یاغی جدید تیم را بشناسید/ با این رفتار ناجوانمردانه از زیر پرچم تیم خارج می‌شوم

بدون دیدگاه
 

به گزارش خبرجو24؛ یاغی جدید تیم ملی ایران را بشناسید/ با این رفتار ناجوانمردانه از زیر پرچم ایران خارج می‌شوم

وزنه بردار سرشناس ایران می‌گوید اگر او نتواند در مسابقات گزینشی المپیک شرکت کند ترجیح میدهد از ایران برود.

کیانوش رستمی و سهراب مرادی

به گزارش همشهری آنلاین دو روز پیش مأموران آژانس بین‌المللی کنترل و مبارزه با دوپینگ (وادا) به صورت سرزده به خانه (کیانوش رستمی و علی داودی) دو تن از ملی‌پوشان نامدار وزنه‌برداری ایران رفتند تا از آنها تست دوپینگ اخذ کنند. نکته جالب توجه در این ماجرا گرفتن تست دوپینگ از کیانوش رستمی بود؛ زیرا نواب نصیرشلال به عنوان سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری قبل از اعزام پولادمردان به جهانی عربستان، روی نام رستمی خط قرمز کشیده بود و با حذف او از گردونه امتیازی وکسب سهمیه ورودی به پاریس، در عمل ثابت کرد که تمایلی برای ادامه همکاری و حضور این وزنه‌بردار در تیم ملی برای کسب سهمیه المپیک پاریس ندارد؛ اتفاقی که به نظر می‌رسد مسئولان فدراسیون هم موافق آن بودند. به همین بهانه سراغ کیانوش رستمی رفتیم تا ببینیم شرایط و نظر رکورددار پیشین وزنه‌برداری جهان و المپیک در خصوص موقعیت سرنوشت‌ساز و حساس پیش آمده برای او چیست.

دومین بار است در دو ماه اخیر وادا سرزده از من تست گرفت

کیانوش رستمی ملی‌پوش دسته وزنی 89 کیلوگرم وزنه‌برداری ایران که تا قبل از رقابت‌های جهانی 2023 ریاض عربستان در جایگاه چهارم رتبه‌بندی المپیکی برای کسب سهمیه ورودی به بازی‌های المپیک فرانسه قرار داشت و یکی از امیدهای اصلی کسب سهمیه در پاریس است، در خصوص حضور سرزده افسران آژانس بین‌المللی کنترل و مبارزه با دوپینگ در منزل شخصی او و نمونه‌گیری از قهرمان المپیک 2016 ریو تأکید دارد: «این برای دومین مرتبه است که در طول دو ماه گذشته مأموران وادا برای نمونه‌گیری سرزده به خانه من می‌آیند. کلاً برای من بعد از این همه سال حضور در تیم ملی و مسابقات مختلف، تست دوپینگ اتفاقی عادی است؛ اما احتمالاً برای شما از این جهت حضور افسران وادا در خانه من جالب توجه بوده است، چون کادرفنی و فدراسیون من را از مسیر کسب سهمیه ورودی به بازی‌های المپیک و حضور در رقابت‌های جهانی عربستان و بازی‌های آسیایی کنار گذاشتند. من که عرض کردم دادن تست دوپینگ برایم عادت شده و طبیعی است؛ اما مطمئناً دید عموم مردم به‌خاطر حواشی که برایم قبل از جهانی عربستان ایجاد شد، نسبت به این موضوع متفاوت است. من همین ماه گذشته هم مثل حالا تست دوپینگ دادم و اصلاً در این خصوص مشکلی نداشته و ندارم. چون به عنوان یک وزنه‌بردار حرفه‌ای می‌دانم که چه شرایطی را باید داشته باشم.»

 

چون نامم در حوضچه جهانی وادا است هر لحظه باید آماده باشم

رستمی با بیان این مطلب که چون او هنوز از دنیای قهرمانی و تیم ملی وزنه‌برداری خداحافظی نکرده و به عنوان وزنه‌بردار«فعال» نامش همچنان در حوضچه جهانی آژانس بین‌المللی کنترل و مبارزه با دوپینگ و لیست وادا وجود دارد باید هرلحظه منتظر حضور سرزده افسران کنترل دوپینگ باشد، گفت: «قطعاً به عنوان وزنه‌بردار فعال، چون اسمم در تیم ملی وزنه‌برداری هست و فدراسیون وزنه‌برداری بعد از این همه مدت من را همچنان در بلاتکلیفی نگه داشته است، باید همیشه در فرم ایده‌آل و مهیای حضور سرزده مأموران و افسران جهانی وادا باشم. این هم در نوع خودش یک اتفاق عجیب و بی‌سابقه است. کادرفنی و مسئولان فدراسیون با اینکه می‌دانند من در لیست فعال وزنه‌برداران حاضر در مسیر کسب سهمیه ورودی به بازی‌های المپیک 2024 پاریس قرار دارم، اما به این موضوع هیچ توجهی ندارند. مگر می‌شود من در لیست فعال وزنه‌برداران ایران باشم، اما هیچ جایی در تیم ملی نداشته باشم؟»

 

هم با وزیر صحبت کردم، هم با رئیس فدراسیون جهانی

نایب قهرمان بازی‌های المپیک 2012 لندن در مورد اینکه آیا برای تعیین تکلیف شرایطش و رهاشدن از بند این بلاتکلیفی مکاتباتی با مسئولین عالی‌رتبه ورزش کشور و فدراسیون جهانی وزنه‌برداری نیز داشته است یا نه می‌گوید: «بله. چندی پیش بعد از اینکه خیلی ناجوانمردانه من را از ترکیب تیم ملی وزنه‌برداری ایران در رقابت‌های جهانی عربستان کنار گذاشتند تا این‌گونه با سرنوشت من برای کسب سهمیه ورودی المپیک 2024 پاریس که در مشتم بود بازی شود، هم با کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان و هم با محمد جلود، رئیس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری مکاتباتی داشتم و حتی با آنها در این خصوص صحبت کردم. این عزیزان هم نظراتشان را به رئیس فدراسیون وزنه‌برداری انتقال دادند. اما چیزی که می‌بینیم این است که تا به امروز در عمل هیچ اتفاقی بابت اینکه من از بلاتکلیفی که در آن هستم خلاص شوم برایم رقم نخورده است. حتی شنیدم که مسئولان فدراسیون وزنه‌برداری به جای اینکه دنبال حل شدن مشکلی که برایم ایجاد شده باشند، پشت صحنه تلاش می‌کنند تا کلاً نتوانم از حق و حقوقم برای حضور در بازی‌های المپیک فرانسه و کسب سهمیه پاریس دفاع کنم. مسئولان فنی و مدیریتی قبول داشته باشند یا نه، من الان وزنه‌بردار فعال به حساب می‌آیم و جلوی اسمم هم نام ملی‌پوش وزنه‌برداری ایران خورده است. بنابراین وقتی من هم تمرین دارم و شرایط رکوردی‌ام خوب است و هم اینکه هر لحظه مهیای حضور سرزده مأموران وادا برای نمونه‌گیری هستم، آنها باید نسبت به شرایط من و بی‌تفاوتی که نسبت به این موضوع دارند پاسخگو باشند.»

 

«قطرکاپ» بسوزد، باید قید پاریس را بزنم!

کیانوش رستمی در خصوص اینکه آیا می‌تواند در تورنمنت جایزه بزرگ ( گرندپریکس) قطر که قرار است از روز 13 تا 23 آذرماه جاری به میزبانی شهر دوحه با حضور مدعیان کسب سهمیه ورودی به المپیک 2024 پاریس برگزار شود شرکت کند و به چرخه کسب سهمیه ورودی به المپیک بازگردد، تأکید دارد: «بله. تنها فرصت باقیمانده من برای اینکه بتوانم بار دیگر به چرخه کسب سهمیه ورودی المپیک پاریس برگردم، همین «قطرکاپ» است. من برای انجام رکوردگیری و اینکه کادرفنی و فدراسیون وزنه‌برداری در جریان شرایط آمادگی‌ام قرار بگیرند، کتباً به سجاد انوشیروانی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری نامه زدم و اعلام کردم که آماده‌ام تا بعد از رکوردگیری در این رویداد حاضر شوم. قطرکاپ برای من که دنبال ثبت یک رکورد در بازی‌های المپیک پاریس هستم یک فرصت طلایی و حیاتی است. بنابراین خواهشم از مسئولان فدراسیون این است که تکلیفم را هرچه سریع‌تر روشن کنند.»

پیشنهاد خارجی دارم

ستاره پرافتخار وزنه‌برداری ایران و دارنده 2 نشان طلا و نقره بازی‌های المپیک ریو و لندن معتقد است که اگر کادرفنی و مسئولان فدراسیون وزنه‌برداری دوست ندارند با او همکاری کنند و نامش را برای حضور در تورنمنت بین‌المللی قطرکاپ (گزینشی المپیک) در لیست ملی‌پوشان وزنه‌برداری ایران قرار دهند، هیچ اجباری در کار نیست، فقط آنها با او همکاری و رضایتنامه‌اش را امضا کنند تا بتواند به پیشنهادات خارجی که دارد پاسخ مثبت دهد تا فرصت حیاتی المپیکی شدن از دست نرود: «ببینید، مشابه ماجرایی که برای من در چند ماه گذشته رخ داده و کادرفنی و فدراسیون خیلی تمایلی برای ادامه همراهی و همکاری من با تیم ملی وزنه‌برداری ایران ندارند، در رشته کشتی هم داشتیم. کادرفنی تیم ملی کشتی فرنگی همین چند سال پیش با علی ارسلان فرنگی‌کار تیم ملی ایران مثل من برخورد کردند و تمایلی برای همکاری با او نداشتند. اما علیرضا دبیر با درایت خوبی که در این خصوص داشت، رضایتنامه ارسلان را امضا کرد و نهایت همکاری را با او داشت تا این کشتی‌گیر بتواند ادامه مسیر قهرمانی خود را در کشور صربستان دنبال کند. اتفاقاً همه دیدیم که این فرنگی‌کار موفق شد قهرمان جهان شود و الان جزو ستاره‌های کشتی صربستان است. در حالی که اگر اینجا می‌ماند قطعاً باید با کشتی و دنیای قهرمانی خداحافظی می‌کرد. خواهش من هم از مسئولان این است، اگر تمایلی برای ادامه حضور من در تیم ملی وزنه‌برداری ندارند، رضایتنامه‌ام را بدهند و با من همکاری کنند تا بتوانم با پاسخ مثبت به پیشنهادهای خارجی خوبی که دارم، ادامه مسیر قهرمانی‌ام را جایی دیگر دنبال کنم.»

اخبارورزش
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید