رکود سنگین در بازار خودرو / خرید و فروش خودرو قفل شد

بدون دیدگاه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، واکاوی بازار خودروی تهران نشان می‌دهد در هفته جاری به‌جز کاهش قیمت یک تا دو میلیون تومانی پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و افت ۲ تا سه میلیون تومانی خودروی کوئیک، قیمت بقیه خودروها همچنان ثابت باقی مانده است.

همچنین بازار در رکود سنگینی به سر می‌برد و مشتریان کمتر برای خریدوفروش مراجع می‌کنند

این وضعیت به طور مشابه در گروه خودروهای مونتاژی و خارجی نیز دیده می‌شود و قیمت‌ها با نرخ‌های اعلامی یک ماه پیش هیچ تفاوتی نداشته است.

«سعید موتمنی» رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت ضمن تایید این رکود سنگین، به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: تولید و عرضه فعلی از سوی خودروسازان، جوابگوی نیاز بازار نیست.

وی بیان داشت: اگر همچنان شاهد صف کشیدن مردم برای خرید خودرو و شرکت در قرعه‌کشی هستیم، به دلیل سود بالای موجود در آن و اختلاف ۴۰ تا بیش از ۱۰۰ درصدی قیمت کارخانه‌ای و بازاری خودروها است، در حالی که بارها گفته‌ایم اگر عرضه به میزان کافی انجام شود دیگر صفی برای خرید خودرو تشکیل نخواهد شد.

موتمنی همچنین با انتقاد از عرضه خودروها در بورس و قیمت‌گذاری آن، این مساله را موجب سه‌نرخی شدن خودروها عنوان کرد که به التهابات در بازار دامن خواهد زد.

وی حتی پیش‌بینی کرد: با عرضه خودروها در بورس، قیمت برخی انواع خودروها از میزان فعلی بیشتر شود.

به گزارش ایرنا، نرخ‌گذاری در حاشیه بازار یا عرضه در بورس، دو پیشنهاد ارائه شده به‌عنوان جمع‌بندی نظرات صنعت خودرو در خصوص اصلاح شیوه قیمت‌گذاری بود که هفته گذشته نیز طبق روال جلسات قبلی به شورای‌عالی امنیت ملی ارائه شد.

شب گذشته شورای‌عالی بورس و اوراق بهادار، عرضه خودرو در بورس کالا را با هماهنگی وزارت صمت مصوب کرد.

عرضه خودرو در بورس کالا در تاریخ ۱۸خردادماه امسال با درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت تعلیق  شده بود.

اخباراقتصادخودرو
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید