پای طارمی به نقل و انتقالات استقلال باز شد!

استقلال
بدون دیدگاه
 

فیفا تیر ماه سال جاری در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال اعلام کرد که استقلال باید حق رشد محمد محبی و مهدی قایدی را به باشگاه شاهین بوشهر پرداخت کند.

هفته گذشته و درست ساعاتی مانده به بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی تابستانی، پنجره باشگاه استقلال با دستور فیفا به‌علت بدهی گذشته به باشگاه شاهین بوشهر بسته شد. بر همین اساس فدراسیون بین‌المللی فوتبال در تیرماه سال‌جاری در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال اعلام کرد که استقلال باید حق رشد مهدی قایدی و محمد محبی را به باشگاه شاهین بوشهر پرداخت کند. استقلال ۴۵ روز برای این کار فرصت داشت اما این باشگاه این کار را انجام نداد تا فدراسیون جهانی فوتبال پنجره نقل‌وانتقالاتی باشگاه استقلال را ببندد و تا زمانی که این پول را پرداخت نکند، نمی‌تواند بازیکنی را جذب کند.

این درحالی است که شنیده‌ها حاکی از آن است که احتمالا اهمال دبیرکل فدراسیون فوتبال و بی‌توجهی وی به نامه‌نگاری با فیفا و دادن پاسخ مرتبط در زمان مقرر باعث شده است این اتفاق افتاده و پنجره استقلال در دقیقه ۹۰ و ساعاتی مانده به بسته شدن پنجره تابستانی بسته شود.

درواقع ماجرا از این قرار است که در تاریخ ۲۱ تیرماه فیفا در نامه‌ای به باشگاه استقلال اطلاع می‌دهد باید ۳ هزار یورو بابت حق رشد محبی و ۱۰ هزار درهم بابت قایدی، به شاهین بوشهر پرداخت کند، این درحالی است که در همان زمان علی خطیر با نامه‌نگاری با کمیته تعیین وضعیت به این کمیته اعلام می‌کند چطور ممکن است تیمی که منحل شده تقاضای حق رشد کرده و اصولا به سیستم TMS فیفا دسترسی داشته باشد.

در ادامه نیز کمیته تعیین وضعیت در پاسخ به نامه‌نگاری باشگاه استقلال به آنها اعلام می‌کند باشگاه شاهین منحل نشده، بلکه در فوتبال ایران این باشگاه دیگر فعالیتی نداشته و تیم فعلی ارتباطی به شاهین سابق ندارد. رونوشت این نامه برای فدراسیون فوتبال نیز ارسال شده تا دبیرکل فدراسیون فوتبال برای استعلام جدید و روشن شدن ماجرا پاسخ کمیته تعیین وضعیت را برای فیفا ارسال کند. این در حالی است که این نامه در فرصت ۴۵ روزه برای فیفا ارسال نمی‌شود تا این نهاد بعد از این مدت دوباره در نامه‌ای به این مساله اشاره کرده و ضمن جریمه ۵ درصدی عدد فوق، پنجره استقلال را هم ببندد.

در این بین شنیده می‌شود هدف اصلی شاهینی‌های سابق از این اقدام اخیر، گرفتن حق رشد مهدی طارمی و درآمد میلیاردی از بابت قراردادهای سنگین وی تا زمان رسیدن به پورتو بوده و بیشتر قصد داشته‌اند تا از ماجرای حق رشد محبی و قایدی به هدف بسیار بزرگ‌تری برسند. این درحالی است که نگه داشتن نامه و عدم‌ارسال آن به فیفا نیز مورد مشکوکی است که باید پیگیری شود؛ چراکه اگر پای بازیکنان آزاد برای پیوستن به استقلال در میان نبود مطمئنا این امر می‌توانست در فاصله ۳ ساعت تا بسته شدن پنجره تابستانی، فاجعه و جنجال جدیدی را در این باشگاه ایجاد کند.

منبع : خبر ورزشی

اخبارورزش
استقلالپربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید