خبر خوش رئیس جمهور برای فرهنگیان | واریزی جدید به حساب معلمان | تعیین تکلیف نهایی درباره رتبه بندی معلمان

13 دیدگاه
 

به گزارش خبرجو24؛ خبر خوش رئیس جمهور برای فرهنگیان | واریزی جدید به حساب معلمان | تعیین تکلیف نهایی درباره رتبه بندی معلمان

زمان پرداخت معوقات معلمان مشخص شد. ​دبیر کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از پرداخت معوقه حق‌التدریسی‌ها تا پایان شهریور ماه خبر داد.

تدوین طرح رتبه‌ بندی معلمان از سال 1390 توسط آموزش و پرورش صورت گرفته است. رتبه بندی معلمان یکی از طرح هایی است که در راستای ارتقای شایستگی حرفه‌ای معلمان در نظر گرفته شده است و اهداف مختلفی را دنبال می کند. بر اساس این لایحه در طرح رتبه بندی معلمان آن ها را در چهار گروه طبقه بندی کرده و دستمزد آنها بر همین اساس تعیین می‌شود. در رتبه بندی معلمان با توجه به بودجه ی موجود مبلغ حقوق معلمان افزایش پیدا می کند. اخرین اخبار مربوط به طرح رتبه بندی معلمان را در ادامه بخوانید.

زمان پرداخت معوقات معلمان مشخص شد. ​دبیر کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از پرداخت معوقه حق‌التدریسی‌ها تا پایان شهریور ماه خبر داد.

محمدرضا احمدی نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود نیرو در آموزش و پرورش، بیان کرد: «ما طرحی را در کمیسیون آماده کردیم تا نیروهای حق التدریسی، خرید خدمت، پیش دبستانی، غیرانتفاعی در آموزش و پرورش تعیین و تکلیف شوند اما دولت از ما خواست از پیگیری این طرح جلوگیری کرده تا لایحه‌ای ارائه دهد. در این خصوص چندین بار به وزیر آموزش و پرورش تذکر داده‌ایم تا هرچه زودتر لایحه را آماده و به مجلس ارسال کند تا کمبود نیرو در آموزش و پرورش نیز مرتفع گردد.»

البته، مهدی عسگری نماینده مردم کرج در جلسه علنی سه‌شنبه ۳۱ مرداد ماه مجلس گفته بود: «معلمان حق التدریسی دچار مشکل شده و حقوق معوقه آنها واریز نمی شود و متاسفانه آموزش و پرورش نیز در این زمینه پاسخگو نیست، لذا از کمیسیون مربوطه در مجلس نیز درخواست می شود این موضوع را پیگیری کنند.»​

وی در پایان ضمن اشاره به پرداخت معوقه حق التدریسی‌ها تا پایان شهریور ماه، گفت: «وزیر آموزش و پرورش قول داده بود که بحث رتبه بندی معلمان را هرچه سریعتر تکمیل کند و مبالغ حق التدریسی ها نیز به صورت کامل پرداخت شود اما تاکنون این عمل اجرایی نشده است. ما در کمیسیون پیگیر رتبه بندی معلمان و حق التدریسی ها هستیم تا ان شاء الله تا قبل از مهر به صورت کامل انجام شده باشد تا معلمان با انگیزه و انرژی بیشتری سال تحصیلی جدید را آغاز کنند. من شخصا با وزیر صحبت کردم و ایشان قول دادند تا پایان شهریور ماه هم معوقه حق التدریسی ها و هم رتبه بندی معلمان به صورت کامل انجام خواهد شد.»

قانون رتبه‌بندی معلمان با هدف افزایش کیفیت در مدارس کشور و حمایت بیشتر از معلمان با شاخص‌هایی همچون توانمندی بیشتر در تدریس، ارتباط با دانش‌آموزان از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ اجرا شد.

در مجموع ۹۶۰ هزار نفر از معلمان مشمول رتبه‌بندی شدند و معلمان در رتبه‌های آموزشیار معلم، مربی معلم، استادیار معلم، دانشیار معلم و استاد معلم به ترتیب معادل رتبه‌های ۱، ۲، ۳، ۴ و ۵ گروه بندی شدند.

با وجود اجرای رتبه‌بندی برای معلمان شاغل اما این موضوع برای معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ محقق نشده بود.

رتبه‌ بندی معلمان بازنشسته تا شهریور

طبق اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، اجرای رتبه‌ بندی معلمان برای ۶۳ هزار معلم بازنشسته سال ۱۴۰۰، ۵۱ هزار بازنشسته سال ۱۴۰۱ و ۸۰ هزار بازنشسته سال ۱۴۰۲ حدود ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است و سازمان برنامه و بودجه تعهد داده تا دو ماه آینده کل مبلغ را وصول کند تا قبل از شهریور، رتبه‌بندی معلمان بازنشسته اجرا شود.

آزمون استخدامی آموزگاری

در همین ارتباط، محمد وحیدی؛ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آموزش و پرورش بابت بازنشستگان سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ حدود ۴۳۰۰ میلیارد تومان به صندوق بازنشستگی کشوری بدهکار بود که این بدهی پرداخت شده است.

وی افزود: در سال ۱۴۰۲ به صورت ماهانه، سهم صندوق بازنشستگی برای معلمان شاغل واریز می‌شود و نگرانی بابت بازنشستگی آنها وجود ندارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه بدهی آموزش و پرورش بابت رتبه‌ بندی معلمان بازنشسته به صندوق بازنشستگی کشوری تسویه شده است، گفت: صندوق بازنشستگی کشوری حکم رتبه‌بندی فرهنگیان بازنشسته از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ به بعد را با لحاظ رتبه‌بندی صادر می‌کند تا بتوانند از مزایای آن در حقوق خود بهره‌مند شوند.

پرداخت معوقات رتبه‌ بندی ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰

وحیدی درباره پرداخت معوقات رتبه‌بندی ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ معلمان شاغل بیان کرد: آموزش و پرورش می‌گوید درخواست را ارائه کرده اما سازمان برنامه و بودجه این مبلغ را پرداخت نکرده است.

افزایش حقوق فرهنگیان بازنشسته

فیضی‌نژاد معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری در پاسخ به این سئوال که میزان بدهی آموزش و پرورش برای اجرای رتبه‌ بندی معلمان چقدر برآورد شده است؟ توضیح داد: میزان آن در حال محاسبه است، زیرا مبلغ آن به صورت کلی پرداخت شده و شامل کسورات سهم مستخدم، کارفرما و مقرری است که تفکیک نشده و برنامه صندوق بازنشستگی کشوری این است تا پایان هفته با جلساتی که در سازمان و برنامه و بودجه برای تامین اعتبار آن در نظر گرفته می‌شود، این کار اجرایی شود.

معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری، با تشریح وضعیت بدهی‌های آموزش‌و پرورش به صندوق بازنشستگی کشوری گفت:پیگیر اجرای رتبه‌بندی معلمان هستیم.

رضا فیضی‌نژاد با تشریح وضعیت بدهی‌های آموزش‌وپرورش به صندوق بازنشستگی کشوری به دنبال اجرای رتبه‌بندی معلمان گفت: به طور قطع مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و معاونت وزارت آموزش و پرورش طی هفته جاری پیگیر هستند تا بتوانند با تسویه حساب‌هایی که می‌شود، رتبه‌بندی معلمان را اجرایی کنند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته، ۵۱ هزار نفر از کارکنان آموزش و پرورش بازنشسته شدند که مشمول رتبه‌بندی هستند، اظهار کرد: امسال نیز براساس پیش‌بینی‌ها ۸۰ هزار نفر از کارکنان آموزش و پرورش بازنشسته خواهند شد.

فیضی‌نژاد با اشاره به میزان بدهی‌های آموزش‌وپرورش به صندوق بازنشستگی کشوری به دنبال اجرای رتبه‌بندی معلمان بیان کرد: ستاری‌فرد، معاون وزیر آموزش و پرورش، دو جلسه در صندوق بازنشستگی کشوری بابت کسورات بازنشستگی مقطع ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ و اعلام رتبه‌بندی بازنشستگان ۱۴۰۱ برگزار کرد.

آموزش و پرورش برای اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان بازنشسته در سال ۱۴۰۰، فعلا هیچ رقمی به صندوق پرداخت نکرده است.

به گفته معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری، آموزش و پرورش بابت اجرای رتبه‌بندی معلمان، در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ رقمی پرداخت نکرده است که محاسبات آن در دست بررسی است. به طور قطع مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و معاونت وزارت آموزش و پرورش طی هفته جاری پیگیر هستند تا بتوانند با تسویه حساب‌هایی که انجام می‌شود، رتبه‌بندی معلمان اجرایی شود.

فیضی‌نژاد در پاسخ به این سئوال که میزان بدهی آموزش و پرورش برای اجرای رتبه‌بندی معلمان چقدر برآورد شده است؟ توضیح داد: میزان آن در حال محاسبه است، زیرا مبلغ آن به صورت کلی پرداخت شده و شامل کسورات سهم مستخدم، کارفرما و مقرری است که تفکیک نشده و برنامه صندوق بازنشستگی کشوری این است تا پایان هفته با جلساتی که در سازمان و برنامه و بودجه برای تامین اعتبار آن در نظر گرفته می‌شود، این کار اجرایی شود.

پرداختی‌ علی‌الحساب بابت اجرای رتبه‌ بندی فرهنگیان بازنشسته

وی در خصوص پرداخت مابه‌التفاوت حقوق سال ۱۴۰۱ معلمان با اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان تصریح کرد: به دلیل اینکه ارقام مربوط به کسورات رتبه‌بندی از آبان ماه سال ۱۴۰۱ به بعد، به شکل علی الحساب پرداخت شده است، از همین رو در سال ۱۴۰۰ عملا آموزش و پرورش به بازنشستگان یا شاغلان پرداختی نداشته است.

اینها (پرداخت علی‌الحساب بخشی از مطالبات ناشی از اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان) در مهر و آبان ۱۴۰۱ پرداخت شد و کسورات آن نیز به شکل علی الحساب پرداخت شده است که باید بررسی شود. به طور قطع رتبه بندی در مورد بازنشستگان سال ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ به محض تامین اعتبار اعمال خواهد شد.

معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری همچنین با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود بیش از ۸۰ هزار نفر از کارکنان آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۲ نیز بازنشسته شوند، اعلام کرد که پیگیری می‌کنیم تا موضوع رتبه‌بندی در پرداخت حقوق بازنشستگی‌ این افراد اعمال شود.

اخبارجامعه
پربازدیدرتبه بندی معلمان
 

13 دیدگاه. Leave new

 • محمود
  28/08/2023 23:33

  طبق اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، اجرای رتبه‌ بندی معلمان برای ۶۳ هزار معلم بازنشسته سال ۱۴۰۰، ۵۱ هزار بازنشسته سال ۱۴۰۱ و ۸۰ هزار بازنشسته سال ۱۴۰۲ حدود ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است و سازمان برنامه و بودجه تعهد داده تا دو ماه آینده کل مبلغ را وصول کند تا قبل از شهریور، رتبه‌بندی معلمان بازنشسته اجرا شود.

  صبح زنگ زدم صندوق بازنشستگی برای اعمال رتبه‌بندی و صدور احکام گفتند هنوز ریالی واریز نشده
  ای کاش تو صد هزار معلم بازنشسته سال گذشته فقط ده هزار مرد پیدا بشه. که واقعا مطالبه حق و حقوق قانونی شان رو بکنند. ای ماش

  پاسخ
  • محمود
   29/08/2023 23:53

   با سلام بخاطر اهمیت انتخابات انشاالله هم رتبه بندی بازنشستگان مهر1400زده میشه هم قانون همسان سازی اجرا میشه انشاالله

   پاسخ
   • بازنشسته
    30/08/2023 19:04

    مگر انتخابات به داد ما بازنشستگان 1400 برسد تا دروغهایشان بعد از 10 الی 12 سال به راست تبدیل شود
    امان از تفرقه و پراکندگی بازنشستگان

    پاسخ
  • علی مردان پاپی
   30/08/2023 09:39

   معلم که توان خواندن کتابی را نداره باید هم حق و حقوقش خورده شود ،بعضی ها نشسته اند تا دیگران برایشان مطالبه کنند بدبخت ها،همو که هیچی ندن بهتره ،

   پاسخ
 • عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه بدهی آموزش و پرورش بابت رتبه‌ بندی معلمان بازنشسته به صندوق بازنشستگی کشوری تسویه شده است، گفت: صندوق بازنشستگی کشوری حکم رتبه‌بندی فرهنگیان بازنشسته از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ به بعد را با لحاظ رتبه‌بندی صادر می‌کند تا بتوانند از مزایای آن در حقوق خود بهره‌مند شوند.

  کی پرداخت میشه؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!! یکساله هر ماه منتظریم کداممان تلخ نشد زهر شد

  پاسخ
  • ظهراب اطمینان
   29/08/2023 21:18

   بازنشستگان پیشکسوتان تعلیم و تربیت و راه گشا نظام علم و دانش آیندگان این مملکت اند آنان را دریابید و حق و حقوق آنان پرداخت شود تا دلگرمی برای فعالان عرصه پیشرفت دانش در جامعه باشند.

   پاسخ
  • رضاعظیم پور
   30/08/2023 06:56

   سلام یکی از آقایون می گویند شش ماه ی دوم۱۴۰۰پرداخت شده یکی می گویدپرداخت نشده حالا نفهمیدیم پرداخت شده نشده

   پاسخ
 • عیسی ربیعی
  29/08/2023 19:43

  خب پرداخت معوقات ۶ ما ۱۴۰۰ چی ، ؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • فاطمه
   30/08/2023 08:21

   سلام کاستی ها و کاهلی های آموزش و پرورش در امور پرداختی زیاده و بدلیل نالایق بودن بعضی از مدیران درصدد رفع هیچ کدام ازاین کاستی ها برنیامده مسئله رتبه بندی از سال ۹۰مطرح شده و دراین مدت مدیران فرهیخته به ظاهر نتوانسته آمد حلش کنند و موضوع سنوات بازنشستگی درآموزش و پرورش که بیش از یک سال بعداز بازنشستگی هم امیدی به دریافت نیست درصورتی که کسورات به موقع انجام گردیده و این میان زیرآبی های چه کسانی باعث این قصور می گردد سالهاست بی جواب و حتی من معلم هم امیدی به دریافت آن بعداز دوماه بازنشستگی مثل ارگانهای دیگر ندارم خواهشمندم این امر مهم رسیدگی گردد

   پاسخ
 • جواد
  30/08/2023 00:04

  تازه عملی هم بشه برای ما که مهر 1400بازنشست شدیم چقدر فایده گذار است!
  همه چی در ابهام و تعلیق..
  پاداش چی میشه..چون تنها تفاوتش در پاداش کیتونه بحال ما کمکی کنه..
  نفاوت پاداش کی واریز میشه؟

  پاسخ
 • یوسفی
  30/08/2023 09:23

  فقط خبر واریزی انجام نشده معلمان رو نشر و بازتاب میدید،،اینهمه پول برا کارمندان مختلف ادارت جابجا میشه،هیچ کس صداش رو درنمیاره،هنوز بعد از ۱۰ سال هیچی درست و حسابی نه واریز کردن نه واریز میکنن،

  پاسخ
 • سلام خواهشمندیم کار رابه موقع انجام دهید تا بازنشستگان عزیز ناراحت نشوند خودتان نیز بازنشسته خواهید شدم

  پاسخ
 • اسماعیل
  30/08/2023 13:52

  سی سال تو آموزش و پرورش انتظار کشیدم تغییری قابل لمس ببینم سی سال دیگه بگذره اتفاقی نمیفته افسوس صد افسوس عمر تمام معلمان تلف شد

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید