفته است

​نایب رییس هیات مدیره کانون بازنشستگان استان تهران با انتقاد از عملکرد دولت سیزدهم گفت: در شرایطی که دولت نتوانسته قیمت‌ها را کنترل کند، جلوی افزایش حقوق بازنشستگان را نیز گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پرویز احمدی پنجکی با اعلام اینکه پس از گذشت چهار ماه از ابتدای سال ۱۴۰۱ دولت هنوز قانون افزایش حقوق سایر سطوح بازنشستگان را اجرا نکرده و حق مسکن کارگران نیز بدرستی اجرا نشده است، گفت: در شرایطی که دولت نتوانسته قیمت‌ها را کنترل کند، جلوی افزایش حقوق بازنشستگان را نیز گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه مفهوم مقابله با افزایش حقوق، تحمیل سختی بازنشستگان است، گفت: اگر با افزایش حقوق بازنشستگان مخالفت می‌شود، گمان می کنند باید حقوق زیر ۱۰ میلیون تومان باشد و با این رویکرد فرمان تحمل تورم را برای بازنشستگان صادر می کنند، باید خودشان نیز این شرایط را تحمل کنند و انتظار داریم حقوق دولتمردان به زیر ۱۰ میلیون تومان کاهش یابد.

رییس کانون بازنشستگان شمیرانات با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در جلسه هیات دولت سیزدهم گفت: آیت‌الله خامنه‌ای به دولت فرمودند «هر مصوبه، لایحه و تصمیم دولت باید «پیوست عدالت» داشته باشد و کاملاً مراقبت شود که این دستور یا تصمیم و مصوبه، به طبقات محروم و به عدالت ضربه نزند» اکنون سوال ما از دولت سیزدهم این است که اجرا نکردن افزایش حقوق بازنشستگان و قراردادن آنها در شرایط سخت معیشتی آن هم در گرانی هایی که در نتیجه تصمیم غلط دولت در حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بوده، کجای عدالت است؟ در شرایطی که بازنشستگان از طبقات محروم به حساب می آیند، آیا این رویکرد دولت مصداق ضربه زدن به طبقات محروم نیست؟

وی با یادآوری اینکه توصیه جدی رهبر انقلاب، موضوع بسیار مهم «احیای اعتماد و امید مردم» بود، گفت: ایشان گفتند که اعتماد مردم بزرگترین سرمایه دولت است که متاسفانه تا حدی آسیب دیده و راه ترمیم آن، «یکی شدن حرف و عمل مسئولان» است.

نایب رییس هیات مدیره کانون بازنشستگان استان تهران با یادآوری اینکه رهبر انقلاب فرمودند که باید در وعده‌ها و صحبت‌ها بسیار مراقب بود و اگر وعده‌ای داده شد، حتماً به آن عمل شود زیرا دادن وعده و عمل نکردن به آن موجب سلب اعتماد مردم خواهد شد، گفت: وزیر کار، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و حتی شخص رییس جمهور وعده اجرای افزایش ۳۸ درصدی به علاوه ۵۱۵ هزار تومان را دادند، اما عمل به وعده ها کجاست؟ چرا وعده هایی می دهید که عمل نمی کنید.

احمدی پنجکی با اشاره به بخش دیگری از توصیه های رهبر انقلاب به دولت گفت: ایشان عذرخواهی سریع از مردم در مواقع بروز اشتباه را مورد تاکید قرار دادند، در حالی که امروزه دولت از راهی که رفته و افزایش حقوق بازنشستگان را متوقف کرده، بازنمی گردد، بلکه همچنان بر اشتباهات خود پافشاری می کند.

انتهای پیام/

اخباراقتصادجامعه
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید