فعالیت انجمن دوستی ایران و چین در سطح ملی گسترش می‌یابد

بدون دیدگاه

علاءالدین بروجردی رئیس انجمن دوستی ایران و چین با اعلام تصویب شیوه نامه راه ندازی دفاتر نمایندگی این سازمان مردم نهاد در استان های مختلف کشور، از گسترش فعالیت های این انجمن در سطح ملی با هدف کمک به تحقق اهداف تعریف شده در روابط دو کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، همزمان با برگزاری نشست سالانه مجمع عمومی انجمن دوستی ایران و چین که با حضور رئیس انجمن، نماینده ای از جانب وزارت امور خارجه، روسای کمیته های شش گانه و اعضا برگزار شد، شیوه نامه راه اندازی دفاتر نمایندگی این انجمن با هدف بررسی و مطالعه ظرفیت ها و توانمندی های استان های مخلتف کشور و استفاده از آن برای پیشبرد و تقویت اهداف تعریف شده در روابط دو کشور جمهوری اسلامی ایران و چین به ویژه در جهت کمک به تحقق هر چه مطلوب تر سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین، به اتفاق آرا تصویب شد.

علاءالدین بروجردی رئیس انجمن دوستی ایران و چین و سفیر پیشین جمهوری اسلامی ایران در پکن با بیان اینکه جایگاه این انجمن به عنوان یک نهاد غیر دولتی و سازمان مردم نهاد، یک جایگاه ملی است و نباید صرفا به فعالیت در پایتخت محدود شود، گفت: ظرفیت ها و توانمندی های بالای موجود در استان های مختلف سراسر ایران می تواند زمینه های خوبی برای هموارتر ساختن مسیر تحقق اهداف تعریف شده در سند همکاری ۲۵ ساله دو کشور دوست بوجود آورد.

وی با بیان اینکه انجمن دوستی ایران و چین می تواند و باید فراتر از حوزه فرهنگی ایفای نقش کند، تاکید کرد: این انجمن علاوه بر فعالیت های فرهنگی و تقویت روابط میان مردم دو کشور، باید به عنوان موتور محرک روابط دوجانبه ایفای نقش کند و دولت جمهوری اسلامی را در مسیر گسترش و تقویت بیش از پیش روابط با چین کمک کند.

رئیس انجمن دوستی ایران و چین با اشاره به افزایش و ارتقای همکاری های کشورهای منطقه و جهان با چین بویژه در عرصه اقتصادی و تجاری و اینکه جایگاه کنونی ایران به عنوان رتبه ششم کشورهای منطقه در زمینه همکاری های اقتصادی با چین، زیبنده کشوری با ظرفیت های گوناگون و فراوان مثل ایران نیست، تاکید کرد: اگر می خواهیم اقتصاد ایران متحول شود، همه باید دست به کار شویم.

بروجردی با اشاره به موضوع خواهر خواندگی میان چند شهر ایران و چین و با اعلام این خبر که کنسولگری چین در بندرعباس در شرف تاسیس است، ظرفیت های گوناگون استان های سراسر ایران را برای تسهیل و تقویت روابط و همکاری های دو کشور، بسیار قابل توجه دانست و گفت: به همین منظور، انجام سفرهای استانی از چند ماه پیش در دستور کار انجمن قرار گرفته و تاکنون سفرهایی به استان آذربایجان شرقی، بوشهر و سیستان و بلوچستان نیز انجام شده است.

وی تاکید کرد: رویکرد اصلی ما این است که انجمن دوستی ایران و چین یک نهاد بانشاط، پویا و فعال باشد و بتواند دولت جمهوری اسلامی ایران را در مسیر پیشبرد اهدافش در حوزه روابط با چین، یاری کند.

در بخشی دیگر از نشست سالانه مجمع عمومی انجمن دوستی ایران و چین، اعضای انجمن پیشنهادها و نقطه نظرات خود را درخصوص موضوع های مختلف و مرتبط با فعالیت های این سازمان مردم نهاد با هدف تقویت و ثمربخش تر شدن فعالیت های انجمن مطرح کردند.

همچنین در نشست یاد شده، گزارشی از رئوس فعالیت های یک سال اخیر انجمن دوستی ایران و چین، به اعضا ارائه شد ضمن اینکه طبق اساسنامه انجمن، بازرس جدید آن نیز از سوی اعضا انتخاب شد.

انتهای پیام

اخبارسیاسی
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید