رب گوجه فرنگی خونگی کیلویی چند؟ + لیست قیمت انواع رب گوجه فرنگی

بدون دیدگاه

به گزارش خبرجو24، رب گوجه فرنگی خونگی کیلویی چند؟ + لیست قیمت انواع رب گوجه فرنگی
قیمت روز انواع رب گوجه فرنگی در تاریخ ۱۸ آبان ۱۴۰۲ اعلام شد برای مشاهده جزییات قیمت انواع رب گوجه وارد سایت اقتصاد آنلاین شوید.

به گزارش اقتصاد آنلاین، قیمت کنسرو رب گوجه فرنگی در بازار روز برای تاریخ ۱۸ آبان ۱۴۰۲ اعلام شد که بر اساس آن قیمت کنسرو رب گوجه فرنگی روژین ۸۰۰ گرمی مبلغ ۴۵ هزار تومان است.

قیمت کنسرو رب گوجه فرنگی
قیمت کنسرو رب گوجه فرنگی مکنزی ۱.۵ کیلویی مبلغ ۷۸ هزار تومان قیمت خورده است.

قیمت رب گوجه فرنگی خانگی و ارگانیک
قیمت یک کیلوگرم رب گوجه فرنگی ترش خانگی مبلغ ۸۰ هزار تومان اعلام شده است.

قیمت انواع رب گوجه فرنگی

نوع  نام محصول   مقدار   قیمت / تومان

رب خانگی و ارگانیک رب گوجه طبیعی تازه و غلیظ یک کیلوگرم ۵۱,۳۰۰
رب گوجه فرنگی طبیعی چهل چای بدون افزودنی ۴۹,۴۰۰
رب گوجه فرنگی خانگی ترش مزه ۸۰,۰۰۰
کنسرو رب گوجه فرنگی همدانیان ۸۰۰ گرم ۵۵,۰۰۰
تبرک ۴۵,۰۰۰
آتا ۴۵,۰۰۰
مکنزی ۱.۵ کیلویی ۷۸,۰۰۰

نگهداری رب گوجه فرنگی در یخچال
بعد از باز کردن درب ظرف رب گوجه قوطی فلزی و شیشه‌ای یا رب خانگی، حتما آن را در یخچال یا فریزر قرار دهید. در مجله افق کوروش آمده است که قرار دادن رب بعد از نفود هوا در دمای محیط، روند کپک زدن آن را تسریع می بخشد. ظرف رب را در طبقات بالای یخچال بگذارید که سرمای بیشتری دارد.

اگر از رب کنسرو شده استفاده می کنید، بهتر است بعد از باز کردن درب آن، رب را به ظرفی انتقال دهید که در دار باشد. ترجیحا بطری شیشه ای مقاوم را انتخاب کنید که مطمئن باشید رنگ و طعم رب در آن تغییر نمی کند. چون شیشه به خاطر جنسی که دارد، با مواد داخل بطری، واکنش نشان نمی دهد. پیشنهاد می‌کنیم مطلب روش‌های فریز کردن رب گوجه فرنگی برای نگهداری طولانی مدت از آن را هم مطالعه کنید.

نکاتی درباره ظرف نگهداری رب گوجه فرنگی
ظرفی که برای نگهداری رب انتخاب می کنید، حتما از نوع درب دار باشد. حتما در ظرف را بعد از هر بار استفاده، محکم ببندید.

رب را در وهله اول در بطری های شیشه ای و در وهله دوم، در قوطی های پلاستیکی بریزید و در آن را ببندید. اگر جنس در ظرف شیشه ای شما فلزی است، آن را از نوع ضد زنگ انتخاب کنید تا به مرور زمان اکسیداسیون اتفاق نیفتد.

ظرف هایی که برای نگهداری رب گوجه فرنگی استفاده می کنید، سایز کوچکی داشته باشند تا مدت زمان زیادی در یخچال نمانند و زودتر خالی شوند.

استفاده از بطری های آب معدنی هم یکی از گزینه های مناسب است. بهتر است از انواع کوچک آن استفاده کنید تا زودتر خالی شوند. بطری های آب معدنی این مزیت را دارند که در(ب) آن ها کاملا کیپ می شود و هوا در آن رسوخ نمی کند به این ترتیب خواص رب گوجه فرنگی حفظ می‌شود.

نکاتی که موقع پر کردن ظرف رب باید به آن توجه کنید
حتما ظرفی که رب گوجه را در آن می ریزید، بشویید. ظرف رب باید از هر ناخالصی یا آلودگی پاک باشد.

ظرف ها را کاملا خشک کنید و رطوبتی در آن ها وجود نداشته باشد. با یک دستمال بدون پرز این کار را انجام دهید.

همه رب را به صورت یک جا در ظرف نریزید. بعد از هر بار اضافه کردن رب با قاشق یا ملاقه، شیشه یا ظرف پلاستیکی را تکان دهید یا با قاشق به صورت افقی به هم بزنید تا هوای موجود در آن، تخلیه شود.

ماندن هوا در شیشه رب، باعث ایجاد گاز نیز خواهد شد که اگر فضای کافی برای خروج نداشته باشد، موقع باز کردن ممکن است با فشار از بطری خارج شود یا باز کردن در را با مشکل مواجه کند.

بعد از پر کردن ظرف رب، آن را به مدت ۲۴ ساعت به صورت وارونه بگذارید تا هوای باقی مانده در ظرف، کاملا خارج شود.

روی رب گوجه فرنگی را به اندازه یک لایه نازک روغن بریزید. بهتر است این روغن از نوع جامد آب کرده باشد. استفاده از روغن زیتون و روغن مایع هم بلامانع است.

نگهداری رب گوجه فرنگی در فریزر
فریز کردن رب یکی از بهترین راه های نگهداری رب گوجه فرنگی است چون مواد مغذی رب تا حد زیادی حفظ می شود و مدت زمان طولانی تری می توان از رب نگهداری کرد بدون این که کپک بزند. از طرفی نقطه انجماد رب به گونه ای است که هنگام قرار دادن در فریزر، کاملا یخ نمی زند. ولی در فریز کردن رب گوجه باید نکاتی را رعایت کنید:

اگر از بطری های شیشه ای برای نگهداری رب گوجه فرنگی استفاده می کنید حتما آن ها را نوع با ضخامت استفاده کنید.

بطری را کاملا پر نکنید و فضای خالی برای آن بگذارید. ممکن است به خاطر فشار انجماد، بطری بشکند یا ترک بردارد.

ظرفی که انتخاب می کنید، خیلی بزرگ نباشد. چون برای هر بار استفاده باید مقداری از رب گوجه را بتراشید و این کار ممکن است شما را با سختی مواجه کند.

می توانید برای فریز کردن رب، از پاکت های پلاستیکی زیپ کیپ استفاده کنید. در این صورت، یک لایه با قطر یک یا ۲ سانتی متر از رب را در پلاستیک بریزید و هر بار به میزان لازم، از رب را جدا و استفاده کنید.

قبل از استفاده از پاکت پلاستیکی، از سالم و بدون سوراخ بودن پاکت مطمئن شوید تا به خاطر نشت آب رب گوجه، به دردسر نیفتید.

بهترین روش های نگهداری رب گوجه
قالب های یخ یا لیوان های کوچک یک بار مصرف هم از دیگر گزینه های نگهداری رب گوجه فرنگی در فریزر هستند.

قالب های سیلیکونی مخصوص کاپ کیک هم برای فریز کردن رب گوجه بسیار مناسب اند. چون این قالب ها انعطاف کافی دارند و هنگام خارج کردن رب از قالب، با مشکل مواجه نخواهید شد. از طرفی، رب گوجه هرگز به این قالب ها نمی چسبد.

جوشاندن بطری رب گوجه برای جلوگیری از کپک زدن
یکی از راه های از بین رفتن آنزیم ها و باکتری های خطرناک موجود در رب گوجه فرنگی این است که بعد از ریختن رب گوجه در ظرف (بطری شیشه ای) در(ب) آن ها را کاملا کیپ کنید تا منفذی نماند.

بطری ها را در یک قابلمه بگذارید و داخل قابلمه را آب بریزید. آب باید در حدی باشد که روی شیشه ها را نپوشاند. قابلمه را روی حرارت بگذارید تا آب جوش بیاید. ۳۰ دقیقه صبر کنید تا شیشه ها حرارت ببینند.

سپس حرارت را خاموش کنید، شیشه ها را بیرون بیاورید و در مکان خنک قرار دهید. با این کار عمل کنسرو کردن رب گوجه را انجام می دهید.

استفاده از رب گوجه بعد از کپک زدن
اگر آثاری از کپک زدگی روی رب گوجه دیدید، از بقیه رب استفاده نکنید. هر چند بقیه قسمت های رب ممکن است در ظاهر، سالم و بدون کپک باشند ولی در خاطر داشته باشید که این قارچ ها در کل رب گوجه وجود دارند و شما با چشم غیر مسلح قادر به دیدن آن ها نیستید هر چند احتمال بروز مسمومیت در مورد آن ها وجود دارد.

برای مطالعه بیشتر درباره قیمت انواع مواد غذایی در بازار روز می توانید به سرویس”مواد غذایی” اقتصاد آنلاین مراجعه کنید توجه داشته باشید این قیمت ها از فروشگاه های آنلاین استخراج شده اند و اقتصاد آنلاین دخل و تصرفی در قیمت ها ندارد.

اخباراقتصاد
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید