تکلیف حقوق معلمان خرید خدمتی مشخص شد

بدون دیدگاه

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که چرا به معلمان خرید خدمات حقوق مهرماه پرداخت نشده است، گفت: حقوق معلمان خرید خدمات به صورت ماهانه نیست و مبتنی بر عملکرد ماست.

علی فرهادی معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش رفتیم در پاسخ به معلمانی که می‌گویند از مهر امسال تا امروز یک ریال حقوق و بیمه نداشته‌اند، اظهار کرد: در طرح خرید خدمات آموزشی، با شرکت‌های واسط قرارداد منعقد شده و خدمات از آنها خریداری می‌شود. بر همین اساس، پول برای آنها واریز و توسط شرکت‌ها به معلمان پرداخت می‌شود.

به گفته وی، پرداخت حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی به این بستگی دارد که چه زمانی در قرارداد با شرکت‌های واسط به حساب آنها پول واریز کنیم. حقوق معلمان خرید خدمات به صورت ماهانه نیست و مبتنی بر عملکرد ماست، یعنی ابتدا باید اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه به وزارت آموزش و پرورش اختصاص یابد و پس از آن در اختیار شرکت‌ها و معلمان قرار بگیرد.

بیمه به صورت کامل انجام می‌شود

فرهادی با اشاره به اینکه بیمه معلمان خرید خدمات طبق قانون کار به صورت کامل انجام می‌شود، درباره استخدام آنها گفت: طبق قانون، تعهدی برای استخدام نداریم چون اساسا خرید خدمات آموزشی با هدف خرید خدمات از بخش خصوصی به ازای مواردی است که استخدام انجام نمی‌شود.

پیگیری برای تبدیل وضعیت معلمان خرید خدمات

به گفته معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، برخی از معلمان خرید خدمات سال‌ها در شغل معلمی مشارکت داشتند، بنابراین تمایل داریم ـ در صورت اجازه قانون و همکاری سایر دستگاه‌ها مانند سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی ـ وضعیت این افراد را به قرارداد کار معین تبدیل کنیم.

قرارداد کار معین بهتر از خرید خدمات است، چون شفاف‌تر بوده و مؤسسات واسطه نیز حذف می‌شوند، همچنین امنیت شغلی معلمان و انگیزه کاری آنها افزایش می‌یابد.

منبع : همشهری آنلاین

اخبارجامعه
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید