مدیری که 400 میلیون تومان اضافه کاری گرفت/ تغییر رسالت صندوق ذخیره فرهنگیان

صندوق ذخیره فرهنگیان
2 دیدگاه
 

به گزارش خبرجو24؛ مدیری که 400 میلیون تومان اضافه کاری گرفت/ تغییر رسالت صندوق ذخیره فرهنگیان

امروز در حالی حکم برکناری یکی از معاونان صندوق ذخیره فرهنگیان صادر شد که او 412 میلیون تومان برای اضافه کاری 10 ماه خود دریافت کرده و این در حالیست که این صندوق با هدف بهبود معیشت فرهنگیان ایجاد شد.

امروز خبری مبنی بر اضافه‌کاری نامتعارف یکی از معاونان صندوق ذخیره فرهنگیان منتشر شد. آنطور که صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام کرده، با دستور کتبی وزیر آموزش و پرورش به مدیرعامل این صندوق، معاون برنامه‌ریزی و توسعه صندوق ذخیره فرهنگیان برکنار شد.

رضامراد صحرایی که ریاست هیات امناء موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان را نیز برعهده دارد این دستور را در پی افشای فیش حقوقی نامتعارف حمید باقرنژاد با 412 میلیون تومان اضافه‌کار به ازای 11 ماه صادر کرده است.

وزیر آموزش و پرورش همچنین خواستار بازگشت وجوه پرداختی به این معاون صندوق ذخیره فرهنگیان شده است.

باقرنژاد از آذر 1400 عضو هیات مدیره و معاون مالی و سرمایه انسانی و از بهمن 1401 معاون برنامه‌ریزی و توسعه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان بود.

فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان سابقه دارد و سال 95 نیز در پرونده اختلاس بانک سرمایه، از آنجا که این صندوق از سهامداران عمده بانک سرمایه است به میان آمد. این فساد در پی زیان‌ده شدن بانک سرمایه در سال 94، افشا شد و پیامدهای آن دامان فرهنگیانی را گرفت که سهامدار و سپرده‌گذار این صندوق بودند.

صندوق ذخیره فرهنگیان که از سال 1373 با هدف بهبود معیشت و رفاه فرهنگیان راه‌اندازی شد، در چهار گروه پتروشیمی و انرژی، مالی و سرمایه گذاری، ساختمان و خدمات دارای هولدینگ‌ها و شرکت‌های بسیاری است.

اینکه این صندوق برای ارتقای وضعیت معیشتی و رفاه فرهنگیان در دوره بازنشستگی ایجاد شده اما دغدغه مسئولان آن متفاوت است جای سوال دارد. نهادی که با اعتماد فرهنگیان ایجاد شد تا با فعالیت‌های اقتصادی سهمی در بهبود وضعیت معیشتی این قشر داشته باشد.

اخباراقتصاد
پربازدید
 

2 دیدگاه. Leave new

 • فرزاد زرین کلاه
  10/09/2023 06:25

  یکی اینطوری برای خودش اینطوری به ناحق چنین رقمی را تو فیش حقوقی خودش می‌گنجاند !#یک انسان دیگر هم باید شبها تو کیسه زباله مردم تو کوچه و خیابان دنبال ظروف پلاستیکی باشد برای امرار معاش !#و هیچ مسؤل مسلمانی هم به فریاد زباله گرد شبها نمی رسد!

  پاسخ
 • بازنشسته
  11/09/2023 10:32

  این صندوق هم مثل بقیه صندوقهای دیگر به طرف دزدی و ورشکستگی میره

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید