وام ۱.۹ میلیاردی پول چند متر مسکن در تهران است؟

وام
بدون دیدگاه
 

به گزارش خبرجو24، وام ۱.۹ میلیاردی پول چند متر مسکن در تهران است؟

تسنیم: بررسی اثرگذاری وام جدید مسکن بر قدرت خرید وام‌گیرنده نشان می‌دهد با تسهیلات ۱.۹ میلیاردی می‌توان ۱۲ متر مسکن در منطقه یک و ۴۶ متر در منطقه ۱۸ خریداری کرد.

بانک مسکن هفته گذشته بخشنامه پرداخت وام ۱.۹ میلیارد تومانی خرید مسکن را به شعب این بانک ابلاغ کرد؛ وامی که کل سود پرداختی آن در ماه ۱۲ سال ۲۲ بیش از ۷ میلیارد تومان است، در واقع دریافت‌کنندگان این وام در پایان دوره بازپرداخت اقساط با احتساب هزینه مربوط به خرید اوراق حق تقدم که در زمان حاضر حدود ۴۰۰ میلیون تومان است حدود ۹. میلیارد تومان بابت وام جدید خرید مسکن پرداخت خواهند کرد.

جدا از اقساط سنگین وام مذکور، یکی از مسائل اثرگذاری تسهیلات ۲ میلیارد تومانی (یک‌میلیارد و ۹۲۰ میلیون تومانی) در قدرت خرید مردم است. بررسی‌ها نشان می‌دهد با وام مذکور با توجه به متوسط قیمت مسکن اعلام‌شده شهریورماه امسال توسط مرکز آمار ایران در منطقه یک می‌توان ۱۲.۱ مترمربع واحد مسکونی خریداری کرد.

این منطقه در ماه مورد اشاره با حدود ۱۵۸ میلیون تومان بیشترین متوسط قیمت را در مناطق ۲۲ گانه داشته است. در منطقه ۱۸ نیز که با حدود ۴۱.۵ میلیون تومان کمترین متوسط قیمت را داشته است، می‌توان ۴۶.۲ مترمربع خانه در شهر تهران خریداری کرد که این متراژ تا حدودی قابل قبول و توجه است.

وام ۱.۹ میلیاردی پول چند متر مسکن در تهران است؟

اخباراقتصاد
پربازدیدوام
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید