خبر خوش اول صبح / سرازیر شدن دارایی های واگنر به ایران/ ارزانی در راه است؟

خبر خوش اول صبح / سرازیر شدن دارایی های واگنر به ایران/ ارزانی در راه است؟

کانال تلگرامی پرطرفدار «ریبار» روسیه مدعی شده که خصومت واگنر با وزارت دفاع روسیه می‌تواند باعث شود این گروه دارایی‌های حاصل از فعالیتش در سوریه را به ایران تحویل دهد.

سرازیر شدن دارایی های واگنر به ایران/ گروه واگنر کرملین را دور می زند؟

۲۳ اوت، جت تجاری حامل پریگوژین بر فراز آسمان روسیه منفجر شد و سراسر جهان را شوکه کرد. هرچند بعد از شورش نافرجام واگنر احتمال مرگ رهبری این گروه افزایش یافته بود. با این همه با مرگ پریگوژین تردیدها درباره تداوم فعالیت واگنر افزایش یافت. از آنجایی که واگنر در سوریه، لیبی و سودان (و همچنین چندین کشور دیگر آفریقا و فراتر از آن) حضور نظامی مستحکمی دارد، مرگ رهبر ارشد این گروه پیامدهای جدی برای نفوذ روسیه در خاورمیانه و شمال آفریقا به دنبال خواهد داشت.

چرا واگنر در سوریه می ماند؟

ناظران می گویند پیمانکاران نظامی گروه واگنر بعید است آفریقا و خاورمیانه را ترک کنند، زیرا آنها از تأسیسات نفتی و معدنی با ارزش استراتژیک این مناطق محافظت می کنند. با این همه این احتمال بالاست که آنها به سرعت در نیروهای مسلح روسیه ادغام خواهند شد. در مناطقی از منطقه خاورمیانه که کرملین خواهان تداوم نفوذش در این جغرافیا است، بخشی از گروه واگنر که منتخب هستند می توانند خلاء ایجاد شده را پر کنند. با این همه با توجه به تجربه تلخ کرملین از فعالیت های واگنر، احتمال نظارت دقیق بر جایگزین ها جهت جلوگیری از هرگونه فعالیت انحصاری بالا است.

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • همینطور دلتان را خوش کنید به پول مفت که گیرتان بیاید و همش هم تو جیب خودتان!

    پاسخ
  • پس همینطور دلتان را خوش کنید به پول مفت که گیرتان بیاید و همش هم تو جیب خودتان!

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید