واریز بنزین یارانه‌ ای آذر ۱۴۰۲ / تغییرات جدی شد + جزئیات

قیمت بنزین
4 دیدگاه

به گزارش خبرجو24؛ واریز بنزین یارانه‌ ای آذر ۱۴۰۲ / تغییرات جدی شد + جزئیات

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: بدون هیچ گونه تغییری در قیمت‌های سهمیه‌ای بنزین، بخشی از بنزینی که دولت خودش آن را می‌فروشد، در قالب بنزین یارانه‌ای به سرپرست خانوار‌های فاقد خودرو داده می‌شود.

مالک شریعتی نیاسر عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی امروز (جمعه، ۲۶ آبان) با حضور در برنامه «میز اقتصاد» با بیان اینکه عدالت زیرساخت و پایه اساسی نظام جمهوری اسلامی است، گفت: خوشبختانه در بسیاری از موارد روند‌های قبلی اصلاح شده است، ولی در حوزه حامل‌های انرژی همچنان با مقوله ناعدالتی در توزیع یارانه‌ها مواجه هستیم.

حدود چهار سال پیش آمار‌ها حکایت از آن داشت که براساس نیاز خانوار‌های ایرانی به یارانه انرژی و میزان بهره‌مندی آن‌ها از این یارانه ها، تقریبا نسبت دهک‌های کم درآمد و پردرآمد یک به ۳۰ بود.

وی افزود: مجلس یازدهم و دولت در حوزه برق و گاز بحث نظام افزایش پلکانی را اجرا کرد و تا حدودی این روند بی‌عدالتی را کاهش داد به این دلیل که عموم مردم برق و گاز را استفاده می‌کنند و می‌توان برای آن الگویی برای مصرف تعریف کرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حدود ۵۰ درصد خانوار‌های ایرانی فاقد خودرو هستند، گفت: این طرح درباره افزایش قیمت بنزین نیست بلکه طبق این طرح قرار است روند فعلی نظام توزیع تغییر کند، به این صورت که به جای آنکه بنزین به خودرو‌ها تعلق گیرد بر اساس الگویی به خانوار‌ها اختصاص یابد.

شریعتی نیاسر بیان کرد: براساس تعداد اعضای یک خانوار، سهمیه بنزین به سرپرست خانوار اختصاص می‌یابد. در این طرح دولت باید تنظیم گر باشد و نباید قیمت تعیین کند.

علی نصرت سرومیلی معاون اجرایی سامانه هوشمند سوخت گفت: وزارت نفت اساسا با بُعد عدالت مداری این طرح موافق است، ولی از نظر اجرایی فنی ذینفعان و متولیان دیگر از قبیل وزارت رفاه، سازمان‌های نظارتی و امنیتی و … هم باید پای کار باشند، همچنین پدافند غیرعامل متولی تأیید زیرساخت هستند.

عبدالرحمن کشوری معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل گفت: با توجه به اهمیت سوخت رسانی و گستردگی این طرح، امنیت زیرساخت‌ها و سامانه‌ها برای خدمات رسانی بهتر به مردم باید اطمینان حاصل شود که این کار در دستور کار است.

وی بیان کرد: تا کنون پیوست پدافندی برای اجرای این طرح به سازمان پدافند غیرعامل ارائه نشده است.

مرتضی زمانیان کارشناس انرژی با بیان اینکه اجرای آزمایشی این طرح در کیش با موفقیت انجام شد، گفت: زیرساخت فنی این طرح یعنی قابلیت تخصیص سوخت روی کارت ملی به طور کامل انجام شد و مشکلی در این خصوص نداریم.

اخباراقتصاد
پربازدید
 

4 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • ناشناس
  19/11/2023 12:35

  وعده ندهید عمل کنید

  پاسخ
 • ناشناس
  19/11/2023 12:36

  وعده سرخرمن ندهید

  پاسخ
 • احمد
  20/11/2023 10:17

  شماها بااینکارتون مردمو فقیرتر خواهید کرد ماه قبل باصدک بندی یارانه .یارانه خیلی ازفقرا قطع شد ازجمله خودمن که بیکارهستم و هیچ درامدی هم ندارم

  پاسخ
 • ناشناس
  20/11/2023 15:31

  آقا من یه سربازم با دو فرزند چشممون به سبد کالا بود که هنوز شارژ نشده بگید سبد کالای آبان ماه کی شارژ میشه بعد برین دنبال موضوعات دیگه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید