یحیی و نکونام در مسیر آشتی!/ درخواست فوری و مهم باشگاه استقلال از هواداران

بدون دیدگاه
 

به گزارش خبرجو24، یحی و نکونام در مسیر آشتی!/ درخواست فوری و مهم باشگاه استقلال از هواداران
باشگاه استقلال از هواداران طراح گرافیک درخواست کرد که لوگوی پیشنهادی خود را برای باشگاه بفرستند.
باشگاه استقلال از طراحان گرافیک که هوادار بزرگ استقلال هستند دعوت کرد که طرح‌های پیشنهادی خودشان را برای طراحی لوگو استقلال با فرمت JPG به این آدرس ایمیل esteghlalnewlogo@gmail.com ارسال کنند.

پس از درگیری نکونام و پاسخ یحیی گل محمدی خیلی ها معتقدند این دو مربی در روزهای آینده هم با پاسخ های جنجالی از هم پذیرایی می کنند اما می طلبد بزرگان دو تیم این عزیزان را به آشتی دعوتدنمایند.

لوگو استقلال برای اولین بار در سال ۱۳۲۴ طراحی شد. این لوگو در ابتدا به دلیل این اینکه باشگاه بر روی ورزش دوچرخه سواری تمرکز می‌کرد، دارای تصویر دوچرخه سوار در حال رکاب زدن بود.

اما نشان فعلی که از سال ۱۳۷۰ بر روی پیراهن این تیم درج شده، یک دایره با کادری آبی رنگ است که فضای سفید درون آن توسط سه حلقه به رنگ‌های سفید و آبی روشن اشغال شده است و یکی از حلقه‌ها تصویری شبیه به بته‌جقه یا نقش سرو خمیده را ایجاد کرده بود.

پس از انتشار فراخوان باشگاه استقلال برای طراحی لوگوی این باشگاه طرفداران تیم پرسپولیس این موضوع را تبدیل به سوژه ضد استقلالی کردند.

مسئولان باشگاه استقلال بعد از ظهر امروز با انتشار فراخوانی در ارتباط با طراحی لوگوی جدید برای این باشگاه زمینه ساز جدال شدیدی بین هواداران خودی و پرسپولیس شدند.

در شرایطی که این روزها یحیی گل‌محمدی و خانی (از اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال) علیه یکدیگر در حال مصاحبه کردن هستند و فضای ملتهبی در رسانه بین مسئولان و مدیران دو باشگاه بوجود آمده است انتشار خبر فراخوان لوگوی باشگاه استقلال کافی بود تا طرفداران پرسپولیس نسبت به این موضوع موضع‌گیری کنند.

پرسپولیسی‌ها با سوژه کردن این تصمیم، چنین اقدامی را دستمایه شوخی قرار داده و از این طریق به طرفداران تیم رقیب طعنه می‌زدند اما در مقابل هواداران استقلال نیز با انتشار تصویر لوگوی باشگاه‌های بزرگ دنیا همچون بارسلونا، رئال مادرید، منچستر یونایتد، یوونتوس، اینترمیلان و دیگر باشگاه‌های معتبر دنیا که در گذر زمان لوگوی خود را تغییر داده‌اند این اتفاق را امری طبیعی در عالم باشگاهداری دانسته و از مواضع باشگاهشان با قدرت دفاع کردند.

تصمیم تاریخی استقلال درباره تغییر لوگو

باشگاه استقلال قصد دارد تا لوگوی خود را پس از سالها عوض کند.

استقلال با انتشار اطلاعیه ای در رسانه رسمی خود اعلام کرد که قصد دارد تا پس از ۳۲ سال، تغییرات اساسی را در لوگوی خود ایجاد کرده و نشان باشگاه را با فرم و شکل جدیدی رونمایی کند.

لوگو استقلال برای اولین بار در سال ۱۳۲۴ طراحی شد. این لوگو در ابتدا به دلیل این اینکه باشگاه بر روی ورزش دوچرخه سواری تمرکز می کرد، دارای تصویر دوچرخه سوار در حال رکاب زدن بود.

اما نشان فعلی که از سال ۱۳۷۰ بر روی پیراهن این تیم درج شده، یک دایره با کادری آبی رنگ است که فضای سفید درون آن توسط سه حلقه به رنگ‌های سفید و آبی روشن اشغال شده است و یکی از حلقه‌ها تصویری شبیه به بته‌جقه یا نقش سرو خمیده را ایجاد کرده بود.

این لوگو تا سال ۷۹ روی پیراهن آبی ها بود تا اینکه باشگاه به صورت ناگهانی از یک لوگو عجیب و غریب استفاده کرد. در این نشان، تصویر یک دلفین سفید به نمایش گذاشته شده بود که از آب بیرون جهیده و در حال شوت کردن یک توپ فوتبال بود! طرح عجیبی که فقط یک سال روی پیراهن آبی ها بود و همان نشان فعلی دوباره از سال ۸۰ به روی پیراهن استقلال بازگشت.

با اضافه شدن نام فارسی و لاتین استقلال و تاریخ تاسیس باشگاه به درون حلقه اصلی و همچنین اضافه شدن دو ستاره‌ی طلایی به نشانه کسب دو قهرمانی آسیا به بالای حلقه، لوگو استقلال به شکل نهایی خود درآمد و امروزه این نماد به عنوان نشان باشگاه شناخته می شود.

حالا باشگاه استقلال قصد دارد تا پس از نزدیک به ۳۲ سال، لوگوی خود را از حالت فعلی تغییر داده و از یک نشان جدید استفاده کند. امری رایج و عادی در میان تمامی باشگاه های مطرح جهان که استقلال نیز قرار است اینگونه به نشان رسمی خود سر و سامان دهد.

از مهمترین تغییر لوگو تیم های مطرح اروپایی می توان به نشان یوونتوس و اینتر اشاره کرد که تغییرات کلی داشتند. در سطح آسیا نیز الهلال اخیرا از لوگو جدید، ساده و زیبای خود رونمایی کرده بود.

در همین راستا باشگاه استقلال از تمامی هواداران تیم، اساتید فن، طراحان گرافیک و همچنین هنرمندان و هنرجویان این حوزه و دیگر علاقه‌مندان به شرکت در این فراخوان دعوت کرده تا طرح های خود را برای باشگاه ارسال کنند که به فرد برنده نیز جوایزی مانند یک فصل بلیت جایگاه VIP دیدارهای تیم در تهران و همچنین یک دست لباس استقلال با امضای تمامی عوامل تیم اعطا می شود./ ورزش ۳

فراخوان طراحی نشان جدید باشگاه استقلال تهران

باشگاه استقلال در نظر دارد نسبت به طراحی و انتخاب نشان جدید خود از طریق فراخوان عمومی اقدام کند.

متن فراخوان به شرح زیر است:

باشگاه استقلال، در نظر دارد در راستای بازنگری در برند باشگاه و استانداردسازی علامت تجاری متناسب با ریشه‌دارترین و پرافتخارین باشگاه ایران، نشان قبلی باشگاه را تغییر دهد.

لوگوی پیشنهادی رو کجا بفرستیم؟
به همین خاطر، از کلیه هواداران باشگاه بزرگ استقلال، اساتید فن، طراحان گرافیک و همچنین هنرمندان و هنرجویان این حوزه و دیگر علاقه‌مندان به شرکت در این فراخوان دعوت می‌شود طرح یا طرح‌های پیشنهادی خودشان را تا پایان وقت اداری روز شنبه مورخ دوم دی ۱۴۰۲ و با رعایت ویژگی‌ها و توضیحات به شرح ذیل و به صورت فایل دیجیتال و با فرمت JPG و با کیفیت حداقل معادل ۳۰۰ DPI به آدرس ایمیل esteghlalnewlogo@gmail.com ارسال کنند.

لازم به ذکر است که ۱۰ طرح از بین طرح‌های ارسالی پس از یک مرحله ارزیابی اولیه توسط هیات داوران تشکیل شده از متخصصان طراحی و گرافیک و همچنین مدیران ارشد باشگاه استقلال انتخاب می‌شود. این ۱۰ طرح در صورت نیاز به اصلاح و بازبینی توسط ارسال‌کنندگان آثار، دوباره مورد بازبینی مجدد قرار خواهد گرفت. در مرحله بعدی، هیات داوران سه اثر برتر را به هیات مدیره باشگاه استقلال، جهت انتخاب طرح نهایی معرفی خواهد کرد تا در نهایت طرح منتخب به عنوان لوگوی جدید باشگاه معرفی شود.

لازم به ذکر است که به طراح طرح منتخب توسط باشگاه استقلال، علاوه بر هدیه ای نفیس، یک دست کامل پیراهن تیم استقلال با امضای همه بازیکنان به همراه یک فصل بلیت وی آی پی بازی‌های استقلال در تهران، هم اهدا خواهد شد.

مشخصات طرح مد نظر باشگاه استقلال:

طرح باید با حوزه فعالیت باشگاه استقلال هارمونی و تطابق معنایی داشته باشد.

ارائه توضیحات لازم درباره لوگو و شناسنامه اجزای تشکیل دهنده لوگو که منظور طراح را برساند، الزامی است.

در طرح، تاریخچه باشگاه، دو قهرمانی استقلال در آسیا (دو ستاره)، نمادها و المان‌های هارمونیک با باشگاه استقلال در نظر گرفته شود.

در طراحی لوگو، اصول زیباشناختی، سادگی چشم نواز و پویایی طرح در نظر گرفته شود.

طراح قابلیت بین‌المللی بودن لوگو که در مجامع و ارتباطات بین‌المللی مطرح شود را در نظر بگیرد.

طراح با ابتکاری ویژه، ترکیبی از قابلیت‌های تصویری و نوشتاری و یا ترکیبی از آن را به تصویر بکشد.

طرح باید قابلیت استفاده در اندازه های کوچک و بزرگ و همچنین همه فرمت‌های چاپی و دیجیتالی رنگی و حتی تک رنگ را دارا باشد.

طرح ارسالی نباید هیچ گونه شباهت مستقیم یا غیرمستقیم با لوگوهای ثبت شده باشگاه‌ها و سازمانهای داخلی و خارجی داشته باشد. چنین طرح‌هایی از فراخوان حذف خواهد شد و مسئولیت‌های حقوقی ناشی از این کار، بر عهده شرکت کنندگان در فراخوان خواهد بود.

عدم شباهت و یا اشاره مستقیم و غیرمستقیم به لوگوهای ثبت شده سایر سازمان‌های داخلی و خارجی الزامی است؛ بدیهی است در صورت عدم رعایت این اصل، طرح ارسالی از فراخوان حذف شده و کلیه مسئولیت قانونی و حقوقی ناشی از آن برعهده شرکت‌کننده در فراخوان خواهد بود

لازم به ذکر است هر شخص یا شرکت گرافیکی مجاز به ارسال حداکثر ۴ طرح، برای شرکت در فراخوان است.

مشخصات فردی شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، کد ملی، شماره تماس و همچنین آدرس ایمیل ارسال کننده در ایمیل ارسالی به آدرس اعلام شده الزامی است و باید پیوست شود.

حق پذیرش یا رد طرح یا طرح‌های ارسالی و استفاده مادی و معنوی از طرح منتخب، در اختیار باشگاه استقلال است./ فرارو

لوگوی جدید باشگاه استقلال به زودی رونمایی می‌شود
باشگاه استقلال در اطلاعیه‌ای از تغییرات اساسی بر روی لوگوی خود پس از ۳۲ سال خبر داد.

باشگاه فرهنگی- ورزشی استقلال با انتشار اطلاعیه‌ای در رسانه رسمی خود اعلام کرد که قصد دارد تا پس از ۳۲ سال، تغییرات اساسی را در لوگوی خود ایجاد کرده و نشان باشگاه را با فرم و شکل جدیدی رونمایی کند.

لوگو استقلال برای اولین بار در سال ۱۳۲۴ طراحی شد. این لوگو در ابتدا به دلیل این اینکه باشگاه بر روی ورزش دوچرخه سواری تمرکز می‌کرد، دارای تصویر دوچرخه سوار در حال رکاب زدن بود.

اما نشان فعلی که از سال ۱۳۷۰ بر روی پیراهن این تیم درج شده، یک دایره با کادری آبی رنگ است که فضای سفید درون آن توسط سه حلقه به رنگ‌های سفید و آبی روشن اشغال شده است و یکی از حلقه‌ها تصویری شبیه به بته‌جقه یا نقش سرو خمیده را ایجاد کرده بود.

 

فراخوان طراحی لوگو باشگاه استقلال
باشگاه استقلال با انتشار اطلاعیه ای طراحی لوگوی جدید آبی های پایتخت را به فراخوان گذاشت.

در این اطلاعیه از هواداران باشگاه استقلال، اساتید فن، طراحان گرافیک و همچنین هنرمندان و هنرجویان این حوزه و دیگر علاقه‌مندان خواسته شده تا طرح های پیشنهادی خود برای لوگوی جدید استقلال را تا پایان وقت اداری دوم دی ماه ۱۴۰۲ به باشگاه ارسال کنند.

متن فراخوان طراحی لوگوی جدید باشگاه استقلال به شرح زیر است:

فراخوان طراحی نشان جدید باشگاه استقلال تهران

*باشگاه استقلال در نظر دارد نسبت به طراحی و انتخاب نشان جدید خود از طریق فراخوان عمومی اقدام کند.

*باشگاه استقلال، در نظر دارد در راستای بازنگری در برند باشگاه و استانداردسازی علامت تجاری متناسب با ریشه‌دارترین و پرافتخارین باشگاه ایران، نشان قبلی باشگاه را تغییر دهد.

*به همین خاطر، از کلیه هواداران باشگاه بزرگ استقلال، اساتید فن، طراحان گرافیک و همچنین هنرمندان و هنرجویان این حوزه و دیگر علاقه‌مندان به شرکت در این فراخوان دعوت می‌شود طرح یا طرح‌های پیشنهادی خودشان را تا پایان وقت اداری روز شنبه مورخ دوم دی ۱۴۰۲ و با رعایت ویژگی‌ها و توضیحات به شرح ذیل و به صورت فایل دیجیتال و با فرمت JPG و با کیفیت حداقل معادل ۳۰۰ DPI به آدرس ایمیل esteghlalnewlogo@gmail.com ارسال کنند.

*لازم به ذکر است که ۱۰ طرح از بین طرح‌های ارسالی پس از یک مرحله ارزیابی اولیه توسط هیات داوران تشکیل شده از متخصصان طراحی و گرافیک و همچنین مدیران ارشد باشگاه استقلال انتخاب می‌شود. این ۱۰ طرح در صورت نیاز به اصلاح و بازبینی توسط ارسال‌کنندگان آثار، دوباره مورد بازبینی مجدد قرار خواهد گرفت. در مرحله بعدی، هیات داوران سه اثر برتر را به هیات مدیره باشگاه استقلال، جهت انتخاب طرح نهایی معرفی خواهد کرد تا در نهایت طرح منتخب به عنوان لوگوی جدید باشگاه معرفی شود.

*لازم به ذکر است که به طراح طرح منتخب توسط باشگاه استقلال، علاوه بر هدیه ای نفیس، یک دست کامل پیراهن تیم استقلال با امضای همه بازیکنان به همراه یک فصل بلیت وی آی پی بازی‌های استقلال در تهران، هم اهدا خواهد شد.

مشخصات طرح مد نظر باشگاه استقلال:

*طرح باید با حوزه فعالیت باشگاه استقلال هارمونی و تطابق معنایی داشته باشد.

*ارائه توضیحات لازم درباره لوگو و شناسنامه اجزای تشکیل دهنده لوگو که منظور طراح را برساند، الزامی است.

*در طرح، تاریخچه باشگاه، دو قهرمانی استقلال در آسیا (دو ستاره)، نمادها و المان‌های هارمونیک با باشگاه استقلال در نظر گرفته شود.

*در طراحی لوگو، اصول زیباشناختی، سادگی چشم نواز و پویایی طرح در نظر گرفته شود.

*طراح قابلیت بین‌المللی بودن لوگو که در مجامع و ارتباطات بین‌المللی مطرح شود را در نظر بگیرد.

*طراح با ابتکاری ویژه، ترکیبی از قابلیت‌های تصویری و نوشتاری و یا ترکیبی از آن را به تصویر بکشد.

*طرح باید قابلیت استفاده در اندازه های کوچک و بزرگ و همچنین همه فرمت‌های چاپی و دیجیتالی رنگی و حتی تک رنگ را دارا باشد.

*طرح ارسالی نباید هیچ گونه شباهت مستقیم یا غیرمستقیم با لوگوهای ثبت شده باشگاه‌ها و سازمانهای داخلی و خارجی داشته باشد. چنین طرح‌هایی از فراخوان حذف خواهد شد و مسئولیت‌های حقوقی ناشی از این کار، بر عهده شرکت کنندگان در فراخوان خواهد بود.

*عدم شباهت و یا اشاره مستقیم و غیرمستقیم به لوگوهای ثبت شده سایر سازمان‌های داخلی و خارجی الزامی است

*بدیهی است در صورت عدم رعایت این اصل، طرح ارسالی از فراخوان حذف شده و کلیه مسئولیت قانونی و حقوقی ناشی از آن برعهده شرکت‌کننده در فراخوان خواهد بود

*لازم به ذکر است هر شخص یا شرکت گرافیکی مجاز به ارسال حداکثر ۴ طرح، برای شرکت در فراخوان است.

*مشخصات فردی شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، کد ملی، شماره تماس و همچنین آدرس ایمیل ارسال کننده در ایمیل ارسالی به آدرس اعلام شده الزامی است و باید پیوست شود.

*حق پذیرش یا رد طرح یا طرح‌های ارسالی و استفاده مادی و معنوی از طرح منتخب، در اختیار باشگاه استقلال است.

اخبارورزش
استقلالپربازدیدپرسپولیس
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید