افسردگی برای این افراد سم است!

بدون دیدگاه

به گزارش خبرجو24؛ افسردگی برای این افراد سم است!

۱۹۸محققان می گویند بسیاری از افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ با افسردگی نیز دست و پنجه نرم می کنند و این ترکیب می تواند منجر به مرگ زودرس شود.

«جاگدیش کوبچندانی»، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه ایالتی نیومکزیکو، گفت: «متأسفانه بخش زیادی از افراد مبتلا به دیابت با افسردگی، اضطراب یا مشکلات روان دست و پنجه نرم می‌کنند.»

برای بررسی این ارتباط، محققان از داده‌های مربوط به حدود ۱۵۰۰۰ نفر از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ از نظرسنجی ملی سلامت و تغذیه استفاده کردند. سپس تیم تحقیق داده‌ها را با سوابق مرگ از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده مقایسه کرد.

محققان دریافتند که بیش از ۱۰ درصد از بزرگسالان آمریکایی از افسردگی یا دیابت رنج می‌برند. به طور کلی، داده‌ها نشان داد شرکت کنندگان مبتلا به دیابت ۱.۷ برابر بیشتر از افراد بدون دیابت در معرض مرگ زودرس بودند.

خطر مرگ برای شرکت کنندگان مبتلا همزمان به دیابت و افسردگی در مقایسه با افراد بدون دیابت یا افسردگی بیش از چهار برابر بود.

کوبچندانی گفت: «دیابت به تنهایی یک بیماری ناتوان کننده است و بروز همزمان افسردگی آن را بدتر می‌کند.»

نویسندگان مطالعه عنوان کردند که بسیاری از مکانیسم‌های جمعیت شناختی، روانی و بیولوژیکی می‌توانند عامل بروز همزمان افسردگی و دیابت باشند.

برخی ویژگی‌ها در افرادی که در معرض خطر ابتلاء به افسردگی و دیابت هستند شایع است. این موارد شامل درآمد و تحصیلات پایین، وضعیت اقلیت نژادی / قومی، سبک زندگی ناسالم و ابتلاء به سایر بیماری‌های مزمن هستند.

محققان خاطرنشان کردند که بیش از ۵۰ درصد از بیماران دیابتی دارای مشکلات سلامت رفتاری از مراقبت‌های بهداشتی روانی کافی برخوردار نیستند.

این مطالعه توصیه می‌کند که پزشکان درمان مسائل مربوط به سلامت روان را در مراقبت‌های اولیه و تخصصی دیابت ادغام کنند.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه لاغری شکم و پهلو

نوشیدن یک فنجان دمنوش گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خودتان رو کاهش بدید، دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند. برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

اخبارسلامت
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید