خبر خوش برای افزایش حقوق بازنشستگان

بازنشستگان
2 دیدگاه

طبق تفاهم مجلس و دولت تا پایان ۵ سال اجرای برنامه هفتم توسعه حقوق بازنشستگان به ۹۰ درصد حقوق شاغلان خواهد رسید.

جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اعلام کرده است: دولت و مجلس بر سر عملیاتی سازی همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین به تفاهم رسیدند.

بنا به گفته او، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، محل تامین اعتبار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین نیز مشخص شده و بنا شد تا از محل اعتبارات مربوط به بخش‌های حمایتی، منابع مالی همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرده؛ همچنین بنا شد تا در بخش دیگری از منابع مالی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از محل اعتبارات تخصیص‌یافته برای خرید دارو به صورت ریالی استفاده شود.

کوچکی نژاد متذکر شده؛ در این حوزه که داروها از خارج و از محل منابع ارزی تامین می‌شود، منابع تخصیص یافته ریالی آن برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان استفاده خواهد شد.

به گفته او، طبق تفاهم مجلس و دولت تا پایان ۵ سال اجرای برنامه هفتم توسعه حقوق بازنشستگان به ۹۰ درصد حقوق شاغلان خواهد رسید.

بنا است تا موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان که در کارگروه تشکیل شده برای این موضوع تعیین تکلیف شده، در جلسه امشب کمیسیون تلفیق به رای گذاشته شود و برای تصویب به صحن مجلس بیاید.

اخباراقتصاد
بازنشستگانپربازدید
 

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • بازنشسته
  11/11/2023 09:37

  چرا قاون مصوب این موضوع را به راحتی زیرپا گذاشتند که حالا وعده پنج ساله میدهند.

  پاسخ
 • ک.آریاپور
  11/11/2023 09:54

  بازنشسته گان عمر مفید خود را با حقوق و مزایای نه چندان مطلوبی (البته بجز دستگاها و افرادی خاص) سپری به امید اینکه حداقل در دوران بازنشستگی در ارامش و با اندک حقوقی گذران زندگی نمایند بازنشسته ای که در هنگام اشتغال با حقوق ناچیزخود و تورم صعودی نتوانسته خانه خودرو مناسب و…. تهیه کند الان بر اثر فشار مزاعف ازدواج فرزندان ؛از مد افتادن و مستهلک شدن لوازم منزل ؛ امراض و ….. نیاز مبرم به توجه دارد

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید