مرحله دوم صدور احکام رتبه بندی معلمان بالاخره کلید خورد / نطق شبانه وزیر آموزش و پرورش

رتبه‌بندی معلمان
بدون دیدگاه
 

به گزارش خبرجو24؛ مرحله دوم صدور احکام رتبه بندی معلمان بالاخره کلید خورد / نطق شبانه وزیر آموزش و پرورش

مرحله دوم صدور احکام رتبه بندی معلمان آغاز شد و دراین دوره برای معلمان معترض که اعتراضشان وارد بوده است حکم جدید صادر می‌شود.
جزئیات جدید از نحوه اجرای رتبه بندی معلمان در مرحله دوم

وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان گفت: برای افرادی که رتبه ندارند تصمیماتی اتخاذ کردیم و بر این اساس آن‌ها به رتبه یک، دو، سه، چهار و پنج رتبه‌بندی می‌شوند.

رضا مراد صحرایی گفت: در ابتدا اعلام شد رتبه‌بندی برای تمام معلمان ذیحق اجرا می‌شود و ۳۸ هزار میلیارد تومان بودجه برای اجرای اولیه آن تخصیص یافت، وقتی قانون رتبه بندی معلمان را اجرا کردیم در انتهای سال گذشته با چالش مواجه شدیم.

۵ هزار میلیارد تومان دیگر به بودجه رتبه بندی معلمان اضافه شد

وی افزود: رئیس جمهور دستور داد ۵ هزار میلیارد تومان دیگر به بودجه رتبه بندی معلمان اضافه شود و این قانون با ۴۳ هزار میلیارد تومان اجرا شد. همچنین اعتراضات معلمان به رتبه‌بندی بررسی شد و این هفته مرحله دوم اجرای رتبه‌بندی برای اعمال اعتراض معلمانی که اعتراض آن‌ها وارد بود، اجرا می‌شود.

برای افرادی که رتبه ندارند تصمیماتی اتخاذ کردیم

صحرایی درباره معلمان فاقد رتبه گفت: اگر فردی با ۲۰ سال سابقه معلمی رتبه ندارد ممکن است به این دلیل باشد که فرد فرآیند رتبه‌بندی را کامل نکرده یا اینکه تقاضای رتبه‌بندی نکرده است، برای افرادی که رتبه ندارند تصمیماتی اتخاذ کردیم و براین اساس آن‌ها به رتبه یک، دو، سه، چهار و پنج رتبه‌بندی می‌شوند و احکام افراد از این هفته اجرایی می‌شود و فرآیند اعمال رتبه‌ها شروع شده است.

علت عدم اعطای مجوز به مدارس غیردولتی در دوره ابتدایی
وزیر آموزش و پرورش در ادامه درباره تاکیدش بر عدم اعطای مجوز به مدارس غیردولتی در دوره ابتدایی گفت: در توسعه مدارس غیردولتی انقباضی عمل می‌کنم و البته سطح کیفی این مدارس را باید ارتقا داد؛ هم‌اکنون بسیاری از مدارس غیردولتی فضای آپارتمان یا خانه را تبدیل به مدرسه کرده‌اند. تا می‌توانیم نباید به مدرسه غیردولتی در دوره ابتدایی مجوز دهیم چراکه نمی‌توانیم دانش‌آموزان دبستانی را به دست افراد دیگری غیر از خودمان بسپاریم و براین اساس به دبستان‌های غیردولتی سختگیرانه‌تر مجوز خواهیم داد.

صحرایی ادامه داد: در دوره مدیریت بنده بیش از هزار مدرسه غیردولتی تعلیق شده یا تذکر جدی داشتند البته باید قدردان ۱۸ هزار مدرسه غیردولتی باشیم که بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دانش آموز را پذیرش کرده‌اند.

وی درباره تقویت مدارس دولتی گفت: معلمان توانمند تمایل به تدریس در مدارس خاص دارند، اما برای سال تحصیلی جدید اعلام کردیم که معلمان باید ۱۲ ساعت در مدارس خاص و ۱۲ ساعت در مدارس عادی تدریس کنند. معاون اول رئیس جمهور برای تدوین بسته تقویت مدارس دولتی، اعلام کردند که اگر لازم باشد لایحه‌ای در این زمینه تنظیم شود که در حال بررسی آن هستیم.

اخبارجامعه
پربازدیدرتبه بندی معلمان
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید