روانشناسی شخصیت | راز خانم های قد کوتاه تو جذب مردای قد بلند چیه؟

بدون دیدگاه
 

به گزارش خبرجو24؛ روانشناسی شخصیت | راز خانم های قد کوتاه تو جذب مردای قد بلند چیه؟

چرا مردان قد بلند، زنان قد کوتاه را برای ازدواج ترجیح می دهند؟

روانشناسی شخصیت عبارت است از علمی که به بررسی و تحلیل شخصیت انسان می‌پردازد.روانشناسی شخصیت یکی از مهم‌ترین مسائل روانشناسی است و لذا تحت بررسی‌های مختلف قرار گرفته است. در روانشناسی شخصیت تئوری پنج عاملی است. این تئوری می‌گوید که پنج عامل اصلی، شامل همبستگی، رفاه‌مندی، رویایی بودن، پشتکار و پا کشیدگی هستند. برخی از روانشناسان با تمرکز بر روانشناسی شخصیت، مثل فروید، اعتقاد دارند که تمامی اعمال انسان از طریق ناخودآگاه انجام می‌شوند. به علاوه، مؤلفه‌هایی مانند شهرت شخصیت، عزت نفس، خودشناسی و ارزشمندی نیز در روانشناسی شخصیت به بررسی و تحلیل می‌پردازند.

چرا مردان قد بلند، زنان قد کوتاه را برای ازدواج ترجیح می دهند؟
علت تمایل مردان به ازدواج با زنان کوتاه قد: بحث قد شریک زندگی در دنیای دوستیابی موضوع داغی است که بحث های زیادی را در شبکه های اجتماعی برانگیخته است. به نظر می‌رسد بسیاری بر روی زنانی متمرکز شده‌اند که ادعا می‌کنند حاضرند تنها با مردانی با قد ۱.۸۰ سانتیمتر به بالا قرار بگذارند.

در ادامه نظر کارشناسان روابط در مورد تفاوت قد در قرارهای عاشقانه آمده و اینکه چرا زنان با هر قدی تمایل دارند شریک زندگی بلندقدتری داشته باشند. با فرهنگ و هنر مجله گفتنی همراه باشید.

علت تمایل زنان به مردان قدبلند چیست؟
به گفته اویگِیل لِو، متخصص درمان رفتاری شناختی، زنان عموما به دلایل تکاملی، بیولوژیکی و اجتماعی جذب مردان قدبلند می‌شوند. او می‌گوید: «نمی‌توان به‌طور قطع گفت چه چیزی بیشتر بیولوژیکی است و چه چیزی تاثیر اجتماعی. مدل های تکاملی یا بیولوژیکی می‌گویند که قد با سلامت و قدرت مرتبط است و از نظر جامعه شناختی با قدرت، توانایی تامین و زور.»

لِو اشاره می‌کند که نقش های جنسیتی و در دسترس بودن منابع می‌تواند از عواملی باشد که باعث می‌شود زنان به مردان قدبلندتر علاقه‌مند شوند.
زنانی که از نظر مالی و سرپناه به مردان وابسته هستند معمولا هنگام جستجوی شریک عاطفی درباره ظاهر او سختگیر نیستند. این در مورد زنان در دهه های پیشین بیشتر صادق بوده است.

علت تمایل مردان به ازدواج با زنان کوتاه قد:
در عوض مردان اغلب مواقع ظاهر را بر شغل زنان ارجح دانسته‌اند. در گذشته شاغل بودن برای زنان ضروری نبود. اکنون که زنان به منابع مالی خود دسترسی بیشتری دارند درمورد ظاهر شریک زندگی خود حساس‌تر شده‌اند.

به گفته لِو، برای زنان، عموما جامعه کوتاهی را با زنانگی یکی می‌داند، که به نظر او می‌تواند دلیلی باشد که برخی از زنان مردان قدبلند را ترجیح می‌دهند.

او می‌گوید: «جامعه زنانگی را با کوچک، شکننده و ریزاندام بودن در هم آمیخته و مردانگی را با قدرت، زور و سلطه.»

مردم تمایل دارند قد را با قدرت و زور یکی بدانند
نیکول مور، مشاور روانشناسی متخصص در زمینه عشق، روابط و زبان بدن می‌گوید اکثر مشتریان زنی که با آنها کار می‌کند قد را با قدرت و امنیت یکی می‌دانند.

او می‌گوید: «بسیاری از مشتریانم صرف نظر از قدشان به این موضوع اشاره کرده‌اند که دوست دارند شریک زندگی‌شان در مواقع لزوم از آنها به‌طور فیزیکی محافظت کند.»

به گفته مور، بسیاری از زنان همچنین معتقدند که مردان کوتاه‌قدتر و لاغرتر قادر به محافظت از آنها نیستند و این باعث می‌شود که مردانی را انتخاب کنند که بسیار بزرگتر از خودشان هستند.

علت تمایل مردان به ازدواج با زنان کوتاه قد:
مور همچنین می‌گوید از برخی زنان شنیده که به این خاطر می‌خواهند با مردی بلندتر از خودشان در رابطه باشند که اگر دچار اضافه وزن شدند، کوچک‌تر به نظر برسند.

او می‌گوید: «این به برنامه‌های فرهنگی نامحسوس موجود هم مربوط می‌شود که به ما این احساس را می‌دهد که یک زن همیشه باید از نظر جسمی کوچک‌تر از شریک زندگی مرد خود باشد.»

تمایل به بودن با یک مرد قدبلند مختص زنان کوتاه‌قد نیست!
مور می‌گوید که یک مراجعه‌کننده ۱.۷۳ سانتیمتری داشته که با احساس «زیادی قدبلندبودن» بزرگ شده زیرا مادر و خواهری بسیار ریزاندام داشته است.

مور می‌گوید: «وقتی که او به دنبال همسر می‌گشت فردی را می‌خواست که حتی وقتی کفش پاشنه بلند می‌پوشد به او احساس کوچک بودن بدهد. او در نهایت همسری با قد ۱۹۸ سانتیمتر پیدا کرد و از قد او بسیار خوشحال است.»

چرا مردان زنان قدکوتاه را ترجیح می‌دهند؟
در مورد اینکه چرا برخی از مردان قدبلند ممکن است زنان کوتاه‌قد را ترجیح دهند، مور می‌گوید این می‌تواند با همان «برنامه ریزی فرهنگی» مربوط باشد که زنان با هر قدی را متقاعد کرده که باید با مردان بلندقد باشند.

او می‌گوید: «تفاوت قد می‌تواند در رابطه باعث ایجاد پویایی قدرت شود که ممکن است برای برخی از زوج‌ها که پویایی را در این می‌بینند که زن قدرتی کمتر از مرد داشته باشد و حتی ضعیف‌تر باشد جذاب است. از طرف دیگر برخی از مردان بسیار بلندقد ممکن است از این لذت ببرند که تحت سلطه یک زن کوتاه قد اما جسور باشند.»

در حالی که ترجیحات در زمینه قد یک مساله بسیار شخصی است مور هشدار می‌دهد که افراد باید در نظر بگیرند که ترجیحاتشان از کجا نشأت می‌گیرد؛ از احساس ناامنی یا ایده های منسوخ شده اجتماعی.

اخبارسبک زندگی
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید