واکنش کانال روحانی به یک افتتاح توسط رئیسی

واکنش کانال روحانی به یک افتتاح توسط رئیسی

به گزارش خبرجو24؛  خبرآنلاین: در حالی که دولت ابراهیم رئیسی در اقدامی تبلیغی “سامانه انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه” را در ردیف دستاوردهای خود دانسته است، کانال تلگرامی حسن روحانی در گزارشی نوشت: ساخت سد کانی سیب در سال ۹۴ شروع و در سال ۹۹ افتتاح شد و از تونل ۳۶ کیلومتری انتقال آب آن فقط ۱۴۰۰ متر باقی مانده بود که توسط ابراهیم رئیسی افتتاح شد.

با افتتاح سامانه انتقال آب از سد کانی‌سیب به دریاچه ارومیه، خون جدیدی به رگ‌های خشک‌شده این پهنه آبی وارد شد. سدی که ساخت آن در سال ۱۳۹۴ شروع و سال ۱۳۹۹ افتتاح شد و از تونل ۳۶ کیلومتری انتقال آب آن فقط ۱۴۰۰ متر باقی‌مانده بود که در دولت سیزدهم تکمیل و ۵ اسفند ۱۴۰۱ توسط ابراهیم رئیسی افتتاح شد.
ساخت سد کانی‌سیب یکی از مهمترین پروژه‌های دولت روحانی برای احیای دریاچه ارومیه است که می‌تواند سالانه بیش از ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب را به سمت دریاچه روانه کند.
احیای دریاچه ارومیه وعده‌ای بود که حسن روحانی در سفر انتخاباتی به ارومیه داد و در اولین جلسه هیات دولت یازدهم به آن وفا کرد و همواره یکی از دغدغه‌های شخص رئیس‌جمهور بود. وعده‌ای که تا آخرین روز حیات دولت دوازدهم مجدانه پیگیر اجرای آن بود و حال که تونل انتقال آب تکمیل و افتتاح شده، تحقق آرزوی احیای نهایی دریاچه ارومیه نزدیک‌تر شده است.

واکنش کانال روحانی به یک افتتاح توسط رئیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید