توپ طلا قرار است به چه کسی برسد؟ | رکورددار قبلی چه کسی است؟

بدون دیدگاه
 

به گزارش خبرجو24، توپ طلا قرار است به چه کسی برسد؟ | رکورددار قبلی چه کسی است؟
لیونل مسی در صورت کسب توپ طلای ۲۰۲۳ به عنوان رکورددار کسب این جایزه معتبر شناخته خواهد شد  لیونل مسی می‌تواند این هفته به عنوان برترین برنده توپ طلا معرفی شود. اگرچه بسیاری فکر می‌کردند که او قبلاً این رکورد را شکسته اما او هنوز به این افتخار دست پیدا نکرده است.

از آنجایی که توپ طلا تا سال ۱۹۹۵ شامل بازیکنان قاره آمریکای جنوبی نمی‌شد، پله افسانه‌ای هرگز به طور رسمی توپ طلا را نبرد. با این حال، در سال ۲۰۱۶ فرانس فوتبال یک «ارزیابی مجدد بین المللی» انجام داد.

بر همین اساس، اگر اسطوره برزیلی در زمان حرفه‌ای خود در میان کاندیدهای توپ طلا قرار می‌گرفت، ۷ بار (در سال‌های ۱۹۵۸، ۱۹۵۹، ۱۹۶۰، ۱۹۶۱، ۱۹۶۳، ۱۹۶۴ و ۱۹۷۰) برنده این جایزه می‌شد.

اگر قرار باشد به این ترتیب جوایزی که پله به دست آمده را معادل با توپ طلای فعلی فرانس فوتبال در نظر بگیریم، مسی تنها در صورتی دارنده بیشترین توپ طلا می‌شود که هشتمین جایزه را کسب کند.

انتظار می‌رود به دلیل کسب عنوان قهرمانی در جام جهانی قطر ۲۰۲۲ با تیم ملی آرژانتین، مسی امسال هم توپ طلا را به خانه ببرد. ارلینگ هالند پس از به ثمر رساندن ۵۲ گل در ۵۳ بازی نخستش در اولین فصل حضور در منچسترسیتی، یکی از نامزدهای برجسته توپ طلای امسال است.

اخبارورزش
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید