آتروفی مغزی کودکان چیست؟

آتروفی مغزی کودکان چیست؟

به گزارش خبرجو24؛ آتروفی مغزی کودکان چیست؟

علائم آتروفی مغزی بسته به قسمتی از مغز که تحت تأثیر قرار گرفته متفاوت است. از طرفی آتروفی مغزی می‌تواند گسترش یافته و مغز را به طور کلی تحت تاثیر قرار دهد، در مواردی نیز بر روی قسمت خاصی از موضع مغز تاثیر می‌گذارد، وضعیتی که به آن آتروفی کانونی مغزی اطلاق می‌گردد.

آتروفی عمومی مغز معمولاً باعث اختلال در حافظه، فعالیت تشنجی، کنترل ضعیف یا غیاب حرکتی، مشکل در صحبت کردن، ناتوانی در انجام فعالیت‌های روزانه، ناتوانی در صحبت کردن یا خواندن و غیره می‌شود.

اگر آتروفی در قسمت خاصی از مغز به صورت موضعی باشد، مانند آتروفی کانونی مغزی، علائم آتروفی مغزی فقط ناحیه آسیب دیده را تحت تاثیر قرار می‌دهد، این در حالی است که سایر عملکردها دست نخورده باقی می‌مانند.

به عنوان مثال، اگر لوب فرونتال مغز تحت تأثیر آتروفی کانونی مغز قرار گیرد، آتروفی مغزی در کودکان می‌تواند برنامه ریزی، تنظیم احساسات، تفکر انتقادی و شروع حرکات ارادی را با اختلال مواجه کند.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه لاغری شکم و پهلو

نوشیدن یک فنجان دمنوش گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خودتان رو کاهش بدید، دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند. برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید