هشدار ایران به اسرائیل

 

yektanet.com

در نامه به دبیرکل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل مطرح شد

 

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل، تهدیدهای اخیر مقامات رژیم صهیونیستی را نقض حقوق بین الملل و منشور سازمان ملل دانست و با تاکید بر حق مشروع و ذاتی ایران برای دفاع از خود هشدار داد تهران پاسخ قاطع به هرگونه تهدید و اقدام نادرست این رژیم را در هر کجا و زمان لازم بداند، محفوظ می‌دارد.

امیرسعید ایروانی سفیر و نماینده دائم ایران در واکنش به اظهارات اخیر مقامات رژیم صهیونیستی در نامه‌ای به دبیر کل و رئیس دوره‌ای شورای امنیت نوشت: اظهارات ۲۱ فوریه ۲۰۲۳ نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر استفاده از نیروی نظامی علیه زیرساخت‌های حیاتی و تاسیسات صلح آمیز هسته‌ای ایران با توسل به ادعا‌های دروغین نقض حقوق بین الملل و منشور سازمان ملل است.

دییلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگر این نامه با اشاره به اظهارات ۱۷ فوریه ۲۰۲۳ وزیر دفاع رژیم صهیونیستی و تهدید استفاده از روز به ویژه علیه زیرساخت‌های غیرنظامی و حیاتی ایران آن را نقض آشکار حقوق بین الملل بشردوستانه و منشور سازمان ملل دانست که عواقب ویرانگری بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین المللی خواهد داشت.

در نامه نماینده دائم ایران به رئیس دوره‌ای شورای امنیت تاکید شده است شورای امنیت سازمان ملل باید مسئولیت خود را برعهده گرفته و به طور واضح اظهارات جنگ طلبانه مقامات رژیم صهیونیستی که یک تهدید واقعی برای صلح و امنیت بین الملل است را محکوم کند.

در این نامه تصریح شده است ایران حق مشروع و ذاتی خود را بر اساس حقوق بین الملل و منشور ملل متحد برای دفاع از شهروندان، منافع و امنیت ملی خود و پاسخ قاطع به هرگونه تهدید یا اقدام نادرست رژیم صهیونیستی در هر کجا و هر زمان که لازم بداند محفوظ می‌دارد.

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در پایان تاکید کرده است همه کسانی که هر گونه اقدام نظامی علیه ایران را برای رژیم صهیونیستی تسهیل، تشویق یا پشتیبانی کنند باید مسئولیت خود را بپذیرند و پاسخگوی اقدام خود باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید